Izvještaj 29.10.2018

Morski psi spretniji od Medvjeda

U utakmici 13.kola EBEL lige, momčad HC TWK Innsbruck odnijela je bodove iz Doma sportova

U prvoj utakmici ove sezone u ledenoj dvorani Doma sportova, Medvjedi su poraženi od “Morskih pasa” iz Innsbrucka rezultatom 2:3. Navijači i igrači su s nestrpljenjem dočekali povratak u Brlog, a utakmicu i novi led je došao pogledati i gradonačelnik Grada Zagreba - g. Milan Bandić.

Na golu Medveščaka utakmicu je započeo ruski golman I.Lisutin, u momčadi su nedostajali Čepon, Hardy, Šijan, Janković i Lehtonen. Utakmicu je bolje započela momčad Innsbrucka, početnih šest minuta bilo je u znaku gostujuće momčadi. Pritisak u trećini Medvjeda rezultirao je isključenjem u 04:21 minuti igrača Medveščaka - J. Armstronga. Priliku s igračem više momčad Innsbrucka iskoristila je i povela u 05:49 minuti trećim pogotkom sezone 30-godišnjeg Amerikanca M. Lamourexa. Medvjedi su stabilizirali igru i krenuli po izjednačenje. Pritisak je rezultirao isključenjem gostujućeg napadača, Čeha O. Sedivya u 08:14 minuti utakmice. Napadači Medveščaka nisu iskoristili priliku s igračem više. Tri minute kasnije Medvjedi vraćaju utakmicu u početni položaj. Petim pogotkom sezone na asistenciju T. Zanoškog, 25-godišnji Kanađanin S. Sylvestre izjednačio je rezultat na 1:1. Do kraja trećine vidjeli smo otvorenu igru uz nekoliko prilika s obje strane, međutim na odmor se otišlo izjednačenim rezultatom.

Momčad trenera Aarona Foxa kvalitetnije i dinamičnije je ušla u drugu trećinu u usporedbi s početkom utakmice. Nošeni sjajnom atmosferom navijača, Medvjedi su preokrenuli utakmicu u 26:34 minuti četvrtim pogotkom sezone T. Zanoškog. Sedmu asistenciju u sezoni ubilježio je J. Samuels-Thomas. Navijači su bili na nogama, glasna atmosfera u dvorani nosila je igrače Medveščaka. Početkom 28. minute utakmice dolazi do dvostrukog isključenja. Na klupu za kažnjene igrače morali su M. Boivin i S. Sylvestre. Nekoliko prilika za obje momčadi u igri 4 na 4, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Tri minute kasnije, Medvjedi ostaju s igračem manje. Radi povlačenja, kaznu je zaradio golman I.Lisutin, a odradio je T. Zanoški. Gostujuća momčad ponovno je iskoristila situaciju s igračem više i vratila rezultat na 2:2. Strijelac je bio 25-godišnji Kanađanin A. Lavoie, njegov treći pogodak sezone. Dvije sekunde do kraja druge trećine došlo je do češkog obračuna i naguravanja na ledu između braniča Medveščaka - T. Kudelke i napadača Innsbrucka - O. Sedivya.

Gostujuća momčad pod vodstvom 51-godišnjeg američkog stručnjaka Roba Pallina bolje je krenula u zadnji period utakmice. Nakon početne igre 4 na 4 radi isključenja u prethodnoj trećini, u 42:02 minuti utakmice na klupu za kažnjene igrače morao je igrač Medveščaka - A. Manavian.

Gosti su nakon 40 sekundi, po treći puta u utakmici, iskoristili situaciju s igračem više i okrenuli utakmicu na 2:3 u svoju korist. Precizan je bio 25-godišnji Kanađanin T. Spurgeon

U 50. minuti isključen je igrač Medveščaka - A. Manavian, pet minuta kasnije na klupu za kažnjene igrače morao je igrač gostujuće momčadi - N. Ross. Medvjedi su do kraja utakmice radili pritisak na gol 24-godišnjeg Finca J. Juvonena, međutim rezultat je ostao nepromjenjen i “Morski psi” iz Innsbrucka vraćaju se kući s novim bodovima i šestom pobjedom sezone, dok su Medvjedi upisali deveti poraz sezone.

U ponedjeljak Medvjedi putuju u najudaljeniji grad u EBEL ligi - austrijski Dornbirn.

Utakmica protiv domaćina i trenutno devete momčadi lige na rasporedu je u utorak od 19:15h.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB vs. HC TWK INNSBRUCK 2 : 3 ( 1:1, 1:1; 0:1 )

Isključenja: KHL Medveščak Zagreb: 12 min / HC TWK Innsbruck: 8 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: I.Lisutin, V.Rosandić, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, S.Olden, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, G.Mauldin, J.Samuels-Thomas, M.Puskarich, M.Aviani, J.Armstrong, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

HC TWK INNSBRUCK: A.J.Juvonen, R.Swette, N.Ross, M.Boivin, P.Lindner, J.Carlsson, F.Pedevilla, F.Nubaumer, O.Sedivy, T.Spurgeon, J.Lammers, A.Yogan, A.Clark, S.Antonitsch, L.Koper, M.Lamoureux, A.Lavoie, L.Bar, D.Wachter, C.Paulweber