Izvještaj 22.11.2016

Bez bodova u Nižnij Novgorodu

Torpedo je upisao visoku pobjedu protiv Medveščaka (5:0)

Dobar početak utakmice dao je nadu u brz, borben i izjednačen susret. Domaćin Torpedo došao je do vodstva sredinom prve trećine, udvostručio ga u drugoj, a u trećoj kompletno preuzeo utakmicu. Ilja Proskurjakov sačuvao je mrežu praznom za još jednu veliku pobjedu momčadi Peterisa Skudre.

„Gledali smo pravu natjecateljsku utakmicu u jako dobroj atmosferi. Svidio mi se naš početak, pokazao je puno samopouzdanja i kontrolirali smo igru u prvoj trećini. U drugoj trećini smo nastavili slično igrati i odigrali pametnu gostujuću trećinu. Tako da smo u tih prvih 40 minuta imali puno prilika za koje je šteta što ih nismo iskoristili. Njihov drugi gol je bio u pravo vrijeme i dao im zamah za kraj. Čestitam Torpedu na odličnoj zadnjoj trećini“, komentirao je nakon susreta glavni trener Medveščaka, Gordie Dwyer.

Obje momčadi su izvrsno krenule u susret kližući brzo i boreći za svaki pak dok se igra selila s jedne strane na drugu. Uz veći broj isključenja na obje strane, domaćini su došli do jedinog pogotka trećine kada je udarac Galuzina prevario Michaela Garnetta i prošao mu iznad ramena.

Uz obranjenih 3-na-5  te nedugo nakon toga dobivenom situacijom s igračem više na samom kraju prve, Medvjedi su krenuli u drugu trećinu uz gotovo isti ritam, ali puno oprezniju igru. Niti jedno isključenje nije dosuđeno u drugih 20 minuta, a domaćini su došli do pravovremenog pogotka za udvostručenje vodstva unatoč svim prilikama Medvjeda.

Posve drugačija igra obilježila je posljednjih 20 minuta. Torpedo je preuzeo inicijativu i još triput matirao Garnetta dok su Medvjedi bezuspješno pokušavali pronaći mrežu i zarađivali isključenja. Na samom kraju susreta Lucas Lessio i Dmitrij Šulenin bacili su rukavice što je rezultiralo disciplinskom kaznom za Lessia.

Medveščak se vraća na led u četvrtak, 24. studenog u Lužniki areni u Moskvi. Utakmica sa Spartakom započinje u 17:30h po srednjoeuropskom vremenu. Prijenos je najavljen na kanalu Sport Klub 5.

HK TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5:0 (1:0;1:0;3:0)

ISKLJUČENJA: 8 min – 35 min

HK TORPEDO NIŽNIJ NOVGOROD: Proskurjakov, Kasutin, Daugavinš, Frolov, Sjomin, Osipov, Vorobjov, Galuzin, Gračjov, Žerdev, Jegoršev, Aljajev, Mozer, Rasskazov, Norman, Lofquist, Šulenin, Ashton, Urakov, Kuljomin, Verjaev

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Garnett, MacInytre, Genoway, Mertl, Parlett, Morrisonn, Hedberg, Butler, Pare, Krejčik, Bezina, Glumac, Bolduc, Katic, Sauve, Larkin, Giroux, Perkovich, Smith