Izvještaj 25.11.2018

Poraz u Grazu protiv vodeće momčadi lige

Pobjeda vodeće momčadi lige Graz99ers-a 6:0 protiv desetkovanih Medvjeda

Nakon dobre borbene utakmice i poraza od KAC Klagenfurta, Medvjedi su otišli na gostovanje vodećoj momčadi lige Moser Medical Graz99ers-ima. Momčad 63-godišnjeg kanadsko-nizozemskog stručnjaka Douga Masona ima izvrsnu sezonu iza sebe i u utakmicu su ušli kao veliki favoriti protiv ozljedama desetkovanih Medvjeda. Na golu momčadi Medveščaka utakmicu je započeo V.Rosandić, u sastavu je radi ozljeda nedostajalo sedam igrača. Utakmica je od samoga starta počela kontrolom igre domaćina, dinamičnost i brzina klizanja bili su na strani vodeće momčadi lige.

Borbeni Medvjedi držali su se do 13. minute igre kada Graz99ersi prelaze u vodstvo 1:0, šestim pogotkom sezone 28-godišnjeg kanadskog napadača M.Garbowskog. Medvjedi nisu uspjeli brzo konsolidirati svoje redove te su domaćini nakon samo minutu i pol nastavka došli do dva pogotka prednosti. U 14. minuti precizan je bio 31-godišnji kanađanin C.Yellow Horn svojim 12 pogotkom sezone, rezultat je 2:0. Do kraja trećine vidjeli smo otvorenu igru sa laganom inicijativom domaćina, ali rezultat se nije mijenjao i na odmor se otišlo rezultatom 2:0 za Graz99erse.

U drugu trećinu, momčad Graz99ersa ušla je podjednako kao i na početku utakmice, brzo su preuzeli inicijativu u igri i vršili konstantni pritisak koji je rezultirao isključenjem S.Sylvestrea u 25. minuti utakmice. Priliku u igri sa igračem više domaćini nisu propustili i u 25:38 minuti 26-godišnji amerikanac T.Loney zabija svoj jedanaesti pogodak sezone i odvodi vodeću momčad lige na 3:0.

Kao i u prvoj trećini, nakon samo minutu i pol domaćini postižu novi brzi pogodak. Strijelac u 26:51 minuti utakmice bio je 28-godišnji austrijanac K.Moderer svojim prvim pogotkom sezone, rezultat je 4:0. U 32.minuti utakmice Medvjedi dolaze do velike prilike za postizanje pogotka kada su dva igrača domaće momčadi morala na klupu za kažnjene igrače. U igri 5 na 3 veliki pritisak Medvjeda nije rezultirao pogotkom i na odmor se otišlo rezultatom 4:0 za domaćina.

Početak posljednje trećine utakmice obilježile su velike obrane golmana Medveščaka V.Rosandića.

Nakon samo minutu i pol od početka posljednje trećine, J.Armstrong morao je 2 minute na klupu za kažnjene igrače. Nova prilika za domaćina, ali rezultat ostaje nepromijenjen. Pritisak domaćina se nastavio, ali Medvjedi su kreirali nekoliko izglednih prilika, međutim realizacija nije bila na najvišem nivou. Pet minuta prije kraja utakmice, domaćini postižu novi pogodak i odlaze na 5:0. Pogodak je postigao 30-godišnji austrijski napadač D.Oberkofler svojim osmim pogotkom sezone. Muke po Medvjede su se nastavile, u 57. minuti utakmice dvije minute isključenja zaradio je A.Manavian. Domaćini su iskoristili i ovu priliku te šestim pogotkom u mreži Medveščaka zaključili utakmicu. Pogodak za 6:0 u 58:28 minuti postigao je kanađanin C.Yellow Horn svojim drugim pogotkom na utakmici. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao i vodeća momčad lige Graz99ersi upisuju nove bodove uvjerljivom pobjedom 6:0.

Aaron Fox, trener momčadi Medveščaka:

Momčad Graz99ersa igra izvrstan hokej ove sezone. Konstantno su nam radili dosta veliki pritisak i odigrali su odlično. Stvarno smo hendikepirani ozljedama u ovome trenutku, fali nam sedam igrača. Igrali smo tešku utakmicu protiv Klagenfurta u petak, imali smo prilika, ali nismo osvojili bodove. Nula bodova za vikend je teško prihvatiti kako za mene tako i za momčad. Trenutno igrači moraju igrati pozicije koje inače normalno ne igraju, tako je kako je, borimo se dalje i okrećemo sljedećoj domaćoj utakmici u četvrtak protiv momčadi Linza.“

Medvjedi se okreću treninzima i novoj domaćoj utakmici u četvrtak 29.11.2018 u 19:15h protiv EHC Liwest Blackwings Linza. Ulaznice su u prodaji na prodajnim mjestima Ticketshopa i na web stranici Ticketshop.hr

MOSER MEDICAL GRAZ99ERS vs. KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6 : 0 ( 2:0, 2:0; 2:0 )

Isključenja: Moser Medical Graz99ers: 4 min / KHL Medveščak Zagreb: 8 min

MOSER MEDICAL GRAZ99ERS: R.Rahm, T.Honeckl, O.Setzinger, M.Caito, R.Jakobsson, A.Lakos, E.Kirchschlager, P.R.Weihager, N.Soritz, C.Hamilton, C.J.Yellow Horn, T.Loney, D.King, T.Oleksuk, Z.N.Zucevics, D.Oberkofler, M.Garbowsky, D.Natter, L.Kainz, K.Moderer, D.Grafenthin

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: V.Rosandić, I.Lisutin, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, M.Čepon, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, B.Fičur, M.Aviani, J.Armstrong, G.Mauldin, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov