Izvještaj 14.10.2018

Poraz Medveščaka u Salzburgu

Medvjedi se sa pobjedom i porazom vraćaju u Zagreb, okreću trenažnom procesu, sa pogledom na petak i utakmicu protiv Black Wings Linza u Sisku.

Nakon jučerašnje pobjede i tri boda u Innsbrucku, Medvjedi su doputovali u Mozartov grad na noge šesterostrukom prvaku EBEL lige - momčadi EC Red Bull Salzburga. Jedna od najskupljih momčadi lige pod vodstvom 53-godišnjeg amerikanca Grega Possa dočekala je Medvjede sa četiri uzastopne pobjede.

Momčad Medveščaka u utakmicu je krenula sa istom postavom kao i dan ranije u Innsbrucku.

Početno ispitivanje snaga otišlo je na stranu Medvjeda te u 4. minuti Olden i Sylvestre rade polukontru, da bi pola minute kasnije Kudelka i Slyvestre stvorili još jednu izglednu šansu, međutim 25-godišnji Amerikanac na golu Red Bull Salzburga – Stephen Michalek nije dopustio gostujuće vodstvo. Minutu kasnije utakmica se zaoštrila čvrstim startom igrača Medveščaka  - Samuels-Thomasa. U sljedećoj akciji isti igrač imao je solo prodor, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Nakon toga domaćin ostaje sa igračem manje na ledu, Medvjedi dolaze u priliku pritisnuti, međutim 20-tak sekundi kasnije igrač Medveščaka Svensson radi prekršaj te na ledu ostaju po 4 igrača obje momčadi. Nastavlja se igra u neutralnoj trećini, domaćin radi pogrešku pri rotaciji, sudac svira višak igrača na ledu te 2 min kazne sa momčad Red Bull Salzburga. Nova šansa i pritisak Medvjeda, ali zahvaljući domaćem vrataru i ranije puknutoj palici Manaviana rezultat ostaje 0:0. Slijedi period šansi za domaćina, ali vratar Mathieu Corbeil bio je na visini zadatka. U 10. minuti utakmice Medveščak ima priliku sa igračem više, rezultat ostaje nepromijenjen. Četiri minute kasnije domaćin prijeti, trese se vratnica gola Medveščaka da bi u sljedećoj akciji došlo do promjene rezultata, prvim pogotkom sezone 21-godišnji Austrijanac Dario Winkler dovodi domaćina u vodstvo 1:0. Neugodno razdoblje za Medvjede se nastavlja, nakon 17 sekundi nastavka igre domaća momčad ima igrača više radi prekršaja Toma Zanoškog, no dobrim obrambenim aktivnostima igrača Medveščaka, rezultat ostaje nepromijenjen. U zadnje tri minute prve trećine Medvjedi opasno prijete udarcima Oldena i Sylvestrea. Na odmor se odlazi sa rezultatom 1:0 za domaću momčad.

Početkom druge trećine domaća momčad diže tempo utakmice, radi duži pritisak, polukontru, pogađa stativu gola Medveščaka, ali golman Medvjeda – M. Corbeil je na visini zadatka. U 25. minuti Red Bull Salzburg povećava vodstvo na 2:0 pogotkom kanađanina Ryana Duncana, igrača sa preko 300 utakmica za domaću momčad. Minutu kasnije velika prilika za Medvjede, kontru i situaciju jedan na jedan ne iskorištava S. Sylvestre.

Igra u Eisareni Salzburg pred 2477 gledatalja se rasplamsala, a domaći navijači dodatno su podignuli atmosferu utakmice. U 28. minuti M. Corbeil izvrsno brani izglednu priliku domaćina. Minutu kasnije domaćin igra sa igračem više, radi pogrešku, ali Olden i Sylvestre ne uspijevaju postići „short-handed goal“ i smanjiti rezultat.

U 34. minuti igrač Medveščaka A. Manavian radi prekršaj i odlazi na klupu za kažnjene igrače. Odličnom igrom braniča Medveščaka, domaćini nisu ozbiljnije uspjeli ugroziti vratara Medveščaka. U periodu 36.-38.minute slijedilo je razdoblje nepovezane igre obje ekipe. Kraj druge trećine ipak je pripao domaćinu koji je zahvaljujući lošijim reakcijama braniča Medveščaka došao do nekoliko prilika, međutim na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za Red Bull Salzburg.

Ulazak u posljednju trećinu ponudio je dobar udarac D. Gazleya, međutim vratar Medveščaka je na mjestu. Slijede šanse za Medvjede, Svensson i Sylvestre opasno su prijetili na gol domaćina. U 45. minuti utakmice pogrešku radi branič M. Robar, rezultat ostaje nepromijenjen, ali u sljedećoj akciji Red Bull Salzburg prvim pogotkom u sezoni A. Pallestranga povećava vodstvo na 3:0, da bi minutu kasnije Kanađanin B. Regner svojim četvrtim pogotkom sezone dodatno povećao vodstvo domaćina na 4:0. Utakmica se prelomila, zaredale su slabije reakcije braniča Medveščaka te je u 49. minuti D. Winkler svojim drugim pogotkom na utakmici odveo domaću momčad na pet golova razlike. Trener Medveščaka Aaron Fox odlučio je napraviti izmjenu vratara te je posljednjih 11 minuta utakmice gol Medvjeda branio V. Rosandić. Medvjedi se nisu predavali, borbena igra rezultirala je počasnim pogotkom kapetana Y. Sauvea u 55. minuti na asistenciju 20-godišnjeg Brune Fičura. Izvrsne reakcije 22-godišnjeg V. Rosandića obilježile su posljednji period utakmice. Medvjedi se sa pobjedom i porazom vraćaju u Zagreb, okreću trenažnom procesu, sa pogledom na petak i utakmicu protiv Black Wings Linza u Sisku.

EC RED BULL SALZBURG vs. KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 5 : 1 (1:0; 1:0; 3:1)

12 KHL MEDVEŠČAK Zagreb 44 6 35 21
UTAKMICE I DOGAĐAJI U ORGANIZACIJI KHL MEDVEŠČAK ZAGREB MJESTA SU NULTE TOLERANCIJE NA NASILJE I DISKRIMINACIJU! HVALA NA PODRŠCI.