Izvještaj 15.09.2018

Medvjedi ostali gladni u Mađarskoj

U prvoj utakmici nove sezone Medveščak je upisao poraz.

Mađarski domaćin Fehervar AV19 doigrao je konkretniju utakmicu i na svom ledu u Szekesfehervaru stigao do pobjede 5-2.

Od samog početka dvoboj je ponudio brz ritam. Obje su momčadi klizale brzo tražeći način kako otvoriti protivničku obranu te su tako stvarale prilike na obje strane leda.

Rosandić i obrana Medvjeda, u prvih su deset minuta zaustavili nekoliko jakih napada protivnika, držeći rezultat na nuli.

Navijači Medveščaka glasnim su navijanjem gurali svoju momčad, no  i domaćin je imao svoja navijačka krila, uz aktivniju igru u prvoj polovici prve trećine.

Nakon 12 minuta Fehervar je preuzeo vodstvo, nakon što je Sofron pospremio odbijanac u mrežu Rosandića.

U tom trenu, tribine su u Szekesfehervaru eksplodirale, protivnik je povećao pritisak i zajedno su nagrađeni golom Erdelya - samo dvije minute kasnije - za vodstvo 2-0.

Medvjedi su pred sam kraj trećine, nakon isključenja Stipsizca, imali šansu za povratak u utakmicu, no - do promjene rezultata nije došlo.

U drugu trećinu Medvjedi su uklizali u višoj brzini, držeći  protivnika u njihovoj trećini.

Na samom startu druge dionice Luttinen odlazi na klupu za kažnjene, a Medvjedi su dobili novu priliku popraviti rezultat s igračem više.

Baš kada se činilo da će Fehervar ponovo izdržati pritisak Medvjeda, izvrstan udarac Oldena pronašao je put do mreže i Medveščak se vratio u utakmicu.

Utakmica se otvorila i obje momčadi su stvarale prilike od kojih je najveća bila ona od Kogera, koji je poslao pak iza Rosandića dovodeći svoju momčad ponovno na plus 2, do vodstva 3-1.

Da stvar bude gora, dvominutnu kaznu zaradio je Samuels-Thomas, i nakon samo 30 sekundi mađarska momčad preko Kogera odlazi na 4-1.

Četvrti gol domaćina bio je alarm za trenera Medveščaka - koji je povukao Rosandića, a na gol poslao Corbeila.

Medvjedi se nisu predali i Hardyevim golom Medveščak je ostao u susretu, s nadom potpunog povratka.

Nažalost, Luttinen je nakon samo jedne minute postigao novi gol za domaćina  pa je Fehervar ponovo stigao do tri gola prednosti.

Kad Medvjedi u prvih deset minuta posljednje trećine nisu iskoristil čak dvije situacije s igračem više na ledu, bilo je jasno da u Mađarskoj - ovog puta - za Medvjede bodova nema. Obrana Fehervara izdržala je taj nalet i slijedeće prilike gostiju, Medveščak se nije uspio vratiti, pa je prvi doboj nove sezone završio pobjedom Fehervara  5-2.

Nakon utakmice glavni trener Aaron Fox izjavio je : „Naša igra bila je na nivou na kojem treba biti tek posljednjih 20, 30 minuta utakmice. Jednostavno, prvih 20 minuta nismo igrali dobro. Protivnik se više borio, više radio i više klizao od nas što se vidjelo i na rezultatu na kraju prve trećine. U 2. Trećini smo im počeli vraćati no, nesretno smo izgubili tu trećinu rezultatom 3-2.Smatram da smo imali priliku dobiti tu trećinu da smanjimo razliku, ali nažalost, to je sport. Nekada je protivnik jednostavno bolji, a tako je bilo i večeras. Generalno gledajući, izgubili smo 5-2 i nismo uzeli bodove, ali osjećam da nam ovo može poslužiti kao primjer, na ovome naučiti i u nedjelju krenuti kao što smo igrali posljednjih 20 minuta.”

Novi susret očekuje nas već u nedjelju, 16. rujna od 17:30 sati u Villachu protiv EC Panaceo VSV.

Medvjedi posebno žele zahvaliti svim navijačima koji su doputovali u Szelesfehervar i bodrili nas cijelu utakmicu .

FEHÉRVÁR AV19 : KHL MEDVEŠČAK Zagreb 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)

1:0 FEH Sofron (12:03 / EQ)

2:0 FEH Erdely (14:09 / Sofron, Szabo/ EQ)

2:1 MED Olden (24:49 / Sylvestre / PP1)

3:1 FEH  Koger (26:30 / Glenn, Harri / EQ)

4:1 FEH  Koger (31:49 / Szabo, Philips / PP1)

4:2 MED Hardy (35:17 / Armstrong, Zanoski / EQ)

5:2 FEH Luttinen (36:02 / Glenn, Koskiranta / EQ)

12 KHL MEDVEŠČAK Zagreb 44 6 35 21
UTAKMICE I DOGAĐAJI U ORGANIZACIJI KHL MEDVEŠČAK ZAGREB MJESTA SU NULTE TOLERANCIJE NA NASILJE I DISKRIMINACIJU! HVALA NA PODRŠCI.