Novost 22.01.2017

Divizija Černišov iznad svih

Spektakularni završetak festivala hokeja pripao Istoku i diviziji Černišov

Tjedna hokejskih zvijezda u Ufi došao je svom kraju u spektaklu utakmica zvijezda KHL-a. Nakon što su proteklog tjedna mladi igrači (MHL), žene (WHL) i hokejaši na sanjkama odigrali svoje utakmice u kojima su snage odmjerili najbolji od najboljih, pred prepunim tribinama Ufa arene odabrani igrači KHL-a branili su boje svojih divizija.

U novom formatu, igrajući najprije polufinala između divizija iz iste konferencije, momčadi Černišova je pripala čast braniti Istok, a igračima divizije Tarasov predstavljati Zapad. Time je ovogodišnji All-Star KHL-a dobio svoje prvo iznenađenje. Naime, divizija Bobrov u svojim redovima imala je trojicu igrača SKA, dok je divizija Harlamov u svom sastavu imala trojicu igrača Metallurg Magnitogorska i prevladavalo je mišljenje da će upravo ove dvije momčadi sudjelovati u finalu.

No, Enver Lisin svojim drugim pogotkom na utakmici osigurao je dovoljno vodstvo momčadi domaćinu i odveo ih u finale (4:3). U drugom polufinalnom susretu, puno uvjerljivije (6:2) se divizija Tarasov obračunala s divizijom Bobrov, a u njoj je briljirao Brandon Kozun koji je upisao hat trick.

Francis Pare igrao je za diviziju Bobrov i imao četiri udarca na vrata, no niti jedan pak nije pronašao mrežu.

U finalu je postignuto najmanje pogodaka, svega pet, i to se prije svega treba zahvaliti vratarima koji su svoju ulogu ozbiljno shvatili. U 16. minuti 19-godišnji Andrej Altibarmakjan, koji je sudjelovao na MHL All-Star utakmici i donio pobjedu Zapadu, postao je druga velika priča ovogodišnjeg All-Stara kada je odlično pročitao akciju Samija Lepista i Maksima Šalunova i sam se snašao pred vratima Ilje Sorokina.

Njegov pogodak postao je pobjedonosni unatoč velikim pokušajima igrača divizije Tarasov na čelu s Kozunom koji je sam u posljednjoj minuti triput pokušao izjednačiti rezultat.

7 Dinamo R 60 11 34 58
PROSTORI U KOJIMA SE ODVIJAJU UTAKMICE I DOGAĐANJA U ORGANIZACIJI KHL MEDVEŠČAK ZAGREB MJESTA SU NULTE TOLERANCIJE NA NASILJE I DISKRIMINACIJU!