Izvještaj 09.03.2018

Medvjedi slavili u prvom susretu četvrtfinala

Medveščak u prvoj utakmici četvrtfinala pobjedio Linz s 4:3 (2:0, 1:2, 0:1, 0:1)

Svega tjedan dan nakon što su svoju posljednju utakmicu međurunde EBEL prvenstva u Linzu proslavili rezultatom 2:3, zagrebački Medvjedi i u svojoj su prvoj  utakmici doigravanja slavili gostujući kod istih domaćina, LIWEST Black Wings-a u Linzu.

Linz je nakon prve trećine imao prednost od dva pogotka zahvaljujući golovima Joela Brode (8) i Briana Leblera (14). No, Medveščakov Mikko Lehtonen najavio je povratak Medvjeda pogotkom u 24. minuti za 1:2. Joel Broda je drugim pogotkom u 29. minuti ponovno donio dva gola prednosti domaćoj momčadi. U 35. minuti Garrett Noonan ponovno je Medvjede doveo na samo gol zaostatka. Pogodak za izjednačenje (3:3) u prvih 40. sekundi posljedne trećini postigao ga Medveščakov Tomaš Kudelka. Medvjedi su u posljednjoj trećini dva puta imali situacije s igračem više na ledu, ali nisu uspjeli postići novi odlučujući pogodak. Zagrebačku je momčad u više navrata svojim odličnim obranama spašavao vratar Kevin Carr, a jednom su vadili pločicu i s gol-crte.

Odluka o pobjedniku prvog susreta doigravanja pala je u petoj minuti (4:55) produžetka kada je medveščakov Mikko Lehtonen postigao svoj drugi pogodak večeri i donio važnu pobjedu Medvjedima.

Uz strijelce večeri, te Kevina Carra koji je zaustavio 39 od 42 udarca domaćina, treba izdvojiti i trostrukog asistenta Tylera Morleyja.

Druga utakmica četvrtfinalne igra se nedjelju 11.3. u Ledenoj dvorani zagrebačkog Doma sportova u Zagrebu, u 17.30 sati. Suparnik Medvjeda i dalje je Linz. Naime, Linz je birao Medvjeda kao svog protivnika u četvrtfinalu. U polufinale ide ona momčad koja ostvari četiri pobjede.

Prijenos druge utakmice doigravanja je na 2. programu HTV-a.

Večeras su odigrane i druge utakmice četvrtinala u kojim su uz Medvjede slavili i Vienna Capitalsi nad Innsbruckom (4:1), Bolzano u gostima kod KAC Klagenfurta (1:3) te RB Salzburg kod kuće protiv Dornbirna (3:2) u produžetcima.

EHC Liwest Black Wings Linz - KHL Medvescak    3:4 OT (2:0,1:2,0:1,0:1)

Sudci: PIRAGIC T., TRILAR V.; HRIBAR M., SEEWALD E.
Strijelci:
1:0 EHL Broda J. (07:51 / Kristler A. / EQ)
2:0 EHL Lebler B. (13:00 / Hofer F.,Locke C. / EQ)
2:1 MZA Lehtonen M. (23:21 / Aviani M. / EQ)
3:1 EHL Broda J. (28:09 / DaSilva D.,D'Aversa J. / EQ)
3:2 MZA Noonan G. (34:30 / Morley T.,Olden S. / EQ)
3:3 MZA Kudelka T. (40:40 / Morley T. / EQ)
3:4 MZA Lehtonen M. (64:55 / Schiestel D.,Morley T. / EQ)

Udarci na gol: 45 - 35
Isključenja: 12 - 10

EHL: Ouzas M, Janny F. / D'Aversa J., Dorion M., Kirchschläger E., Altmann M., O'Brien S., Lukas R., Piche S., Gaffal S. / Lebler B., Ober L., Zusevics Z., Broda J., Lukas P., Hofer F., Kristler A., Spannring P., Naclerio M., Moderer K., Locke C., DaSilva D.

MDV: Carr K. Rosandic V. / Puzic I., Cepon M., Boivin M., Tikkanen H., Schiestel D., Noonan G., Kudelka T. / Brine D., Lehtonen M., Simsic N., Olden S., Balej J., Poyhonen M., Jankovic I., Koskiranta T., Ranov A., Netik T., Morley T., Aviani M.

Izvor: HRT; EBEL

UTAKMICE I DOGAĐAJI U ORGANIZACIJI KHL MEDVEŠČAK ZAGREB MJESTA SU NULTE TOLERANCIJE NA NASILJE I DISKRIMINACIJU! HVALA NA PODRŠCI.