Najava 27.10.2018

Morski psi u medvjeđem Brlogu

Medvjedi s veseljem očekuju povratak u svoj Brlog i predstavljanje zagrebačkoj publici.

Nakon dvije pobjede u Sisku te poraza u petak u Linzu, Medvjedi su se vratili u Zagreb i u nedjelju od 17:30h dočekuju „Morske pse“ iz Innsbrucka. Povratak u Brlog navukao je osmijeh na lice trenera i igrača koji s posebnim oduševljenjem očekuju povratak na novi led i utakmicu u Domu sportova. Gostujuća momčad u Zagreb dolazi nakon poraza u petak u Grazu. U zadnjih 5 utakmica „Morski psi“ su ostvarili 2 pobjede i 3 poraza. Zadnje tri sezone, momčad Innsbrucka vodi 51-godišnji američki stručnjak Rob Pallin koji je prije dolaska u Innsbruck tri sezone bio trener momčadi Albe Volan iz Szekesfehervara.

EC TWK Innsbruck relativno je novi klub, osnovan 1994. godine. U sedam godina nastupanja u EBEL ligi, gostujuća momčad nije se previše iskazala. Pet puta nisu izborili play-off dio natjecanja, dok su prethodne dvije sezone izborili play-off gdje su zaustavljeni u 1/4 finalu. Trenutno se nalaze na 7. mjestu EBEL lige s dva boda i utakmicom više od momčadi Medveščaka. Ove dvije momčadi prije dva tjedna odigrale su zanimljivu utakmicu u Innsbrucku gdje su Medvjedi otišli uzdignutih ruku s pobjedom 3:4. Veliki povratak u zadnjoj trećini u kojoj su Medvjedi postigli 3 pogotka ostali su u lijepom sjećanju igračima i navijačima Medveščaka.

Ključan detalj u utakmici protiv momčadi Innsbrucka mogla bi biti igra s igračem više.

„Morski psi“ ove sezone imaju izvrstan učinak u igri s igračem više i s 25.9% iskorištenih situacija nalaze se na drugom mjestu EBEL lige po navedenoj statistici. Zasigurno bitan podatak i oprez za obranu Medvjeda. Prvo ime gostujuće momčadi je 30-godišnji Kanađanin Andrew Clark koji je nakon 13. kola s 8 golova i 13 asistencija najučinkovitiji igrač EBEL lige.

Uz njega, braniči Medveščaka posebnu će pozornost trebati obratiti na 26-godišnjeg Amerikanca Andrewa Yogana koji je s 11 golova najbolji strijelac lige. Dodamo li uz to i 5 njegovih asistencija, nalazi se i u Top 10 najučinkovitijih igrača lige.

Prvi golman momčadi Innsbrucka je mladi 24-godišnji finski golman Janne Juvonen koji u tijeku dosadašnje sezone na 89.6 % posto obrana.

U usporedbi kaznenih minuta obje momčadi, Medvjedi su prilično bolji u tome segmentu.

Sa 103 minute isključenja u dosadašnjem tijeku sezone, momčad Medveščaka nalazi se na drugom mjestu lige, dok je momčad Innsbrucka sa 144 minute kazne na devetom mjestu lige. Nadamo se kako će najučinkovitiji igrači Medveščaka Sondre Olden, Yann Sauve i John Armstrong dobro iskoristiti kaznene minute igrača Innsbrucka.

Utakmica je na rasporedu u nedjelju od 17:30 sati u ledenoj dvorani Doma sportova.

Blagajne za kupnju karata i podizanje sezonskih ulaznica otvaraju se od 16:00 sati.

Prijenos utakmice je na rasporedu od 17:20h na Drugom programu HTV-a.