Izvještaj 03.11.2018

Bikovi spretniji od Medvjeda

Poraz momčadi Medveščaka u uzbudljivoj i dinamičnoj utakmici

U utakmici 16. kola EBEL lige gostujuća momčad EC Red Bull Salzburg odnijela je bodove iz Doma sportova pobjedom 2:5. Na golu Medvjeda utakmicu je započeo Vilim Rosandić. Od početka smo vidjeli jaki tempo i brzo klizanje obje momčadi. Otvorena igra s obje strane nije rezultirala pogotkom, ali u 8. minuti dolazi do isključenja J. Samuels-Thomasa radi povlačenja protivničkog igrača. Prilika za gostujuću momčad, međutim domaći braniči i golman Rosandić bili su na visokom nivou.
U 11. minuti dvostruko isključenje igrača Salzburga i velika prilika za Medvjede u igri 5 na 3.

Dvije sekunde prije povratka na led gostujućeg dvojca, Medvjedi postižu pogodak. Precizan je bio 25-godišnji Kanađanin S.Sylvestre svojim sedmim pogotkom sezone. Samo 24 sekunde nastavka i momčad Aarona Foxa odlazi na dva gola prednosti. Svoj prvi pogodak sezone postigao je 21-godišnji napadač Nik Šimšić. U akciji su sudjelovali D.Brine i T.Zanoški. „Bikovi“ iz Salzburga pojačali su tempo i otvoreni krenuli prema golu V.Rosandića. U 17. minuti prvi pogodak gostujuće momčadi postigao je 31-godišnji kanadski napadač C. Van De Velde i smanjio rezultat na 2:1. Nakon pogotka momčad Medveščaka ostaje bez dvojice igrača na ledu, isključeni su bili N.Šimšić i A.Manavian koji je morao odraditi četiri kaznene minute. Atmosfera u dvorani potpuno se zahuktala, publika je burno reagirala na sudačke odluke i utakmica se otvorila. U 50. sekundi nastavka u igri s dva igrača više momčad Salzburga postiže izjednačujući pogodak. Strijelac za 2:2 ponovno je bio C.Van De Velde svojim trećim pogotkom sezone. Dvije minute prije kraja prve trećine novo isključenje za Medvjede, na klupu za kažnjene igrače morao je slovenski branič M.Robar. Radi prethodnog 4-minutnog isključenja A.Manaviana, gostujuća momčad imala je priliku s dva igrača više. Priliku je iskoristio 28-godišnji branič D.Heinrich svojim sedmim pogotkom sezone te odveo Salzburg u vodstvo 2:3 minutu prije kraja prve trećine. Na odmor se otišlo rezultatom 2:3 za momčad EC Red Bull Salzburga.

Nastavak je momčad trenera Aarona Foxa započela s igračem manje radi isključenja krajem prve trećine. Salzburg nije iskoristio priliku s igračem više i Medvjedi su ponovno na ledu bili u punom sastavu. Gostujuća momčad bila je dominantnija na ledu, ali konkretnije šanse imali su Medvjedi. Otvorena igra s obje strane, nekoliko izvrsnih reakcija golmana V.Rosandića i odlična atmosfera obilježili su period druge trećine. U 33. minuti igrač Medveščaka T.Kudelka zaradio je isključenje radi igre visokom palicom, međutim odlični V.Rosandić nije dopustio promjenu rezultata. Minutu i pol prije kraja druge trećine dolazi do promjene rezultata. Gostujuća momčad odlazi na 2:4 pogotkom mladog 20-godišnjeg Austrijanca N.Feldnera, njegov drugi pogodak sezone. Pet sekundi prije kraja trećine isključenje obje momčadi. Za domaću momčad na klupu za kažnjene igrače morao je T.Zanoški radi udarca palicom, dok je momčad Salzburga morala odraditi kaznu radi previše igrača na ledu. Na odmor se otišlo rezultatom 2:4 za „Bikove“ iz Salzburga.

Zadnji period utakmice krenuo je igrom 4 na 4, međutim do promjene rezultata nije došlo. Uslijedila je kazna za momčad Salzburga radi ponovnog igranja s previše igrača na ledu. Medvjedi su krenuli napadati sa igračem više, međutim uslijedilo je isključenje A.Manaviana radi udarca palicom. Deset minuta prije kraja utakmice isključenje R.Duncana, prilika za Medvjede, ali rezultat ostaje nepromjenjen. U 52. minuti gosti imaju priliku s igračem više radi isključenja Y.Sauvea, ali izvrsnim reakcijama V.Rosandića rezultat ostaje nepromijenjen. Pet minuta prije kraja utakmice „Bikovi“ zaključuju utakmicu petim pogotkom. Rezultat je 2:5, strijelac je bio 33-godišnji Kanađanin R.Duncan svojim desetim pogotkom sezone. Minutu do kraja utakmice uslijedilo je isključenje B.Fičura i D.Gazleya. Rezultat je ostao nepromijenjen i momčad Salzburga odlazi iz Zagreba s tri boda i pobjedom 2:5.

Douglas Bradley, pomoćni trener Medveščaka:

Poraženi smo od jedne odlične ekipe, ali smatram da konačni rezultat ne prikazuje sliku današnje utakmice. Momčad Salzburga igra brzo, napadački hokej, ali mi smo napravili dobru analizu prije utakmice i bili smo spremni za takvu igru. Nismo igrali loše bez obzira na poraz, odlično smo počeli utakmicu, vodstvo 2:0, ali kasnije nismo ostali dovoljno hladne glave. Ne bi volio komentirati suđenje, dobili ste osjećaj kako su navijači u dvorani reagirali. Jednostavno moramo se prilagoditi na suđenje i što manje reagirati na takve situacije, ostati hladne glave i držati se svoga plana igre. Forma momčadi se diže iz utakmice u utakmicu, kada se vrate na led ozlijeđeni igrači imat ćemo još više mogućnosti u našoj igri. Slijedi internacionalna pauza koja će svima dobro doći i nakon toga očekujem još bolju igru momčadi, gledamo pozitivno prema nastavku sezone.„

Vilim Rosandić, golman Medveščaka:

Dobro smo se prilagodili na njihovu brzu igru, jedna su od najboljih ofenzivnih ekipa, rekao bih čak i najbolja. Poveli smo 2:0, super, nakon toga smo se malo pogubili kada su suci počeli gubiti utakmicu, nisu je imali pod kontrolom. Primili smo 3 gola u dvije i pol minute, malo smo se povukli, glavom smo trebali ostati u igri, nažalost to je sve mentalno bacilo unazad ekipu na kraju prve trećine. Igrali smo jako otvorenu utakmicu, ali jednostavno su iskusni, oni znaju takve utakmice odvesti na svoju stranu jer imaju jako dobre i iskusne igrače. Moja forma raste, nisam na početku sezone dobro krenuo, sada se osjećam sve bolje i bolje. Nažalost danas nismo pobjedili, ali sada imamo internacionalnu pauzu, nadam se da ćemo se svi dobro odmoriti i nadam se da ćemo se u kabinu vratiti kao nova ekipa jer mislim da to nije to trenutno, ne ispunjavamo moja očekivanja i imamo puno prostora za napredak. Zahvalio bi se navijačima na potpori tijekom dosadašnjeg dijela sezone, vratit ćemo se u boljim izdanjima u nastavku sezone.„

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB vs. EC RED BULL SALZBURG 2 : 5 ( 2:3, 0:1; 0:1 )

Isključenja: KHL Medveščak Zagreb: 20 min / EC Red Bull Salzburg: 12 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: V.Rosandić, V.Nikolić, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, S.Olden, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, J.Samuels-Thomas, B.Fičur, M.Aviani, J.Armstrong, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

EC RED BULL SALZBURG: L.Herzog, S.Michalek, D.Jakubitzka, M.Trattnig, D.Heinrich, L.Viveiros, B.Raymond, M.Stajnoch, A.Pallestrang, P.Hochkofler, M.Schiechi, M.Huber, R.Herburger, R.Duncan, J.Hughes, C.Wappis, A.Rauchenwald, B.Harris, N.Feldner, C.Van De Velde, D.Gazley