Izvještaj 10.10.2017

Villach nestao u posljednjoj trećini

S pet pogodaka u posljednjoj trećini utakmice, uz prvi hat-trick sezone, Medveščak pobjedio VIllach s 5:2...

Medvjedi su stigli do još jedne domaće pobjede velikim preokretom protiv austrijskog Villacha.

Nakon prve trećine gosti su vodili 2:0 golovima Patricka Platzera i Kylea Beacha (igrač više). U drugom dijelu nije bilo golova, ali Medvjedi ubacuju u brzinu više u posljednjoj dionici i stižu do velikog slavlja. Prvo je Mike Aviani smanjio na 2:1, Sondre Olden (igrač više) je izjednačio (2:2), a novim zgoditkom Avianija, Medveščak je pet minuta prije kraja stigao do 3:2 vodstva.

Konačnih 5:2 postavili su na prazan gol u posljednjom minuti Tero Koskiranta (4:2) i Aviani (5:2) svojim trećim golom kojim je kompletirao hat-trick.

Medveščak se popeo na peto mjesto ljestvice EBEL prvenstva s 15 bodova.

Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica u dresu Medveščaka za vratara Drew MacIntyrea. Oporavkom i povratkom prvom vratara Krošelja u momčad MacIntyre je odlučio prihvatiti ponudu Straubinga (DEL).  MacIntyre je u ovoj EBEL sezoni za Medveščak odigrao 4 utakmice sa 150 obrana odnosno 92.7% obrana uz 11 primljenih pogodaka. Ovo je bila njegova druga sezona u Medveščaku. Naime, prošle je sezone MacIntyre već branio za Medvjede u KHL prvenstvu.

KHL Medvescak Zagreb – EC VSV 5:2 (0:2, 0:0, 5:0)

Ledena dvorana - Dom sportova Zagreb, gledatelja 4274

Sudci: GRUBER, PIRAGIC, Hribar, Pagon; 4.274 Zuschauer

0:1 VSV Platzer P. (15:11 / Petrik B. / EQ)

0:2 VSV Beach K. (19:48 / Shields D.,Verlic M. / PP)

1:2 MZA Aviani M. (47:21 / Netik T.,Boivin M. / EQ)

2:2 MZA Olden S. (53:47 / Boivin M.,Morley T. / PP)

3:2 MZA Aviani M. (54:04 / Tikkanen H.,Koskiranta T. / EQ)

4:2 MZA Koskiranta T. (59:04 / Olden S.,Aviani M. / EQ)

5:2 MZA Aviani M. (59:18 / Netik T.,Poyhonen M. / EQ)

UDARCI NA VRATA: 31-34

ISKLJUČENJA: 8 min- 8 min

MEDVEŠČAK: MacIntyre D. / Privitera A., Jarcov L., Cepon M., Boivin M., Poyhonen M., Tikkanen H., Kudelka T., Kegalj B. / Brine D., Zanoski T., Simsic N., Olden S., Puskarich M., Mahbod S., Jankovic I., Koskiranta T., Netik T., Rajsar S., Morley T., Aviani M.

VILLACH: Herzog L. / Shields D., Bacher S., Brunner N., Schlacher M., Glenn R., Stebih M. / Flick R., Petrik N., Beach K., Hickmott J., Leiler V., Petrik B., Kromp C., Platzer P., Sarauer A., Antonitsch S., Verlic M., Jennes C