Izvještaj 27.10.2018

„Crna krila“ spretnija od Medvjeda

Izjednačena i dinamična utakmica u Keine Sorgen Eisareni u Linzu otišla je na stranu momčadi EHC LIWEST Black Wings Linz.

Nakon dvije uzastopne pobjede u Sisku, Medvjedi su se vratili u „Brlog“ i nakon tjedna treninga na novom ledu uputili se na gostujuću utakmicu u Linz. Relativno novi klub, osnovan 1992. godine, brzo se tijekom godina promaknuo u jednu od najjačih momčadi lige. Trener momčadi Linza zadnje dvije sezone je 56-godišnji Troy Ward koji ima dvije godine iskustva i u NHL ligi gdje je bio pomoćni trener Penguinsa. Momčadi Medveščaka i Linza ukupno su odigrale 37 utakmica u dosadašnjim sezonama EBEL lige. Uspješnija su bila „Crna krila“ sa 19 pobjeda, dok su Medvjedi slavili u 18 utakmica.

Na golu Medvjeda svoju prvu utakmicu započeo je ruski golman I.Lisutin. Za razliku od utakmice ovih dviju momčadi prije tjedan dana u Sisku, utakmicu u Linzu otvorio je bolje Medveščak. U 06:40 min najučinkovitiji igrač Medvjeda ove sezone – Norvežanin S.Olden pogađa za 0:1 u trenucima dok je Linz igrao s igračem više radi prethodnog isključenja igrača Medveščaka - G.Mauldina. Mala pogreška igrača Linza u trećini Medveščaka, munjevit prodor S.Oldena na asistenciju J.Samuels-Thomasa i pogodak u lijevi gornji kut usmjerili su utakmicu u korist Medvjeda. Treći pogodak sezone S.Oldena. Tri minute kasnije Medveščak povećava vodstvo trećim pogotkom sezone 25-godišnjeg kanađanina S.Sylvestrea. Prekrasan pogodak u bliži kut domaćeg golmana - M.Ouzasa. Uslijedila je otvorena igra obje momčadi u kojoj su Medvjedi bili dinamičniji na ledu. U 17:35 min isključenje domaćeg igrača, ali Medvjedi nisu realizirali priliku s igračem više. Na odmor se otišlo vodstvom Medveščaka 0:2.

U nastavak je momčad trenera Aarona Foxa ponovno izvrsno krenula. Nakon dvije minute, četvrti pogodak sezone postiže S.Sylvestre i Medvjedi odlaze u vodstvo od tri gola prednosti. Ubrzo je uslijedilo isključenje A. Manaviana, ali kvalitetnom obrambenom igrom Medvjedi nisu dopustili smanjenje rezultata. U 30. minuti utakmice dvostruko isključenje – na klupu za kažnjene igrače morali su I.Puzić i A.Kristler. Igra 4 na 4 nije ponudila puno uzbuđenja i rezultat je ostao isti, 0:3. Pet minuta kasnije „Crna krila“ smanjuju rezultat na 1:3. Precizan je bio 31-godišnji kanađanin R.Schofield svojim trećim pogotkom sezone. Uslijedilo je drugo isključenje na utakmici A.Manaviana, nakon toga i golmana I.Lisutina radi zadržavanja igre. Domaća momčad je pojačala tempo, radila konstantni pritisak što je rezultiralo prvim pogotkom sezone kanađanina T.Rutkowskog 30 sekundi prije kraja druge trećine. Pogodak s igračem više, na odmor se otišlo vodstvom Medvjeda 2:3.

Ulazak u posljednju trećinu ponudio je napadački start domaće momčadi. U trećoj minuti nastavka T.Rutkowski svojim drugim pogotkom vraća u utakmicu momčad Linza. Rezultat je 3:3, navijači su na nogama, diže se atmosfera u dvorani i domaća momčad je u naletu. Dvije minute kasnije branič Medvjeda A. Deutsch zaradio je 2 minute isključenja. Pritisak domaćina nastavio se, ali braniči Medveščaka nisu dozvolili promjenu rezultata. Otvorena igra sa obje strane nije otišla na stranu Medvjeda. Četiri minute prije kraja utakmice, 32-godišnji Kanađanin J.Daversa drugim pogotkom sezone dovodi „Crna krila“ u vodstvo. Šok za Medvjede i preokret utakmice sa 0:3 na 4:3. Igrači Aarona Foxa zatim su krenuli u otvorenu igru i lovljenje rezultata. Otvorena igra nije se isplatila i dvije minute kasnije domaća momčad zabija peti pogodak u praznu mrežu Medveščaka u trenucima dok su Medvjedi igrali bez golmana I.Lisutina. Svoj treći pogodak sezone zabio je Kanađanin D.DaSilva.

Do kraja utakmice vidjeli smo pritisak Medveščaka i smanjenje rezultata na 5:4. Sekundu prije kraja utakmice svoj drugi pogodak sezone zabio je šveđanin B.Svensson.

Uzbudljiva izjednačena utakmica 12.kola EBEL lige završila je pobjedom Linza 5:4. Momčad Medveščaka vraća se u „Brlog“ na prvu domaću utakmicu u Domu Sportova ove sezone. Dođite podržati Medvjede u nedjelju od 17:30h protiv momčadi HC TWK Innsbruck.

EHC BLACK WINGS LINZ vs. KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5 : 4 ( 0:2, 2:1; 3:1 )

Isključenja: EHC LIWEST Black Wings Linz: 4 min / KHL Medveščak Zagreb: 12 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: I.Lisutin, V.Rosandić, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, S.Olden, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, G.Mauldin, J.Samuels-Thomas, M.Puskarich, M.Aviani, J.Armstrong, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

EHC LIWEST BLACK WINGS LINZ: M.Ouzas, P.Mocher, K.Kapstad, T.Rutkowski, M.Altmann, J.D Aversa, A.Blocklehurst, M.Matzka, P.Koudelka, G.Kragl, B.Lebler, C.Locke, D.DaSilva, M.Davies, R.Schofield, D.Umicevic, A.Kristler, B.Kearns, D.Woger, L.Ober, M.Brucker, S.Gaffal