Izvještaj 21.12.2017

Buldozi jači od Medvjeda

U susretu 30. kola hokejaške EBEL lige Medveščak je u Ledenoj dvorani Doma sportova izgubio od Dornbirna 2:5 (0-1, 1-2, 1-2),,.

Medvjedi večers u svom Brlogu nisu uspjeli prekinuti niz poraza koji ih prati u posljednje vrijeme.

Dornbirn je poveo u devetoj minuti golom Arniela, a potom u drugoj treći zabio još dva pogotka za vodstvo 3:0. Strijelci su ponovo bili Arniel (26) i Sylvester (32). Smanjio je Poyhonen u 35. minuti, no Pance je u 41. minuti vratio goste na tri gola prednosti. Poyhonen je u 44. minuti postigao i svoj drugi gol na utakmici, a sve dvojbe oko pitanja pobjednika riješio je Pance u 48. minuti postigavši pogodak za 5:2.

"Ne mogu kazati kako nismo odigrali dobru utakmicu jer smo imalu puno veći, gotovo dvostruki broj udaraca na protivnički gol. No, Dornbirn je večeras bio jako čvrt i jako su dobro igrali. Mi smo platili naše pogreške, čak i najbolji večeras su griješili i propuštali svoje prilike. Dobro smo otvorili utakmicu, bilo je dosta šansi, šteta da nismo prvi postigli pogotak i preuzeli vodstvo i cijelu utakmicu od početka. No, bez obzira i na to, mislim kako nije bilo razloga da se predamo i dopustimo da gosti dođu u veliko vodstvo" komentirao je večerašnju utakmicu glavni trener Connor Cameron i najavio plan za iduće dane: "Nakon ovog poraza ne možemo si dozvoliti odmor. Nastavljamo s treninzima i preko blagdana, bez odmora. Moramo raditi i pripremiti se za bolju igru u idućoj utakmici. Više nemamo mogućnosti za pogreške".

Medveščak je večeras nastupio bez Toma Zanoškog kojeg je liga kaznila s pet utakmica neigranja i 2.500 eura kazne zbog verbalnog i fizičkog sukoba s igračem Bolzana. Zbog disciplinske kazne (1 utakmica neigranja) večeras nije igrao niti Mike Aviani, a zbog ozljeda izvan igre još uvijek su Puskarich i kapetan Perkovich.

Medveščak se trenutačno nalazi na desetome mjestu s 38 bodova. U vodstvu su i dalje Vienna Capitalsi sa 66 bodova.

Medveščak svoju iduću utakmicu igru 26. prosinca u Villachu, a pred domaće navijače u Dom sportova vraća se 28. prosinca protiv Graza.

KHL Medveščak Zagreb - Dornbirn Bulldogs  2:5 (0:1,1:2,1:2)

Ledena dvorana - Dom sportova, Zagreb

Sudci: PIRAGIC T., ZRNIC M.; ETTLMAYR T., RAKOVIC D.

Strijelci:

0:1 DEC Arniel J. (08:15 / Timmins S.,Magnan O. / EQ)

0:2 DEC Arniel J. (25:13 / Grabher Meier M.,Pance Z. / EQ)

0:3 DEC Sylvester D. (31:32 / Connelly B. / EQ)

1:3 MZA Poyhonen M. (34:29 / Boivin M.,Netik T. / PP)

1:4 DEC Pance Z. (41:00 / Magnan O. / EQ)

2:4 MZA Poyhonen M. (43:20 / Boivin M.,Netik T. / PP)

2:5 DEC Pance Z. (47:13 / Arniel J.,Timmins S. / EQ)

Udarci na gol: 45 - 28

Isključenja: 9 - 15

MEDVEŠČAK: Poulin K. / Deutsch A., Cepon M., Boivin M., Poyhonen M., Ficur B., Tikkanen H., Noonan G., Kudelka T. / Brine D., Simsic N., Puskarich M., Mahbod S., Jarcov L., Balej J., Jankovic I., Koskiranta T., Netik T., Rajsar S., Morley T.

DORNBIRN: Stroj T. / Magnan O., McMonagle S., Vallant T., Connelly B., Caruso M., Wolf R. / Arniel J., Pance Z., Timmins S., Sylvester D., Reid B., Fraser M., Macierzynski K., Haberl D., Grabher Meier M., Häußle S., Neubauer H.