Izvještaj 28.09.2018

Medvjedi napali Orlove i pobijedili

Medveščak ubilježio svoju prvu pobjedu ove sezone u Znojmu, rezultat 4:1...

Utakmica je počela dobro za domaćina koji je na samom početku imao dobru prigodu, no Corbeil je dobro obranio i nije dopustio da Medvjedi počnu utakmicu gubitkom. Nedugo nakon toga Medvjedi su imali prvu prigodu s igračem više.

Stvorili su nekoliko dobrih prilika, no nisu uspjeli postići gol. Nakon te powerplay situacije igra je bila izjednačena i obje su momčadi stvorile nekoliko prilika.

Nakon otprilike sedam minuta igre u prvoj trećini Manavian je isključen zbog povlačenja, pa su Orlovi dobili svoju prvu priliku s igračem više.

Znojmo je imao nekoliko dobrih šansi, jednom čak s praznom mrežom nakon odbijanja, ali rezultat je ostao na nuli. Corbeil je uspješno branio i u situacijama 1 na 1.

Medvjedi su bolje započeli drugu trećinu i bili dominantna momčad.

To je konačno rezultiralo prvim golom, kojega je postigao Puzić u 1:43 minuti druge trećine. Nakon toga Medveščak je zaigrao još bolje i agresivnije, stvarajući priliku za prilikom.

Niti minutu i pol kasnije Svensson postiže drugi gol za Medvjede, nakon odlične asistencije Sylvestrea iza gola.

Znojmo nisu time bili zadovoljni i zatražili su timeout, ne bi li se sabrali i suočili s tom situacijom. No čini se da je pauza više koristila Medvjedima, jer je 52 sekunde kasnije Zanoški postigao još jedan gol. Medvjedi su sada potpuno kontrolirali situaciju uz prednost od tri gola.

Međutim, samo 20 sekundi kasnije Znojmo smanjuje razliku golom kojega je postigao Stretch.

Nakon četiri minute brze igre u ovoj trećini, igra se malo smirila. Medveščak je i dalje igrao dobro, uspijevajući držati četvrtu liniju Znojma na ledu, uz nekoliko ispucavanja i dobrim pritiskom u zoni.

Igra se potom opet smirila, sve dok Sedlak nije isključen zbog zadržavanja puka, pa su Medvjedi još jednom igrali s igračem više.

Činilo se da će Znojmo izdržati taj power kill, ali Aviani je uspio postići zgoditak 10 sekundi prije isteka kazne i dovesti Medvjede ponovo u prednost od tri gola.

Na kraju druge četvrtine Znojmo je imalo još jednu prigodu iz poweplay situacije, koja će se nastaviti u trećoj trećini.

Medvjedi su i ovu trećinu počeli dobro, obranivši se u situaciji s igračem manje. No nakon četiri minute opet su se našli u istoj situaciji jer je naš kapetan isključen zbog grube igre.

Znojmo je tijekom tog isključenja imao nekoliko prilika, kao i kasnije, ali obrana i Corbeil uspjeli su zadržati rezultat na 4:1.

I Medveščak je imao nekoliko dobrih prilika, ali i situaciju u kojoj je Znojmo imao 1 na 1 ali je nije iskoristio.

Obje momčadi su se nakon toga izmjenjivale u pritisku, a za Medveščak to je rezultiralo powerplay situacijom u 13 minuti.

Samo nekoliko sekundi nakon toga Mauldin je isključen zbog spoticanja. Tijekom tog power killa Znojmo je bio u situaciji 6 na 4, nakon što su iz igre izvadili vratara.

On se vratio na mrežu nakon što je Aviani morao u boks zbog udaranja palicom, zbog čega je domaćin 22 sekunde imao prednost 5 na 3. Nakon isteka tih 22 sekundi, Znojmo opet vadi vratara da bi zadržali prednost od dva čovjeka.

No nisu postigli ništa te su Medvjedi na koncu na 40 sekundi imali igrača više, kada je na Oldenu počinjen prekršaj u situaciji u kojoj je pucao u praznu mrežu.

Utakmica je tako završila, a Medvjedi su osvojili 3 boda u Češkoj.

HC ORLI ZNOJMO : KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)

2          21:43   0:1      MZA   Puzić I. (Zanoški T., Mauldin G./EQ)
2          23:01   0:2      MZA   Svensson B. (Sylvestre S., Olden S. /EQ)
2          23:53   0:3      MZA   Zanoški T. (Samuels-Thomas J./EQ)
2          24:19   1:3      ZNO    Stretch C. (Luciani A., Sedlak A./EQ)
2          36:59   1:4      MZA   Aviani M. (Manavian, Olden/PP)

Udarci: 32:36

Minute kazne: 8:10

ZNO:

Nechvatal, Halasz; Sedlak, McEachen, Kalus, Stretch, Luciani; Kruckovyc, Parkkonen, Hlava, Braes, McPherson; Lattner, Stehlik, Spacek, Bartos, Guman; Snajnar, Bulin, Nemec, Matus, Mrazek

MZA:

Corbeil (Rosandić); Sauve, Deutsch, Olden, Sylvestre, Svensson; Robar, Manavian, Aviani, Brine, Armstrong; Kudelka, Puzić, Samuels-Thomas, Mauldin, Zanoški; Šijan, Puskarich, Perkovich, Simšič