Izvještaj 24.09.2017

Dva boda iz Češke u Zagreb

Medvjedi su ostvarili treću uzastopnu ligašku pobjedu, nakon Dornbirna i Graza, novo slavlje ostvareno je protiv Znojma

Znojmo, gradić u južnoj Moravskoj, dosada je u većini slučajeva bio sretno odredište Medveščaku. U dosadašnjih šest dvoboja u Nevoga Areni, Medvjedi su slavili pet puta. Šestu gostujuću pobjedu Zagrepčani su ostvarili u 6. kolu EBEL-a, 3:2 nakon produžetka.

Prije same utakmice trener Medveščaka Connor Cameron isticao je kako je pred njegovom momčadi težak susret i bio je u potpunosti u pravu. Češka momčad nadmašila je Medvjede u udarcima na gol (38:18), ali zahvaljujući odličnom MacIntyeru (36 obrana, 94.7 % obrana), gosti su izdržali silne nalete domaćina.

Medveščak je poveo u 12. minuti golom Koskirante, no samo minutu kasnije Znojmo poravnava preko Yellow Horna. Iako su domaćini imali prednost u udarcima na gol (16:7), na predah se otišlo rezultatom 1:1.

U drugoj trećini postignut je također po pogodak na obje strane. Svoj treći gol u dvije utakmice zabio je Tomaš Netik, ponovo dovevši goste u vodstvo u 27. minuti. Medvjedi su držali prednost 5 minuta, kada je Mrazek u 32. minuti još jednom vratio stvari na početak. 2:2 bio je rezultat nakon 40 minuta igre.

U posljednjoj trećini domaćini su pritisnuli. Omjer udaraca bio je uvelike na strani Znojma (12:3), no obrana Medveščaka, na čelu s MacIntyerom,  izdržala je sve nalete Čeha i nakon regularnog dijela utakmice rezultat je ostao isti kao i na kraju druge trećine. Značilo je to da će Medveščak igrati produžetak drugi put zaredom u gostima.

I baš kao u Dornbirnu prije tjedan dana Medvjedi su opet slavili, a da stvar bude zanimljivija strijelac je ponovo bio Boivin, igrač kojeg bismo mogli početi smatrati specijalistom za produžetak. U drugoj minuti produžetka na najbolji je mogući način iskoristio asistenciju Sondrea Oldena i donio Medveščaku i drugi bod iz ovog dvoboja.

Bila je ovo treća uzastopna pobjeda Medvjeda, čime su se probili na 8. mjesto ljestvice sa 8 osvojenih bodova.

Idući susret Medveščak igra 01. Listopada, u gostima kod Red Bull Salzburga.

ZNOJMO 24. 09. 2017. Nevoga Arena

Znojmo- Medveščak 2:3 (1:1, 1:1, 0:0, 0:1)

2:3 Boivin 61:12 (Olden, Morley)

ZNOJMO: Schwarz, Pechek, Stehlik, Pohl, Nemec, Bartos, Yellow Horn, Skrbek, Biro, Cip, Plihal, Racuk, Boruta, Lattner, Beroun, Matus, Mrazek, Zajic, Hanousek, Novak, Guman, Csamango

MEDVEŠČAK: MacIntyre, Rosandić, Tikkanen, Poyhonen, Netik, Koskiranta, Puskarich, Boivin, Kudelka, Perkovich, Morley, Olden, Priviter, Deutsch, Janković, Aviani, Zanoški, Jarčov, Čepon, Šimšič, Brine, Rajsar