Izvještaj 09.09.2018

KAC ipak bolji od Medvjeda

Medveščak je odigrao dobru utakmicu, ali KAC je uzeo pobjedu nakon kaznenih udaraca

Prva trećina drugog predsezonskog susreta na domaćem ledu protekla je poprilično mirno. Nije bilo isključenja, ali ni golova. Više akcije navijačima na Velesajmu momčadi su priuštile s početkom druge trećine. Medvjedi su se probudili, a Sondre Olden precizan je za vodstvo Medveščaka. KAC je u posljednju trećinu ušao s golom zaostatka, ali Nick Petersen u 45. minuti sprema pak u našu mrežu za izjednačenje. Nakon obostranih isključenja i igre četiri i četiri, Medveščak je imao igrača više, a Sebastian Sylvestre pogodio za novo vodstvo Medvjeda. Pema kraju utakmice, protivnici su pružili još veći otpor, a Nick Petersen dvije minute prije kraja ponovno pogađa za novo izjednačenje (2:2). Nakon isteka 60 minuta, došao je red na kaznene udarce koji su odlučili pobjednika susreta. Precizniji su bili igrači iz Klagenfurta za konačnih 2:3.

Vratar Vilim Rosadić istaknuo je da je momčad spremna za sezonu: Bila je jako dobra utakmica. Htjeli smo pobijediti pred domaćim navijačima i imati dobar ulazak u sezonu. Poveli smo 1:0, dvije trećine smo se dobro držali, ali smo, nažalost, izgubili u produžetku. Ipak, cijeli pripremni ciklus je bio odličan, izgradili smo karakter kao momčad. Sljedeća utakmica je 14. rujna, idemo započeti s pobjedom.

S Rosandićem se složio i strijelac današnjeg pogotka Sebastian SylvestreBili smo spremni za utakmicu, ali nismo imali sreće. Trening kamp je bio dobar, počeli smo graditi identitet. Spremni smo za sezonu.

Medvjedi će EBEL sezonu 2018/2019 otvoriti u gostima kod Fehervara AV19 14. rujna.

KHL Medveščak : EC KAC 2:3 (0:0, 1:0, 1:2; SO 0:1)

1:0 OLDEN SONDRE

1:1 PETERSEN NICK

2:1 SYLVESTRE SEBASTIAN

2:2 PETERSEN NICK

2:3 PETERSEN NICK

KHL Medveščak: Rosandić, Brine, Hardy, Deutsch, Lehtonen, Simšič, Sylvestre, Olden, Mauldin, Puskarich, Sauve, Čepon, Fičur, Puzić, Samuels-Thomas, Perkovich, Šijan, Kudelka, Armstrong, Manavian, Aviani

EC KAC: Haugen, Madlener, Fischer, Comrie, Schumnig, Gartner, Strong, Unterweger, Kernberger, Petersen, Koch, Kozek, Wahl, Hundertpfund, Bischofberger, S. Geier, Liivik, M. Geier, Richter, Harand, Witting, Kraus