Izvještaj 11.01.2017

Dramatična završnica otišla na stranu gostiju

Baris iz Ledene dvorane odnosi sva tri boda (4:5)

Borbena, napeta i zanimljiva utakmica u kojoj su se obje momčadi držale svojih taktika i ograničile pogreške, nakon neriješene prve trećine bez pogodaka ponudila je pregršt uzbuđenja i golova. Sama završnica pretvorila se u pravu drama iz koje su gosti iz Astane izašli kao pobjednici.

Medvjedi su odlično odigrali prvu trećinu držeći jedan od najefikasnijih napada lige bez ozbiljnijih pokušaja na vrata Michaela Garnetta. Ledena dvorana eksplodirala je već u trećoj minuti kada je Alexandre Bolduc pospremio odbijeni pak, no pogodak je kasnije poništen zbog zaleđa.

„U prvih 10 minuta smo letjeli ledom i odlično igrali. Grizli smo za taj vodeći pogodak i ne znam što se dogodilo kada su ga poništili, no što je, tu je“, izjavio je Jiri Smejkal, strijelac trećeg pogotka Medvjeda koji je imao i tu prvu veliku priliku u trećoj minuti utakmice.

Kontrolom paka i disciplinom Medvjedi su najvećem dijelu kontrolirali utakmicu. Prvi pogodak pripao je Snježnim leopardima, kao i vodstvo na kraju druge trećine zahvaljujući dva pogotka Brandona Bochenskog. Medveščak je na prvi odgovorio dvije minute kasnije, u igri s igračem više, a strijelac je nakon dva pokušaja bio Alexandre Giroux.

„Dobar je osjećaj postići pogodak, ali loš je osjećaj ovako izgubiti utakmicu. Utakmicu u kojoj smo stigli rezultat na 3:3 i onda u zadnjim minutama ostali gol prekratki. Dobro smo igrali i trebamo se koncentrirati na sve pozitivne stvari kojih je bilo puno“, komentirao je Giroux.

Odnos snaga u posljednjoj trećini nije se promijenio, a prvi pogodak je ponovno pripao Barisu. Nigel Dawes zamijenio je u realizaciji Bochenskog i odveo goste do najopasnijeg vodstva u hokeju.

Niti minutu kasnije Kirill Voronin proslavio je rođendan pogotkom ravno nakon osvojenog paka na podbacivanju.

Prilike su se nizale na obje strane, a do izjednačenja je Medvjede doveo Smejkal.

„Dogovarali smo se da ćemo probati nešto tako i Krejčik me odlično pronašao kod gola. Pucao sam i izjednačili smo rezultat, ali već u idućoj izmjeni smo ponovno pustili Baris da dođe u vodstvo i na kraju pobijedi. Znam da je bilo puno toga dobroga danas, ali tužni smo i razočarani“, rekao je Smejkal.

Nakon izjednačenja uslijedilo je dramatičnih osam minuta u kojima su postignuta tri pogotka. Dawes je još jednom naoko lakoćom prošao Garnetta, a u posljednjoj igri s igračem više na utakmici, s klizačem više na ledu za Medveščak, momčad iz Astane pogodila je praznu mrežu.

Konačni rezultat postavio je Goran Bezina pogotkom u posljednjoj minuti.

„Odigrali smo pametno, disciplinirano i stvarali jako puno prilika. Na kraju su zvijezde u njihovim redovima pravovremeno došle do izražaja i presudile utakmicu“, komentirao je na kraju glavni trener Medveščaka, Gordie Dwyer.

Još dvije utakmice prostale su Medvjedima u ovom najdužem domaćem nizu sezone. U petak, 13. siječnja u 19 sati na ledu Doma sportova dočekat će Avtomobilist Jekaterinburg.

Ulaznice su dostupne na svim prodajnim mjestima Ticketshopa, online na www.ticketshop.hr te na glavnoj blagajni Doma sportova, 90 minuta prije početka susreta.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HK BARIS ASTANA 4:5 (0:0;1:2;3:3)

ISKLJUČENJA: 2 min – 6 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Garnett, Gajdučenko, Genoway, Kozak, Parlett, Mahbod, Zanoški, Giroux, Smejkal, Lessio, Glumac, Larkin, Bolduc, Bezina, Perkovich, Smith, Voronin, Katic, Pare, Arkalov

HK BARIS ASTANA: Karlsson, Poulin, Dawes, Bochenski, Boyd, Semjonov, Dallman, Mihajlis, Shinnimin, St. Pierre, Šalapov, Barker, Hudjakov, Kučin, Puškarjov, Savčenko, Lipin, Grenc, Belgibajev, Trivino, Panjukov, Trjasunov