Izvještaj 23.03.2017

Na korak do naslova

U drugoj utakmici finala Medveščak je došao do uvjerljive pobjede (12:1)

Gotovo suprotna od prethodne, prve utakmice finala Prvenstva Hrvatske, druga utakmica u Domu sportova protekla je u dominaciji Medveščaka.

„Prebacili smo u brzinu više, pokazali zube i ulazilo je ono što nam u prošloj utakmici nije ušlo“, sažeo je susret Ivan Janković koji se dvaput upisao u strijelce.

„Od prve sekunde smo krenuli žestoko u utakmicu, imali smo jako dobar start i mislim da se Mladost nije snašla. Možda nisu očekivali takav pritisak“, rekao je Janković o samom početku susreta u kojem su Medvjedi do desete minute četiri puta pronašli vrata Mladosti.

Tom Zanoški otvorio je utakmicu u četvrtoj minuti i posljednji gol susreta, 13. ukupno i 12. za Medvjede, zabio 87 sekundi prije isteka vremena. Uz tri pogotka i četiri asistencije podijelio je naslov najefikasnijeg igrača s Aaronom Foxom koji se dvaput upisao u strijelce i pet puta u asistente.

Još petorica igrača postigla su po pogodak (Nathan Perkovich, Kirill Voronin, Marko Tadić, Domen Vedlin, Jan Smolec), a u 25. minuti susreta Mladost je došla do svog jedinog pogotka preko Matka Martinića.

Trenerski dvojac Kolombo-Sertić odlučio je u posljednjoj trećini na vrata Medveščaka umjesto Mate Tomljenovića (koji je imao 19/20 obrana) staviti Vitu Nikolića. „Posljednju trećinu smo odigrali za Nikolića na golu, a danas smo igrali za Foxa koji je odigrao fantastičnu utakmicu“, komentirao je Janković.

Treći susreta finala Prvenstva Hrvatske zakazan je za petak, 24. ožujka u Domu sportova s početkom u 17:30h. Medvjedima, koji drže 2:0 u seriji, ovo će biti prva prilika da dođu do 21. naslova prvaka.

„Naravno, razmišljamo hoćemo li pomesti seriju ili ne. Ali, idemo kao i u prošlu utakmicu, ući hladne glave. Sigurno neće biti lako, ne možemo računati na to da će se mladost predati“, zaključio je Janković.

HK MLADOST ZAGREB – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 1:12 (0:5;1:2;0:5)

ISKLJUČENJA: 10 min – 16 min

HK MLADOST ZAGREB: Štimac Rojtinić, Rastovski, Kramarić, Smerdelj, Fičur, Trstenjak T., Trstenjak P., Šutevski, Ljubić, Mirić, Ivšac, Večerina, Martinić, Grahovar, Novak, Plahutar, Trstenjak N., Cerovečki, Delić

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: Tomljenović, Nikolić, Jazbec, Tadić, Vedlin, Šimunović, Zanoški, Mikulić, Šakić, Pleško, Brenčun, Perkovich, Voronin, Janković, Fox, Miličić, Buković, Žižanović, Ružić, Čavkić, Senzel, Smolec

PROSTORI U KOJIMA SE ODVIJAJU UTAKMICE I DOGAĐANJA U ORGANIZACIJI KHL MEDVEŠČAK ZAGREB MJESTA SU NULTE TOLERANCIJE NA NASILJE I DISKRIMINACIJU!