Izvještaj 08.09.2017

Medvjedi poraženi na startu sezone u Villachu

U prvom dvoboju sezone momčad trenera Camerona izgubla je u Stadthalle Areni rezultatom 6:1.

Dugo očekivani start EBEL-a započeo je porazom Medvjeda u Villachu od istoimenog domaćina. Na mjestu gdje su prije desetak dana poraženi u prijateljskom dvoboju, hokejaši trenera Camerona doživjeli su još jedan poraz rezultatom 6:1.

Na vratima Medveščaka u današnjem susretu startao je Krošelj, dok su prvu liniju činili Privitera, Netik, Olden, Morley i Kudelka

U dvoboju punom isključenja domaći sastav je već u početku s dva igrača više kaznio zagrebačku momčad. Za vodstvo VSV-a pogodio je Sarauer na isteku šeste minute. Medvjedi se nisu uspjeli niti oporaviti od prvog pogotka, a njihova mreža ponovno se tresla, a sada je strijelac nakon sedam i pol minuta bio Schlachler.

Medveščak je u nastavku prve trećine uspio konsolidirati vlastite redove, a Boivin je tri minute prije kraja trećine pogodio za smanjenje Villachovog vodstva na asistenciju Perkovicha i Koskirante.

U drugoj trećini ponovno smo svjedočili blitzkriegu VSV-a koji je u razmaku od jedne minute golovima Nikolasa Petrika i Brunnera gotovo riješio pitanje pobjednika na polovici susreta.

U posljednjoj dionici domaćini su održavali stečenu prednost, a u smiraju dvoboja za konačnih 6:1 pogodili su Leiler i Benjamin Petrik (s igračem više).

U nedjelju Medvjede čeka prilika za iskupljenje kada u Ledenu dvoranu dolazi Fehervar AV19.

EC VSV - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:1 (2:1, 2:0, 2:0)

Stadthalle Arena, Villach, EBEL, 1. kolo

1:0 - Sarauer (05:57, Glenn, Beach) PP2

2:0 - Schlachler (07:38, Stebih, Platzler)

2:1 - Boivin (16:47, Perkovich, Koskiranta)

3:1 - N. Petrik (27:24, Sarauer, Bacher)

4:1 - Brunner (28:36, Walter, Lazinger)

5:1 - B. Petrik (57:34, Flick, N. Petrik)

6:1 - Leiler (59:32, Bacher, Verlic) PP1

UDARCI NA GOL: 23 - 34

ISKLJUČENJA: 14 min - 24 min

EC VSV: Kickert, Herzog, Bacher, Glenn, Beach, Sarauer, Leiler, Shields, Brunner, B. Petrik, Brunner, N.Petrik, Schlacher, Stebih, Lazinger, Walter, Verlic, Wohlfahrt, Jennes, Platzler, Antonitsch.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Krošelj, Rosandić, Privitera, Morley, Boivin, Olden, Netik, Perkovich, Koskiranta, Tikkanen, Poyhonen, Puskarich, Kudelka, Deutsch, Aviani, Brine, Rajsar, Čepon, Simšič, Janković, Zanoški, Jarčov.