Izvještaj 22.09.2018

Tko je razljutio Buldoge?

Medvjedi poraženi na početku domaće sezone...

Medvjedi su jedva čekali zaboraviti dvije utakmice koje su iza njih, te krenuti ispočetka u svojoj novoj areni. Na žalost, planovi navijača u novoj areni u Sisku su se izjalovili i Medvjedi su poraženi s 8:1.

Utakmica je za obje momčadi počela dobro, no i jedni i drugi igrali su oprezno i nisu htjeli previše otvoriti svoju igru, kako drugi tim ne bi nanjušio priliku i postigao pogodak. To se promijenilo kada je nakon malo više od četiri minute igre Kevin Macierzynski postigao prvi pogodak za gostujuću momčad. Bio je to malo nesretan početak za Medvjede.

Niti 6 minuta nakon toga Cip je postigao zgoditak za 2:0, što je trenere prisililo na zamjenu golmana u nadi da će tako promijeniti ritam igre.

Utakmica je bila brza, navijači nisu imali prilike za odmor. Morali su se dodatno fokusirati kada je naš kapetan poslan na klupu zbog hookinga u 12:04 minuti utakmice.

U toj situaciji s igračem manje Medveščak se branio zaista dobro i nije Buldozima dopustio da ih još više izgrizu. Obrana se pokazala vrlo hrabrom u tom dijelu utakmice i blokirala je udarce, tako da nisu ni došli do Rosandića.

Na kraju te trećine Medvjedi su uspjeli stvoriti određeni pritisak i imali su nekoliko dobrih prigoda za gol, no nisu pronašli recept kako svladati Rinnea.

Medvjedi su imali priliku iskoristiti powerplay 30 sekundi nakon početka sljedeće trećine, pošto je Magnan poslan izvan igrališta na dvije minute zbog ometanja. No nisu uspjeli postići pogodak, nakon čega je Dornbirn imao priliku ali Rosandić nije dopustio da puk prođe mimo njega. Nekoliko minuta nakon toga Medvjedi su igrali stisnuti u svojoj zoni, no na njihovu sreću to nije završilo zgoditkom, nego još jednim isključenjem zbog spoticanja.

Ni ta situacija nije završila golom, morali smo se opet osloniti na našeg golmana koji je spriječio pogodak u situaciji 1 na 1. Broda je potom opet isključen zbog prekršaja i Medvjedi su imali još jednu priliku s igračem više.

Ovoga puta navijači su ipak vidjeli gol, ali bio je to pogodak Parksa u situaciji s igračem manje, koji je Buldoge doveo u vodstvo 3:0.

Katastrofa Medvjeda se nastavila, jer je Broda samo 29 sekundi nakon toga povisio na 4:0.

Do kraja ove trećine i tenzije su rasle, uz manje čarke igrača pred mrežom. Medvjedi su ipak imali nekoliko dobrih prilika, no nisu uspjeli postići svoj prvi domaći zgoditak ove sezone.

Manje od minute prije kraja druge trećine Pulli je isključen zbog držanja. Bila je to dobra prigoda Medveščaku da se vrati u utakmicu zgoditkom pred sam kraj trećine i da smanji razliku. Premda su imali nekoliko prilika, to im na koncu nije uspjelo.

Već 41 sekundu nakon početka treće trećine Dupont postiže pogodak za 5:0. Pet minuta nakon toga situacija se pretvara u najgoru noćnu moru navijača i igrača jer je Raid povećao razliku na 6:0.

Sve to je dodatno pogoršalo stanje Medvjedima, no nastavili su se boriti uz podršku navijača, ali tri minute nakon svog prvog zgoditka Reid postiže još jedan i Medvjedi su sada u minusu od 7 pogodaka.

Yann Sauve donio je malo veselja navijačima svojim golom oko 10 minuta prije kraja treće trećine. Arena je pogodak popratila glasnim skandiranjem.

Podrška navijača nije prestajala čak niti nakon osmog gola Dornbirna.

Utakmica je tako i završila, Medvjedi su poraženi s 8:1 u svojoj prvoj domaćoj utakmici.

Naš trener Aaron Fox nakon utakmice je izjavio: “Ne vidim ništa dobra u ovome. Očito je, moramo zaigrati bolje i to je to. Večeras se moramo suočiti sami sa sobom i dobro razmisliti kako da postanemo uspješna hokejaška momčad u ovoj ligi. Morat ćemo se dodatno potruditi da bismo dobili i nadmašili druge momčadi, a to večeras nismo učinili. Bilo je trenutaka kada sam pomislio da vodimo igru, no onda bismo izgubili puk a oni bi ga pospremili u našu mrežu. Bila je ovo jedna od onih razočaravajućih utakmica s mnogo uzaludnog truda, osobito zato što smo igrali na domaćem terenu ovdje u Sisku. Trebala je to biti vesela i uzbudljiva večer, a navijači su svejedno bili izvrsni. Nakon ovoga večeras, još smo veći dužnici svojim navijačima, sponzorima i investitorima, to je sigurno.”

Na pitanje je li Dornbirn imao nešto čemu Medvjedi nisu mogli parirati, odgovorio je: “Ne, zaista ne, u prvoj trećini imali smo 13 udaraca prema njihovih 7, a nakon druge trećine imali smo 31 udarac naprama 17, ali smo gubili 4:0. Nakon toga počneš lagano srljati, pokušavaš se pod svaku cijenu vratiti u igru, ali rezultat svega bio je još gori, dali smo im lake prilike za gol jer smo pritisnuli i igrali bez koncepcije. Na kraju o svemu treba dobro razmisliti. Osjećamo se kako se osjećamo, loše zbog ozljeda, možda i zato što nemamo domaću dvoranu i što smo prvih 6 tjedana nove sezone bili posvuda. No na kraju svega, momci iz naše svlačionice moraju pod hitno pronaći načina kako da se iskupe iz ove situacije, sutra moramo uložiti dodatni trud i pokazati navijačima da smo dobra hokejaška momčad.”

Sutra, u nedjelju 23. rujna, dođite i podržite naše dečke u Zibel u Sisku. Dajmo im poguranac za njihovu prvu pobjedu ove sezone protiv Vienna Capitalsa!

#TogetherWeAre

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB : DORNBIRNER EC 1:8 (0:2, 0:2, 1:4)

04:18   0:1       DEC   Macierzynski K. (Timmins S., Reid B./EQ)
10:02   0:2       DEC   Cip R. (Häußle S., Connelly B./EQ)
32:30   0:3       DEC   Parks M. (Timmins S./SH)
32:59   0:4       DEC   Broda J. (Rinne J./EQ)
40:41   0:5       DEC   Dupont B. (Neubauer H., Cip R./EQ)
45:47   0:6       DEC   Reid B. (Gauthier Leduc J., Connelly B./EQ)
48:45   0:7       DEC   Reid B. (Broda J., Timmins S./EQ)
49:40   1:7       MZA  Sauve Y. (Svensson B., Armstrong J./EQ)
55:51   1:8       DEC   Broda J. (Reid B., Timmins S./EQ)

Udarci: 34:25

Isključenja: 2:8

MZV:

Corbeil, Rosandić; Robar, Manavian, Puskarich, Samuels-Thomas, Perkovich; Sauve, Deutsch, Olden, Sylvestre, Mauldin; Kudelka, Puzic, Svensson, Aviani, Armstrong; Sijan, Zanoski, Brine, Simsic

DEC:

Rinne, Stroj; Magnan, Gauthier, Broda, Timmins, Reid; McNeill, Connelly, Neubauer, Dupont, Cip; Pulli, Vallant, Macierzynski, Haussle, Parks; Haberl