Izvještaj 10.10.2016

Arkalov: Gol nas nije htio

U moskovskoj VTB Ledenoj palači Dinamo Moskva upisao je sva tri boda iz susreta s Medveščakom (5:1)

Još jedan veliki dvoboj je iza zagrebačkih Medvjeda. Ruski velikan, moskovski Dinamo dočekao ih je u svojoj Ledenoj palači i nakon 60 minuta čvrste muške igre, pokazao se prejakim za kratku klupu Medveščaka.

„Dogodi se. U prošloj utakmici smo upisali veliku pobjedu, a sada poraz. Dobro smo igrali. Gol nas jednostavno nije htio, stvarali smo prilike, ali ništa nije ulazilo. Tko zna, da smo mi poveli... Sada nam treba jedna pobjeda“, komentirao je nakon susreta napadač Zagrepčana Ilja Arkalov.

Utakmicu su otvorili domaćini u sedmoj minuti prve trećine pogotkom Martinsa Karsumsa, da bi u izjednačenoj igri do kraja trećine još jednom zatresli mrežu Nike Hovinena. U posljednjoj minuti domaćini su iskoristili isključenje Thomasa Larkina i udvostručili vodstvo pred prvi odmor.

„Čestitam Dinamu na tri velika boda. Hokej je igra pogrešaka. I mi smo večeras za svoje platili. Dinamo je iskoristio što im je bilo ponuđeno i u tome je bila razlika. Mi svoje prilike jednostavno nismo znali realizirati. No, naše pogreške su presudile“, izjavio je glavni trener Medvjeda, Gordie Dwyer.

U drugu trećinu krenulo se brzim pogotkom Dinama, no unatoč visokom zaostatku, gosti se nisu predavali. Da ne odu iz Moskve bez postignutog pogotka pobrinuo se Francis Pare koji je pravovremeno doklizao do mreže Aleksandera Jerjomenka i pospremio dodavanje kapetana Mikea Glumca.

„Dinamo je jako dobra napadačka momčad. Njihovi braniči vole odlaziti naprijed i priključivati se napadu, što smo mi u ovom susretu uspjeli neutralizirati“, dodao je trener Dwyer.

Nakon još jednog kasnog gola domaćina, ovoga puta u drugoj trećini, Alexandre Giroux i Aleksandar Kuznjecov bacili su rukavice pred sam odlazak na drugi odmor.

U posljednjih 20 minuta Medveščak je nizao napade, no niti jedan pak nije prošao u mrežu Dinama. S druge pak strane, Fjodorov i Tarasov kaznili su izgubljeni pak Medvjeda u obrambenoj zoni za konačnih 5:1.

U ovom kraćem nizu gostovanja Medveščak očekuju još dvije postaje. U srijedu, 12. listopada sele u obližnji Podolsk gdje ih od 18:30 sati po našem vremenu očekuje momčad Vitjaza. Prijenos je najavljan na kanalu Sport Klub 3.

HK DINAMO MOSKVA – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:1 (2:0;2:1;1:0)

ISKLJUČENJA: 13 min – 23 min

HK DINAMO MOSKVA: Jerjomenko,Lazušin, Cvetkov, Karsums, Karpov, Hietanen, Mironov, Ribakov, Kokujov, Sopin, Robinson, Osipov, Kokarev, Kuznjecov, Igumnov, Barancev, Rilov, Kostin, Tarasov, Fjodorov, Šipov, Solovjov

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Hovinen, Smith, Hedberg, Genoway, Mertl, Bezina, Larkin, McMillan, Butler, Katic, Krejčik, Parlett, Glumac, Giroux, Pare, Perkovich, Sauve, Arkalov, Morrisonn