Izvještaj 23.11.2018

Borbeni Medvjedi ostali bez bodova

Poraz momčadi Medveščaka u hrabroj i uzbudljivoj utakmici protiv EC KAC Klagenfurta

U utakmici 19. kola EBEL lige gostujuća momčad EC KAC Klagenfurt odnijela je bodove iz Doma sportova pobjedom 2:4. Na golu Medvjeda utakmicu je započeo Ivan Lisutin. Radi ozljeda, u sastavu nisu konkurirali Hardy, Šijan, Janković, Lehtonen, Olden, Puskarich, Manavian i Samuels-Thomas. Otvorena igra sa obje strane nije rezultirala pogotkom, ali u 11.minuti dolazi do isključenja T.Zanoškog radi udarca palicom. Gostujuća momčad iskoristila je priliku i pogotkom pet sekundi prije isteka kazne povela 0:1. Strijelac u 13. minuti bio je 30-godišnji austrijski napadač S.Geier, njegov peti pogodak sezone. Medvjedi su se probudili i pojačali tempo do kraja trećine, nekoliko prilika do kraja prvoga perioda nije rezultiralo pogotkom i na odmor se otišlo vodstvom Klagenfurta.

Nastavak je momčad trenera Aarona Foxa započela isključenjem u 22. minuti utakmice. Na klupu za kažnjene igrače morao je češki branič T.Kudelka. Nažalost, momčad Klagenfurta ponovno je iskoristila situaciju u igri sa igračem više i otišla na dva pogotka razlike drugim pogotkom na utakmici G.Geiera, rezultat je 0:2. Medvjedi desetkovani ozljedama nisu se se predavali, motiva protiv vječitog rivala nije nedostajalo i samo minutu nakon drugog pogotka gostujuće momčadi, Medvjedi smanjuju rezultat na 1:2 petim pogotkom sezone T.Zanoškog na asistenciju D.Brinea. Navijači su bili na nogama što je podignulo Medvjede i ritam utakmice. U 27. minuti utakmice prilika za momčad Medveščaka u igri sa igračem više. Na klupu za kažnjene igrače morao je gostujući igrač C.Duller. Međutim, samo minutu u igri sa igračem više dolazi do tenzija, naguravanja i dvostrukog isključenja. Tenzije su se rasplamsale, publika je negodovala te su 2+2 minute isključenja zaradili T.Zanoški i A.Comrie. Medvjedi nisu iskoristili priliku sa igračem više, ali su stvarali prilike i bili bolja momčad u igri 5 na 5. Međutim, momčad Klagenfurta bila je konkretnija i tri minute prije kraja druge trećine povela 1:3 šestim pogotkom sezone 28-godišnjeg amerikanca M.Wahla. Do kraja trećine rezultat se nije promjenio i Medvjedi su na odmor otišli sa dva gola zaostatka.

Posljednji period započeo je pritiskom gostujuće ekipe koja je imala nekoliko šansi, međutim Medvjedi su se obranili i krenuli po smanjenje rezultata. U 46. minuti publika je na nogama jer je svojim osmim pogotkom sezone 25-godišnji kanađanin S.Sylvestre na asistenciju I.Puzića vratio Medvjede u igri i smanjio rezultat na 2:3. Pritisak se nastavio, međutim nakon samo tri minute gosti ponovno odlaze na dva pogotka razlike 2:4 pogotkom iskusnog austrijanca T.Kocha koji osmu uzastopnu sezonu igra u Klagenfurtu. Medvjedi se krenuli u lov rezultata, šanse su se redale, međutim 31-godišnji norveški reprezentativni golman l.Haugen na golu Klagenfurta nije dopustio smanjenje rezultata. Tri minute prije kraja utakmice, posljednja prilika za igrače Medveščaka radi isključenja M.Wahla. Golman I.Lisutin napustio je gol, međutim Medvjedi sa dva igrača više na ledu nisu uspjeli postići pogodak i utakmica je završila četvrtom uzastopnom pobjedom u ligi EC KAC Klagenfurta. Medvjedi se okreću novom izazovu i gostovanju protiv Graza u nedjelju od 16:00 sati.

Tom Zanoški, napadač Medveščaka:

„ Žestoka utakmica protiv Klagenfurta, uvijek su nam bili veliki rivali, lovili smo rezultat cijelo vrijeme i nismo se predavali. Uvijek su dosta velike tenzije i grube utakmice sa njima, oni su nam vjerojatno najveći rivali u ligi. Šteta da imamo toliko ozljeda, peh za pehom, ne možemo utjecati na to i mi koji smo na ledu moramo dati sve od sebe, idemo dalje ! Ovakvu borbenu utakmicu moramo ponoviti u nedjelju u Grazu. Sa druge strane biti će nam vodeća momčad lige, igraju dobro ove sezone, međutim vjerujem u nas i boriti ćemo se pa ćemo na kraju vidjeti ishod susreta. Hvala navijačima na podršci u ovim teškim trenucima kada momčad igra bez toliko ozljeđenih igrača ! „

Sebastien Sylvestre, napadač Medveščaka:

„ Mislim da smo dobro igrali danas, imali smo kontrolu paka, konkurirali smo im brzinom, imali smo dobre šanse. Nažalost, zabili su nam dva pogotka kada su imali igrača više. Šteta, trebali smo više odigrati bez isključenja. Ovo je bila, kako bi rekao, jedna emotivna utakmica pošto su nam rivali. Mislim da smo trebali imati više prilika sa igračem više, nažalost izgubili smo bodove danas, ali borimo se, idemo dalje i gledamo prema sljedećoj utakmicu u nedjelju protiv vodećeg Graza. „

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB vs. EC KAC KLAGENFURT 2 : 4 ( 0:1, 1:2; 1:1 )

Isključenja: KHL Medveščak Zagreb: 8 min / EC KAC Klagenfurt: 8 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: I.Lisutin, V.Rosandić, Y.Sauve, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, M.Čepon, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, B.Fičur, M.Aviani, J.Armstrong, G.Mauldin, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

EC KAC KLAGENFURT: L.Haugen, J.Holzer, A.Comrie, D.J.Fischer, C.R.Gartner, C.Duller, C.Unterweger, S.Strong, R.Schnetzer, A.J.Kozek, T.Koch, N.E.Petersen, J.Bischofberger, M.Wahl, T.Hundertpfund, S.Geier, S.Liivik, M.Richter, D.Obersteiner, P.Harand, M.Witting