Izvještaj 31.10.2018

Pobjeda Buldoga protiv Medvjeda

U utakmici 14. kola EBEL lige momčad Dornbirn Bulldogsa pobjedila je Medvjede rezultatom 5:2

Nakon dva uzastopna poraza, momčad Aarona Foxa otišla je put Dornbirna s ciljem prekida negativne serije. Na golu Medveščaka utakmicu je započeo Ivan Lisutin. Medvjedi su odlično započeli utakmicu, nakon početne opreznije igre obje momčadi, četvrtim pogotkom sezone Sondre Olden doveo je Medvjede u vodstvo 0-1 u 05:17 minuti utakmice. Do pred kraj trećine odvijala se otvorena igra, nekoliko lijepih prilika za momčad Medveščaka, međutim domaći golman nije dopustio odlazak Medvjeda na dva gola razlike. U 18:43 minuti dolazi do isključenja igrača Medveščaka - M. Avianija radi zadržavanja igre. Domaća momčad iskoristila je priliku s igračem više i izjednačila rezultat na 1:1. Strijelac je bio 29-godišnji kanadski napadač B.Reid, njegov peti pogodak sezone. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1.

U drugu trećinu Medvjedi su ušli u jačem tempu od domaćina, uslijedila je odlična prilika igrača Medveščaka - B. Svenssona, međutim Medvjedi nisu uspjeli povesti, 26-godišnji Finac na golu domaćina - Rasmus Rinne upisao je novu obranu. U 24:26 minuti promjena rezultata utakmice. Najučinkovitiji igrač Dornbirna ove sezone, 28-godišnji Kanađanin Joel Broda svojim šestim pogotkom sezone doveo je domaćina u vodstvo 2:1 . Dvije minute kasnije igrač Medveščaka - A.Manavian zaradio je 2 minute isključenja. Obrana Medvjeda i golman I.Lisutin nisu dopustili promjenu rezultata. U 30. minuti treće isključenje za momčad Medveščaka, na klupu za kažnjene igrače morao je strijelac prvog pogotka Sondre Olden. Nakon samo 40 sekundi, svojim drugim pogotkom na utakmici Joel Broda odveo je domaćine na dva gola razlike - 3:1. Medvjedi su pritisnuli, ali konkretnog učinka nije bilo, nekoliko minuta igra se većinom odvijala u neutralnoj trećini. Pet minuta prije kraja druge trećine momčad Medveščaka smanjuje rezultat. Ruski napadač Nikolaj Lemtjugov bio je precizan na asistenciju T. Kudelke i Medvjedi su smanjili rezultat na 3:2 za domaću momčad. Dvije minute kasnije isključenje Y. Sauvea radi grube igre, međutim domaćini nisu iskoristili situaciju s igračem više. Druga trećina završila je rezultatom 3:2 za Dornbirn Bulldogse.

Zadnja trećina nije ponudila atraktivnu igru. Obje momčadi vodile su borbu većinom u neutralnoj trećini. Medvjedi su pokušavali napraviti pritisak, ali domaći golman održavao je vodstvo Buldoga.

U 48:30 minuti domaćini četvrti puta pogađaju u mrežu I. Lisutina i odlaze na dva pogotka razlike. Pogodak za 4:2 postigao je 31-godišnji Kanađanin Brodie Dupont svojim četvrtim pogotkom sezone.

Medvjedi su krenuli s riskantnijom i otvorenijom igrom kako bi se vratili u utakmicu, međutim domaćini su iskoristili priliku i osam minuta prije kraja utakmice zabili i peti pogodak.

Rezultat je 5:2, sedmi pogodak sezone postigao je Amerikanac Michael Parks. Trener Medvjeda Aaron Fox odlučio je promjeniti golmana i umjesto Ivana Lisutina u igru je ušao Vilim Rosandić. Do kraja utakmice nekoliko prilika za Medveščak, međutim domaćin je ubilježio šestu pobjedu sezone konačnim rezultatom 5:2.

Trener momčadi Medveščaka - Aaron Fox komentirao je poraz u Dornbirnu: "Poraz, nismo osvojili bodove i ostvarili cilj po koji smo došli. Pri vodstvu 0:1 imali smo lijepu šansu za 0:2, nismo iskoristili, nakon toga su nam izjednačili s igračem više i utakmica nije otišla na našu stranu. Mislim da Ivan (Lisutin) nije imao najbolju večer danas, no moramo dalje i pripremiti se za petak kada dočekujemo momčad Villacha."

Medvjedi se okreću treninzima i pripremi za dvije domaće utakmice u petak i subotu u Brlogu.

RASPORED UTAKMICA:

Petak - 02.11.2018 - 19:15h - KHL Medveščak Zagreb vs. EC VSV Villach

Subota - 03.11.2018 - 17:30h - KHL Medveščak Zagreb vs. EC Red Bull Salzburg

Ulaznice su dostupne putem sustava Ticketshop.

Cijena ulaznice u pretprodaji je 40kn, na dan utakmice 50kn.

DORNBIRN BULLDOGS vs. KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5 : 2 ( 1:1, 2:1; 2:0 )

Isključenja: Dornbirn Bulldogs: 0 min / KHL Medveščak Zagreb: 8 min

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: I.Lisutin, V.Rosandić, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, S.Olden, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, G.Mauldin, J.Samuels-Thomas, M.Aviani, J.Armstrong, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov

DORNBIRN BULLDOGS: R.Rinne, T.Stroj, O.Magnan, J.Leduc, C.Reid, B.Connelly, J.Pulli, T.Vallant, R.Wolf, J.Broda, A.Trotter, R.Cip, B.ODonnell, S.Timmins, B.Reid, K.Macierzynski, B.Dupont, M.Parks, D.Haberl, S.Hauble, H.Neubauer