Izvještaj 25.09.2016

Pobjeda za kraj gostujuće turneje

Medvjedi su još jednom pobijedili u Ufa areni (4:5)

Odlična utakmica i još bolja igra Medvjeda obilježila je posljednji susret prije povratka u Zagreb nakon najdužeg gostujućeg niza sezone. Susret s osam pogodaka u regularnom dijelu i mnoštvom preokreta odlučen je u raspucavanju kaznenih udaraca u kojima su po prvi puta u sezoni Medvjedi odnijeli pobjedu.

„Ovo je bila jako važna utakmica za nas i morali smo odigrati čvrsto i raditi svih 60 minuta da bismo došli do pobjede. Držali smo pritisak i bili agresivni. Zadovoljan sam s pristupom momčadi, s načinom na koji su se borili i radujemo se povratku na domaći led“, izjavio je nakon susreta glavni trener Medvjeda, Gordie Dwyer.

Uvelike izjednačen susret u kojem su obje momčadi imali kraće faze dominacije ledom otvoren je prvim pogotkom sezone Francisa Parea u šestoj minuti. Vodstvo Medvjeda nije dugo trajalo jer već nakon dvije minute domaćini izjednačavaju, a prvi od tri pogotka Kaprizova dovodi ih u prvo vodstvo i minimalnu prednost na prvom odmoru.

„Kao momčad smo ovo odlično odigrali. Kraj je jako dugog gostovanja i vratiti se i osvojiti bod pa kasnije i pobjedu je za nas velika i pozitivna stvar. Ponekad jednostavno pronađeš način. To smo danas napravili, imali smo energiju koja nam je trebala, dobro krenuli i pogodili neka odbijanja“, komentirao je strijelac pobjedničkog kaznenog udarca, Gilbert Brule.

Sredinom utakmice, u drugoj trećini koja je gotovo u potpunosti bila na strani Medvjeda, kapetan Mike Glumac odlično se snašao pred vratima Niklasa Svedbera i izjednačio rezultat, a 45 sekundi kasnije Brule pogađa mrežu i odvodi Medveščak u vodstvo. No, ponavlja se situacija iz prve trećine i Kaprizov izjednačava rezultat.

„Uvijek je lijepo pobijediti, a pogotovo kada se do pobjede dođe protiv momčadi koja je ofenzivno jaka. Ne možemo za sve što nam se događalo u prošlim susretima okriviti sreću pa tako ni danas. Zaslužili smo bodove koje smo osvojili i sada s tim mentalitetom moramo ulaziti u druge utakmice“, prokomentirao je kapetan Glumac.

Posljednja trećina prošla je izmjeni prilika, a nakon što je Kaprizov zaokružio hattrick, Brandon McMillan pobrinuo se za barem bod na kontu Medvjeda i da utakmica ode u produžetak. Par odličnih prilika i jedna velika gužva pred vratima Svedberga u kojoj je na kraju igra zaustavljena zbog ometanja vratara, doveli su do kaznenih udaraca koji su zahvaljujući dva pogotka Brulea i četiri obrane Dannyja Taylora, otišli na stranu Medvjeda.

S ova dva boda Medveščak se vraća u Zagreb sa sedam bodova s najduže gostujuće turneje sezone.

„Uz pripremni kamp i prvi dio sezone, jako dugo nas nije bilo doma tako da se veselimo povratku kući i igranju pred našim navijačima“, zaključio je Glumac.

Nakon osam odigranih utakmica Medvjedi se vraćaju u Zagreb. U petak, 30. rujna s početkom u 19:30 sati ugostit će Slovan iz Bratislave u Ledenoj dvorani. Ulaznice su dostupne na svim prodajnim mjestima Ticketshopa, na glavnoj blagajni Doma sportova 90 minuta prije početka susreta te online na www.ticketshop.hr.

HK SALAVAT JULAJEV – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 4:5 SO (2:1;1:2;1:1;0:0;0:1)

KHL, Ufa arena, Ufa

05:54 0-1 Pare (Brule)

07:16 1-1 Bodrov Jevgenij (Omark, Hartikainen)

ISKLJUČENJA: 12min – 12 min

HK SALAVAT JULAJEV: Svedberg, Gavrilov, Grigorenko, Omark, Hartikainen, Lepisto, Loginov, Lisin, Bodrov Jevgenij, Makarov, Vorobjov Dmitrij, Gončarov, Lazarev, Hripunov, Černov, Petrišćev, Gerejev, Majorov, Kaprizov, Vorobjov Mihail, Bodrov Denis, Arzamascev

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Taylor, Hovinen, Genoway, Mertl, McMillan, Parlett, Morrisonn, Giroux, Bolduc, Katic, Krejčik, Perkovich, Smejkal, Glumac, Arkalov, Brule, Pare, Larkin, Bezina, Butler