Izvještaj 21.10.2018

Medvjedi nadmudrili Lisice

Šest bodova u dvije utakmice za pobjedničko raspoloženje Medvjeda i navijača!

Nakon pobjede i tri boda protiv Linza, momčad Medveščaka ostvarila je i drugu pobjedu u nizu. Aktualni prvaci HCB Bolzano Foxes napustili su ledenu dvoranu Zibel u Sisku s dva pogotka u mreži. Momčad Aarona Foxa izvrsno je krenula u utakmicu, pritisak od prve sekunde rezultirao je pogotkom J.Armstronga na asistenciju M.Avianija u 01:26 min utakmice. Pritisak se nastavio i u narednim minutama, međutim dvije odlične prilike za J.Armstronga nisu rezultirale pogotkom. Nakon šestominutnog pritiska Medvjeda, momčad Bolzana došla je do daha i počela kreirati šanse, međutim obrana Medveščaka nije dozvolila izglednije prilike koje bi značajnije ugrozile gol V.Rosandića. U 10:49 minuti, prvo isključenje na utakmici, na klupu za kažnjene igrače morao je 25-godišnji kanađanin D.Catenacci. Pritisak Medvjeda nije urodio plodom i gosti su se obranili. Samo 22 sekunde nakon ulaska D.Catenaccija u igru, Lisice postižu pogodak i vraćaju rezultat na 1:1. Strijelac je bio 25-godišnji kanađanin P.Geiger svojim prvi pogotkom sezone. U 16. minuti utakmice momčad Bolzana ima priliku sa igračem više, isključen je bio I.Puzić. Braniči Medveščaka nisu dopustili pogodak te se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Nastavak je ponudio borbeniju momčad Bolzana koja u 2. trećinu ulazi s pritiskom u trećini Medveščaka. Igrač gostujuće momčadi - Matti Kuparinen zaradio je isključenje u 28.minuti utakmice te su Medvjedi došli do stabilizacije igre. Dvije minute kasnije na klupu za kažnjene igrače morao je N.Lemtjugov, međutim sjajnim reakcijama golmana Medveščaka V. Rosandića rezultat je ostao nepromijenjen. U 38:31 min dolazi do dvostrukog isključenja igrača Bolzana. Matt MacKenzie, 27-godišnji Kanađanin, zaradio je 2 min isključenja radi ometanja igre dok je 24-godišnji A.Miceli zaradio 4 minute isključenja radi nabijanja na ogradu. Velika prilika za Medvjede u igri s dva igrača više. Prilike su se redale, međutim 23-godišnji kanađanin J.Smith na golu Bolzana nije dopustio promjenu rezultata. U 49:13 minuti utakmice Medvjedi imaju priliku sa igračem više. Dvije minute isključenja zaradio je B.Findlay, drugi najučinkovitiji igrač momčadi Bolzana. Momčad Medveščaka napravila je pritisak, a prvim pogotkom sezone 36-godišnjeg amerikanca G.Mauldina, Medvjedi dolaze u vodstvo 2:1. Otvorena igra do kraja utakmice nije rezultirala promjenom rezultata i momčad Medveščaka osvojila je 13. bod sezone i drugu uzastopnu pobjedu pred sjajnim navijačima u Sisku. Omjer udaraca na gol 29:16 u korist Medvjeda dovoljno govori o još jednoj borbenoj i efikasnoj predstavi igrača pod vodstvom trenera Aarona Foxa.

Autor pobjedničkog pogotka - Greg Mauldin: „Odličan je osjećaj zabiti pobjednički pogodak u ovako izjednačenoj utakmici. Nije bio klasični pogodak sa igračem više, ali sve se računa u krajnji rezultat, sretan sam. Sretni smo radi dvije pobjede pred odličnom publikom u Sisku, nova tri velika boda za nas. Nije bitno tko će postići pogodak, bitno je da smo ostvarili dvije pobjede i da se momčad diže na tablici.„

Trener Aaron Fox prokomentirao je drugu pobjedu u nizu: „ Prekrasan vikend za nas. Stvari se ranije tijekom sezone nisu odvijale kako smo željeli, tako da nam ove dvije pobjede i šest bodova ovdje u Sisku puno znače za nastavak sezone. Nadam se da će se ovaj pobjednički mentalitet nastaviti i da ćemo u narednim utakmicama biti na visokom nivou.„

Hvala navijačima za podršku na utakmicama u Sisku. Sljedeća utakmica po rasporedu, u srijedu 24.10.2018. protiv momčadi KAC Klagenfurt, otkazuje se radi tehničke pripreme terena i dvorane Dom Sportova po EBEL standardima. Termin odigravanja utakmice bit će naknadno dogovoren. Slijedi tjedan regeneracije i treninga za momčad Medveščaka prije petka i utakmice na gostovanju u Linzu.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB vs. HCB BOLZANO FOXES 2 : 1 ( 1:1, 0:0; 1:0 )

Isključenja: KHL Medveščak Zagreb: 6 min / HCB Bolzano Foxes: 12

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: V.Rosandić, I.Lisutin, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, S.Olden, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, G.Mauldin, J.Samuels-Thomas, M.Puskarich, M.Aviani, J.Armstrong, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

HCB BOLZANO FOXES: I.Leland, W.Smith, M.Nordlund, M.Mackenzie, P.Geiger, T.Campbell, D.Glira, S.Marchetti, V.Schweitzer, D.Catenacci, B.Findlay, M.Blunden, A.Miceli, A.Crescenzi, M.Insam, L.Frigo, M.Kuparinen, A.Petan, I.Deluca, A.Bernard, D.Frank