Izvještaj 13.11.2018

Tijesan poraz u Beču

Medvjedi sa osvojenim bodom odlaze sa gostovanja u Beču

Neizvjesna utakmica do samoga kraja otišla je na stranu domaćina EC Spusu Vienna Capitalsa pogotkom u produžetku za pobjedu 2:1. Nakon internacionalne dvotjedne pauze, obje ekipe željele su prekinuti negativan niz u posljednjih pet utakmica. Dvoboj u glavnom gradu Austrije privukao je 3.400 gledatelja na tribine Erste Bank Arene. Nakon ozbljeda, u momčad Medveščaka vratili su se Lehtonen, Čepon i golman Lisutin.

Utakmica je počela opreznijom igrom sa obje strane, nakon nekoliko prilika domaćina, Medvjedi su se probudili i krenuli prema golu 34-godišnjeg amerikanca Jean Philippe Lamoureuxa. Na vratima Medveščaka utakmicu je započeo ruski golman Ivan Lisutin. Igra se odvijala većinom na sredini terena do 11. minute kada su domaćini dobili priliku sa igračem više radi isključenja igrača Medveščaka - M.Avianija. Raspoloženi I.Lisutin nije dopustio promjenu rezultata. Dvije minute kasnije prilika za Medvjede. Isključen je bio najučinkovitiji igrač domaćina ove sezone - 28-godišnji kanadski napadač Chris DeSousa, međutim domaći golman Lamoureux bio je na mjestu.

Do kraja trećine nismo vidjeli značajnijih prilika i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Momčadi Aarona Foxa i Dave Camerona u drugu trećinu ušle su također oprezno, ne dopuštajući protivniku previše prostora za napadačke akcije. Nekoliko prilika i konkretniji pritisak Medvjeda nije urodio plodom i na odmor se otišlo početnim rezultatom 0:0. Neobična trećina koja je završila bez puno prilika i bez kaznenih minuta. Zadnji period utakmice ponudio je više akcije, dinamičnija igra obje momčadi probudila je publiku na tribinama. U 50. minuti utakmice domaćini dolaze u vodstvo 1:0. Strijelac je bio 28-godišnji kanadski napadač J.Arniel svojim trećim pogotkom sezone. Vodstvo domaćina nije dugo potrajalo i Medvjedi su nakon samo dvije minute igre izjednačili pogotkom J.Samuels-Thomasa na asistenciju povratnika M.Lehtonena. Tri minute prije kraja susreta neopreznost G.Mauldina, dvije minute isključenja i nova prilika za domaću momčad. Obrana Medvjeda i golman I.Lisutin bili su na visokom nivou te je utakmica završila rezultatom 1:1.

U produžetak su domačini ušli u bržem ritmu, imali lagani pritisak, međutim pravu priliku imali su Medvjedi.

J.Samuels-Thomas otišao je u kontru, ali u situaciji jedan na jedan domaći golman Lamourex bio je uspješniji.

Ubrzo je uslijedila kazna. U 02:32 min produžetka domaćini su postigli pogodak i pobjedili rezultatom 2:1.

Strijelac je bio 27-godišnji austrijanac P.Schneider svojim šestim pogotkom sezone. Neizvjesna utakmica koja je mogla otići na obje strane završila je pobjedom domaćina EC Spusu Vienna Capitalsa. Medvjedi su osvojili jedan bod te iz Erste Bank Arene odlaze na put u Belfast i natjecanje Continental Cup.

Sebastien Sylvestre, napadač Medveščaka: „ Dobra igra obje momčadi, jako napeta utakmica, bili smo cijelo vrijeme u igri za pobjedu. Imali smo veliku priliku u produžetku, ali to je sport, danas smo na kraju poraženi.
Moramo ovako odigrati i u Belfastu na Continental Cupu. Sigurno smo mogli pobjediti danas, možemo igrati ravnopravno sa svima u ligi što smo i danas pokazali. Dobro nam je došla internacionalna pauza i mislim da ako ćemo ovako nastaviti igrati da smo sposobni svaku momčad u ligi pobjediti. Dobar je osjećaj igrati ponovno sa Lehtonenom, drago mi je da se vratio. Nažalost Olden nam se ozlijedio, to je dio sporta i moramo nastaviti igrati sa kadrom koji imamo. Ova utakmica nam je poticaj za dalje i trebamo samo ovako nastaviti. „

John Armstrong, napadač Medveščaka: „ Dobro smo igrali, napravili smo nekoliko grešaka, oni također, nažalost nismo iskoristili njihove pogreške i oni su na kraju slavili, to je hokej. Ivan je odlično danas branio, cijela ekipa se odlično osjećala i siguran sam da smo sposobni pobjediti bilo koju ekipu u ligi. Okrećemo se Belfastu i Continental Cupu, domaća momčad je dobra ekipa, igrao sam tu ligu prošle sezone i moramo biti na visokom nivou. Ostale dvije ekipe ne poznajem toliko, ali ćemo ih sigurno shvatiti ozbiljno i očekujem da pobjedimo sve tri utakmice. „

EC SPUSU VIENNA CAPITALS vs. KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 2:1 ( 0:0, 0:0; 1:1, 1:0 )

Isključenja: EC Spusu Vienna Capitals: 2 min / KHL Medveščak Zagreb: 4 min

EC SPUSU VIENNA CAPITALS: J.P.Lamoureux, M.Tschrepitsch, D.Hackl, M.Clark, J.P.Mullen, A.Wall, P.Lakos, M.Fischer, P.Peter, K.Tessier, R.Holzapfel, R.Rotter, A.Nodl, T.Vause, J.Arniel, C.DeSousa, B.Nissner, P.Schneider, E.Romig, A.Wukovits, J.Groblercher

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB: I.Lisutin, V.Rosandić, Y.Sauve, A.Manavian, I.Puzić, T.Kudelka, A.Deutsch, M.Robar, M.Čepon, S.Sylvestre, B.Svensson, T.Zanoški, J.Samuels-Thomas, B.Fičur, M.Aviani, J.Armstrong, N.Šimšić, D.Brine, N.Lemtjugov, M.Lehtonen, G.Mauldin