Izvještaj 29.11.2018

Crna krila iz Linza učinkovitija od Medvjeda

Pobjeda EHC LIWEST Black Wings Linza 2:5 u Domu sportova

Momčad Linza stigla je u Zagreb sa nizom od tri uzastopne pobjede, dok su desetkovani Medvjedi ušli u utakmicu sa ciljem prekida negativne serije. Na vratima Medveščaka utakmicu je započeo V.Rosandić, dok u sastavu radi ozljeda nisu konkurirali Puskarich, Olden, Lehtonen, Janković, Hardy i Samuels-Thomas. Dvoboj protiv šestoplasirane momčadi lige, Medvjedi su započeli otvorenom igrom u kojoj su imali nekoliko prilika, ali prvu ozbiljnu priliku dočekali su gosti zahvaljujući isključenju A.Manaviana u 4. minuti utakmice. Vratar Rosandić nije dopustio promjenu rezultata te smo u nastavku vidjeli borbene i brže Medvjede u odnosu na gostujuću ekipu. Otvorena igra sa obje strane u kojoj su Medvjedi imali izglednije prilike u odnosu na momčad Linza, međutim na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Ulazak u drugu trećinu ponudio je ponovno razigraniju momčad Medveščaka, ali 24-godišnji austrijanac D.Kickert na vratima Linza nije dopustio promjenu rezultata. U 27. minuti utakmice dolazi do isključenja A.Brocklehursta. Prilika za Medvjede u igri sa igračem više, međutim nakon samo 15 sekundi igre, ruski napadač Medveščaka N.Lemtjugov zaradio je također isključenje te su snage na ledu bile izjednačene. Medvjedi su u tom periodu utakmice bili bolja momčad na ledu, međutim rezultat se nije mijenjao do 33. minute utakmice kada 30-godišnji austrijski napadač D.Woger svojim drugim pogotkom u sezoni dovodi „Crna krila“ u vodstvo 0:1. Samo 30 sekundi kasnije, novi šok za momčad Aarona Foxa. Svojim petim pogotkom sezone, 32-godišnji kanadski branič J.DAversa odvodi goste iz Linza na dva pogotka prednosti. Kao što smo vidjeli puno puta ove sezone, Medvjedi se nisu predavali te su ubrzo smanjili rezultat. Četvrtim pogotkom sezone, ruski napadač N.Lemtjugov smanjuje rezultat na 1:2 i vraća Medvjede u igru u 36.minuti utakmice. Asistenti za pogodak bili su A.Deutsch i S.Sylvestre. Do kraja trećine Medvjedi su bili bolja momčad ali je rezultat ostao nepromijenjen te se na odmor otišlo rezultatom 1:2 za gostujuću momčad.

Početak posljednjeg perioda utakmice nije bio sretan za momčad Aarona Foxa. Dva pogotka R.Schofielda i S.Freunschlaga u početnih pet minuta nastavka u mreži V.Rosandića značila su odvajanje „Crnih krila“ na tri pogotka razlike. U 52. minuti isključen je A.Manavian. Gosti su napravili pritisak, ali pravovremene reakcije golmana Rosandića značile su održavanje kakve takve nade za Medvjede i mogućnost povratka u utakmicu. To se i dogodilo u 56.minuti utakmice kada na asistenciju Y.Sauvea i B.Svenssona, 36-godišnji amerikanac G.Mauldin postiže svoj treći pogodak sezone i smanjuje vodstvo Linza na 2:4. Momčad Medveščaka probala se potpuno vratiti u utakmicu igrom bez golmana i sa dodatnim igračem na ledu, međutim „Crna krila“ iz Linza nisu dopustila iznenađenje te su prvim pogotkom sezone 32-godišnjeg austrijanca M.Altmanna za 2:5 zaključili utakmicu i iz Zagreba odlaze sa nova tri boda i četvrtom uzastopnom pobjedom.

Aaron Fox, trener momčadi Medveščaka:

Mislim da smo zaslužili više danas, posebno na početku utakmice kada smo ih nadigrali i trebali smo voditi gol ili dva razlike, međutim njihov golman je obranio nekoliko naših odličnih šansi i održao je Linz u utakmici. Dobro smo odigrali i drugu trećinu osim te četiri minute u sredini trećine. Očekivao sam da ćemo napraviti veći pritisak u posljednjoj trećini, ali jednostavno smo ostali bez energije i nismo imali odgovora. Zahvalio bi se publici na podršci, a mi se sada okrećemo Dornbirnu i utakmici u nedjelju.

Tomaš Kudelka, branič Medveščaka:

Teško je ponovno izaći sa leda poražen. Neznam, mislim da smo danas zaslužili više s obzirom na prikazanu igru. Borimo se, nedostaje nam puno igrača, ali moramo dalje, mi koji smo na ledu trebamo ih pokušati nadomjestiti. Okrećemo se treningu i sljedećoj utakmici. Hvala navijačima na podršci !

Medvjedi u nedjelju odlaze na prvo od tri uzastopna gostovanja, prvi protivnik od 17:30 sati je momčad Dornbirn Bulldogsa. Momčad Medveščaka vraća se u Brlog 14.12 domaćom utakmicom protiv češke momčadi HC Orli Znojmo.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB vs. EHC LIWEST BLACK WINGS LINZ 2 : 5 ( 0:0, 1:2; 1:3 )

Isključenja: KHL Medveščak Zagreb: 6 min / EHC LIWEST Black Wings Linz: 2 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: V.Rosandić, V.Nikolić, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, M.Čepon, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, B.Fičur, M.Aviani, J.Armstrong, G.Mauldin, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

EHC LIWEST BLACK WINGS LINZ: D.Kickert, M.Ouzas, K.Kapstad, T.Rutkowski, A.Brocklehurst, J.D'Aversa, M.Altmann, M.Matzka, G.Kragl, B.Lebler, C.Locke, D.Umičević, A.Kristler, R.Schofield, D.DaSilva, M.Brucker, D.Woger , L.Ober, P.Koudelka, M.Davies, S.Freunschlag