Najava 20.10.2018

Ususret obračunu s prvacima

Nakon velike pobjede u petak, Medvjedi dočekuju Lisice - aktualne prvake i trenutno drugoplasiranu momčad lige - talijanski BHC Bolzano Foxes.

Talijanski klub sa dugom hokejaškom tradicijom osnovan 1933. godine, dolazi na noge Medvjedima u pobjedničkom nizu od 4 pobjede u posljednje četiri utakmice. Izvrsne rezultate u EBEL ligi momčad pod vodstvom 59-godišnjeg finskog stručnjaka Kai Suikkanena dopunila je i plasmanom u Playoff dio natjecanja Lige prvaka. Trenutno se nalaze na 2. mjestu EBEL lige s 8 pobjeda iz 11 utakmica. Internacionalna momčad u kojoj igraju 12 Kanađana, 9 Talijana i dvojica Finaca bit će pravi test za igrače pod vodstvom Aarona Foxa.

U svih pet sezona koliko nastupaju u EBEL ligi, momčad Bolzana je svake sezone ušla u Playoff te dva puta osvojila ligu. Iznenađujuće je bilo njihovo osvajanje EBEL lige odmah u prvoj sezoni, kao što je bila i spektakularna prošlogodišnja sedma odlučujuća utakmica finala u Salzburgu gdje su na gostujućem terenu osvojili svoj drugi naslov prvaka.

Ova dva protivnika susrela su se prije dva tjedna na utakmici u Bolzanu. Tada su Lisice bile lukavije i pobijedile Medvjede rezultatom 5:1. Mišljenje o novom izazovu u Sisku iznio je i trener momčadi Aaron Fox: „ Zahtjevan protivnik, znamo da će biti teška utakmica. Igrali smo sa njima tvrdu utakmicu prije dva tjedna u Italiji i izgubili, ali se nadamo da ćemo na ovom pozitivnom valu pobjede protiv Linza pružiti još jednu odličnu predstavu. Spremni smo, imamo talentiranu momčad, navijače koji stoje iza nas i ako ćemo odigrati borbeno tijekom svih 60 minuta možemo se nadati pobjedi. Hvala svima za podršku na utakmici sa Linzom, atmosfera se diže i pozivam sve navijače da dođu na utakmicu protiv Bolzana„

Najveća prijetnja na gol Medveščaka bit će kanadski dvojac u redovima Bolzana koji se trenutno nalazi u Top 3 najefikasnijih igrača EBEL lige. Michael Blunden sa 9 golova i 8 asistencija te Brett Findlay sa 2 gola i 14 asistencija bit će igrači na koje će braniči Medveščaka trebati obratiti posebnu pozornost.

Na golu Bolzana vjerojatno će krenuti kanadski golman Irving Leland koji je sa 93.8 % obrana u dosadašnjem dijelu sezone vodeći golman lige. Nadamo se da će mu Sondre Olden, Yann Sauve te John Armstrong kao najefikasniji Medvjedi ove sezone biti prava prijetnja i porušiti ovu sjajnu statistiku. Uspoređujemo li specijalne timove, u prvih 10 kola lige Medvjedi su u 16.3 % situacija iskoristili igrača više, dok su Lisice sa utakmicom više na 21.6 % iskorištenih situacija sa igračem više. U usporedbi kaznenih minuta po utakmici, Medveščak je ove sezone prosječno 8.5 minuta po utakmici igrao sa igračem manje, dok je momčad Bolzana na brojci od 9.8 minuta sa igračem manje po utakmici.

Pozivamo sve navijače da podrže Medvjede od 17:30h u ledenoj dvorani Zibel u Sisku. Besplatni navijački vlak na Glavnom kolodvoru Zagreb kreće u 15:09h, a po završetku utakmice vlak iz Siska polazi u 21:20h te na Glavni kolodvor u Zagrebu stiže u 21:58h.

Također, bit će osiguran prijevoz od željezničke stanice do same dvorane i nazad posebno označenim gradskim autobusima. Očekuje nas prava hokejaška poslastica, prijenos utakmice pogledajte od 17:15h na Drugom programu HTV-a.