Najava 01.11.2018

Orlovi iz Villacha u Domu sportova

Momčadi Medveščaka i Villacha u traženju prekida negativne serije

Nakon trećeg uzastopnog poraza, Medvjedi su se iz Dornbirna vratili u Zagreb i nastavili s treninzima pred dvije domaće utakmice u dva dana. Prvu priliku za prekid negativne serije, momčad Aarona Foxa imat će u petak protiv momčadi EC VSV Villach. Momčad pod vodstvom 42-godišnjeg Austrijanca Gerharda Unterluggauera trenutno je u velikoj negativnoj seriji od šest uzastopnih poraza. Uspoređujući gostujuću s ostalim momčadima, treba primjetiti da u momčadi Villacha igra 17 austrijskih igrača. „Orlovi“ iz Villacha trenutno se nalaze na 11. mjestu EBEL lige s utakmicom više i jednim bodom manje od Medvjeda. Zanimljivost je da je momčad EC VSV Villacha jedina u ligi bez pobjede na gostujućem terenu. Momčadi Medveščaka i Villacha susrele su se u pripremnoj utakmici prije početka sezone te u utakmici 2. kola EBEL lige. U oba susreta „Orlovi“ su bili uspješniji od Medvjeda rezultatom 3:2.

Najučinkovitiji igrač momčadi EC VSV Villach je 32-godišnji Amerikanac Jerry Polasstrone koji je zadnje tri sezone odigrao u momčadima Bolzana i Vienne Capitalsa. Ove sezone ima učinak od 9 pogodaka i 4 asistencije. Uz njega, drugo ime kluba je 33-godišnji Kanađanin Sharp MacGregor koji je prije dolaska u Villach zadnje tri sezone proveo u Vienna Capitalsima. Trenutno je na učinku od 11 bodova (4 gola i 7 asistencija). Gol gostujuće momčadi čuva 30-godišnji kanadski golman Dan Bakala koji je branio sve ovosezonske utakmice „Orlova“ iz Villacha. U prosjeku je primio više od tri gola po utakmici i trenutno je na 90.5% obrana. U momčadi Medveščaka najučinkovitiji igrač ove sezone je Norvežanin Sondre Olden s 11 bodova (4 gola i 7 asistencija), prate ga branič Yan Sauve s 10 bodova te Sebastien Sylvestre, John Armstrong i Jordan Samuels-Thomas s 8 bodova. Nadamo se da će se i ostali Medvjedi priključiti navedenoj četvorci i popraviti svoj učinak.

Bitan faktor ove utakmice mogla bi biti igra s igračem više. Momčad Villacha predvodi EBEL s najviše kaznenih minuta u dosadašnjem dijelu sezone s prosjekom od 17.2 minute po utakmici. Po navedenoj statistici, Medvjedi se nalaze na visokom drugom mjestu u ligi s prosjekom od 8.8 minuta na klupi za kažnjene igrače po utakmici. Obje momčadi nastojat će poboljšati učinak u igri s igračem više. Gostujuća momčad u tom segmentu je uspješnija s 15.9 % iskorištenja igrača više, dok se po navedenoj statistici Medvjedi nalaze na desetom mjestu lige s 15.1 % iskorištenja igrača više.

Očekuje nas uzbudljiva utakmica dviju momčadi u potrazi za prekidom negativne serije.

Obračun Medvjeda i Orlova pogledajte u petak u 19:15h u Ledenoj dvorani Doma Sportova, s prijenosom na PlanetSportu.

RASPORED UTAKMICA:

Petak - 02.11.2018 - 19:15h - KHL Medveščak Zagreb vs. EC VSV Villach

Subota - 03.11.2018 - 17:30h - KHL Medveščak Zagreb vs. EC Red Bull Salzburg

Ulaznice su dostupne putem sustava Ticketshop.