Novost 23.09.2017

Medvjedi slavili nad Grazerima u Ledenoj

Medvjedi su uvjerljivo pobijedili Graz i došli do prve pobjede u regularnom dijelu utakmice ove sezone

„Dečki su nagrađeni za ozbiljan pristup utakmici. U prvih nekoliko susreta nešto nam je nedostajalo, nismo jednako dobro izgledali svih 60 minuta, danas smo pobijedili jer smo se tijekom čitave utakmice držali dogovora, a kada je tako, onda možemo igrati protiv bilo koga u ovoj ligi“, prokomentirao je utakmicu trener Medveščaka, Connor Cameron.

Strpljen spašen ! Tako bi se mogla prokomentirati prva Medveščakova domaća pobjeda ove sezone. Protivnik ? Nimalo ugodan, momčad Graza, koja je u dosadašnjih 14 utakmica u Ledenoj čak 10 puta izlazila kao pobjednik. A kada se vidi statistika prve trećine, činilo se da će gosti ponovo uloviti puni plijen u Zagrebu.

Medvjedi su sjajno započeli dvoboj. Već u 26-toj sekundi dvoboja poveli su golom Poyhonena. No umjesto da iskoriste rani pogodak i krenu dotući grogiranog protivnika, Medvjedi su se povukli i čuvali rezultat. Grazeri su preuzeli inicijativu i krenuli po izjednačenje. Obrana Medvjeda odolijevala je do završnice prve trećina kada su gosti okrunili svoju bolju igru golom Nixona. Prva trećina završila je 1:1, a Medvjedi ponajviše mogu zahvaliti mladom vrataru Vilimu Rosandiću što se na predah otišlo neriješenim rezultatom.

„Vili je bio sjajan. Danas je po prvi put odigrao cijelu utakmicu na golu. Na treninzima smo itekako uočili njegove kvalitete. Doveli smo Drewa MacIntyrea kao iskusnog i kvalitetnog golmana, no Vili nakon ovakve utakmice definitivno ima pravo tražiti svoje mjesto na golu“, hvalio je mladog vratara trener Cameron i dodao «Možda za naše navijače on jest iznenađenje no za nas koji pratimo njegov rad, od treninga kampa do danas, u pravilu i nije. On je mlad i perspektivan igrač.»

U drugoj trećini Medvjedi su se trgnuli, krenuli ofenzivnije prema protivničkom golu, a rezultat toga je pogodak Morleya u 5. minuti drugog perioda. No, uporni gosti nisu posustali. Minutu i 12 sekundi prije kraja druge trećine ponovo uspijevaju poravnati, i to drugim golom na susretu Nixona, ovoga puta na vrlo sretan i spretan način. Zanimljivo, Nixon do ove utakmice nije zabio ni gola, ali u Ledenoj je bio dvostruki strijelac za Graz, a izjednačujućim golom unio je novu neizvjesnost u susret.

Očekivala se čvrsta i neizvjesna posljednja trećina, no tada je proradio iskusni Čeh Tomaš Netik. Češka tehnika, češki vic, češko znanje i iskustvo presudilo je u završnici utakmice.

„Tomas je prvenstveno doveden kao strijelac, igra dobro na svakoj utakmici i kao dodavač često namješta prilike svojim suigračima. Za samopouzdanje strijelca jako je važno da zabije prvi gol, njemu se to dogodilo i možemo očekivati i bolje partije od njega u nastavku sezone“- prokomentirao je Cameron igru iskusnog 35-godišnjeg Čeha .

Netik je dvama pogocima u posljednjoj trećini (45. i 56.) uvelike doprinio pobjedi Medveščaka a između dva njegova pogotka u strijelce se upisao i marljivi i odgovorni Sašo Rajsar u 53. minuti susreta za 5. pobjedu Medvjeda u 15. domaćem dvoboju protiv čvrste štajerske momčadi. Ovom pobjedom Medvjedi su se poravnali sa njima i Red Bull Salzburgom na diobi 6. mjesta ljestvice. Sve tri momčadi imaju po 6 osvojenih bodova iz 5 odigranih kola.

Odlična igra u obrani, raspoloženi Rosandić na golu i efikasni napad presudili su Grazu. Već u nedjelju Medveščak gostuje u Znojmu. Kakva su očekivanja trenera Camerona?

„Bit će teško, ali napunili smo se samopouzdanjem nakon ove pobjede, a u nedjelju ćemo tražiti novi trijumf“, pun je samopouzdanja bio i trener Cameron.

Medvjedi sljedeću utakmicu igraju u Češkoj, u Znojmu, u nedjelju, s početkom u 17 sati i 30 minuta.

Medveščak- Moser Medical Graz 99 5:2 ( 1:1, 1:1, 3:0)

EBEL, Ledena dvorana Doma sportova, gledatelja 4567

Suci: Trilar, Bulovec, Žgonc, Pagon

STRIJELCI :

00: 26   1:0 Poyhonen ( Netik, Koskoiranta)

15:49    1:1 Nixon ( Setzinger, Mc Lean)

24:32    2:1 Morley ( Balej, Tikkanen )

38: 48    2:2 Nixon  ( Mc Lean, Setzinger )

44:23   3:2  Netik  ( Puskarich, Kudelka )

52: 58   4:2 Rajsar ( Perkovich, Poyhonen )

56:00  5:2 Netik ( Koskiranta, Poyhonen )

UDARCI NA VRATA: 33- 39

ISKLJUČENJA: 8 min- 10 min

Medveščak: Rosandić, Nikolić, Tikkanen, Poyhonen, Koskiranta, Netik, Puskarich, Boivin, Kudelka, Morley, Olden, Balej, Privitera, Deutsch, Janković, Aviani, Zanoški, Šimšič, Čepon, Perkovich, Brine, Rajsar

Graz: Honeckl, Toivonen, Carlsson, Iberer, Woger, Brophey, Oberkopfler, Weihager, Strohmeier, Nixon, McLean, Setzinger, Unterweger, Laakso, Zusevics, Higgs, Buzzeo, Soritz, Petrovicz, Natter, Ograjenšek, Pirmann