Izvještaj 03.11.2018

Medvjedi uvjerljivi protiv Orlova iz Villacha

Prekid negativne serije i prva ovosezonska pobjeda momčadi Medveščaka u Domu sportova

U utakmici 15. kola EBEL lige, momčad Medveščaka prekinula je seriju od tri uzastopna poraza i rezultatom 5:1 ubilježila tri boda protiv momčadi EC VSV Villach. Utakmica nije dobro počela za Medvjede, radi povlačenja nakon 01:22 minute igre na klupu za kažnjenje igrače morao je S.Sylvestre, 30 sekundi nakon njega radi istog prekršaja i A.Manavian. Gosti su dobili priliku u igri s dva igrača više, međutim braniči Medveščaka i golman V.Rosandić nisu dopustili vodstvo Villacha. U 06:20 minuti publika je na nogama. Svojim petim pogotkom sezone, na asistenciju G.Mauldina i J.Samuels-Thomasa, Norvežanin S.Olden doveo je Medvjede u vodstvo 1:0 u igri s igračem više. Odmah nakon toga nova prilika za Medvjede s igračem više, ali 30-godišnji kanadski golman Dan Bakala održao je gostujuću momčad na zaostatku od jednog pogotka razlike. U 10. minuti utakmice treće isključenje Villacha. Medvjedi su imali lijepe prilike, međutim rezultat se nije promijenio. Pritisak Medvjeda urodio je plodom 20-tak sekundi kasnije novim isključenjem gostujuće ekipe. Nakon samo devet sekundi u igri s igračem više, momčad Medveščaka zabila je za vodstvo 2:0. Strijelac je bio M.Aviani svojim trećim pogotkom sezone. Kao i kod prvog pogotka, asistenciju je ubilježio J.Samuels-Thomas, njegova deveta asistencija sezone. Sljedećih nekoliko minuta dinamične igre s obje strane otišlo je na stranu gostujuće momčadi. Samo minutu nakon drugog pogotka momčadi Medveščaka, Orlovi iz Villacha smanjuju rezultat na 2:1. Strijelac u 14:07 minuti utakmice bio je 32-godišnji kanadski branič J.Fraser svojim trećim pogotkom sezone. Do kraja prve trećine vidjeli smo isključenje navedenog igrača i priliku za momčad Medveščaka u igri s igračem više, ali na odmor se otišlo rezultatom 2:1.

Momčad Aarona Foxa ušla je u visokom tempu u nastavak utakmice. Redale su se prilike, pritisak Medvjeda i odlična atmosfera na tribinama. U 25:11 minuti utakmice Medvjedi odlaze na dva gola razlike. Precizan je bio S.Sylvestre svojim šestim pogotkom sezone. Prekrasan pogodak na asistenciju najučinkovitijeg igrača Medveščaka - S.Oldena. 25-godišnji Kanađanin S.Sylvestre bio je zadovoljan nakon utakmice: „Ušli smo u utakmicu odmah u startu u jačem tempu u odnosu na prethodne utakmice i to je najbitnije. Sretni smo kako smo odigrali danas i čekamo sutrašnju utakmicu protiv Salzburga„. Nakon toga pogotka igra se većinom odvijala u neutralnoj trećini do 29:57 minute kada T.Kudelka svojim prvim pogotkom sezone odvodi Medvjede na 4:1. Asistenti su bili N.Lemtjugov i S.Olden. Osmjeh na licu 31-godišnjeg češkog braniča: „Stvarno sam sretan da smo pobijedili, to je najbitnije u ovom trenutku. Trebali bi još pametnije odigrati, na 4:1 smo napravili nekoliko nepotrebnih isključenja i dali gostima priliku za povratak u utakmicu, što nije dobro. Osvojili smo tri boda, lijepi je osjećaj pobijediti kod kuće.„ Do kraja trećine gostojuća momčad imala se priliku vratiti u utakmicu u igri s dva igrača više. Na klupu za kažnjene igrače morali su A.Deutsch i A.Manavian. Orlovi nisu iskoristili priliku i na odmor se otišlo rezultatom 4:1 za Medvjede. Radi ozljede leđa, prije kraja druge trećine utakmicu je morao završiti G.Mauldin kojemu želimo brz oporavak.

Početak zadnje trećine ponudio je smireniju igru obje momčadi, utakmica se stabilizirala. U 42:24 minuti drugo isključenje na utakmici za J.Frasera i prilika za momčad Medveščaka. Rezultat je ostao nepromijenjen unatoč odličnoj prilici pri isteku kazne za gostujućeg igrača. U zadnjih 10 minuta utakmice vidjeli smo još dva isključenja igrača Villacha te jedno isključenje Medvjeda radi viška igrača na ledu. Isključenje je odradio Tom Zanoški. Novim pogotkom utakmicu je zaključio ruski napadač N.Lemtjugov na asistenciju J.Armstronga dvije minute prije kraja utakmice. Peta pobjeda sezone za momčad Medveščaka i prekid negativne serije.

Izjave nakon utakmice:

Tom Zanoški: "Sretni smo uvijek kada pobijedimo, dobro je raspoloženje u svlačionici, bitna nam je ova prva pobjeda u Domu sportova i tako moramo nastaviti. Krenuli smo jače u utakmicu, oni su imali 5 na 3 situaciju odmah na početku, ali dečki na ledu su se odlično obranili i to je bitan element koji je usmjerio utakmicu. Nakon toga smo zabili dva gola s igračem više i utakmica je otišla na našu stranu. Važna pobjeda, hvala navijačima, vidimo se na utakmici protiv Salzburga."

Ivan Puzić: "Imali smo tri poraza zaredom, morali smo stisnuti jer gubimo bodove bez veze. Utakmicu u Linzu smo vodili 0:3 i izgubili, ovdje s Innsbruckom smo igrali relativno dobro i opet izgubili doma, tako da nam je ovo važna pobjeda. Dečki su dali sve od sebe, no nemamo vremena za opuštanje, sutra nova utakmica, želimo nove bodove jer svaki bod nam je bitan. Pohvalio bi posebno danas odličnog golmana, našeg Vilima Rosandića, danas je bio na nivou, stvarno ga moram pohvaliti."

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB vs. EC VSV VILLACH 5 : 1 ( 2:1, 2:0; 1:0 )

Isključenja: KHL Medveščak Zagreb: 10 min / EC VSV Villach: 16 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: V.Rosandić, I.Lisutin, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, S.Olden, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, G.Mauldin, J.Samuels-Thomas, B.Fičur, M.Aviani, J.Armstrong, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

EC VSV VILLACH: D.Bakala, L.Schluderbacher, J.Frasier, M.Pelech, S.Bacher, J.DeSantis, B.Wolf, M.Schlacher, T.Winkler, J.Pollastrone, M.Sharp, N.Brunner, B.Alderson, C.Trivino, N.Petrik, A.Lahoda, F.Maxa, B.Lanzinger, M.Judth, P.Wohlfahrt, E.B.Wohlfahrt