Izvještaj 14.10.2018

Veliki povratak i pobjeda Medvjeda u Innsbrucku

Hokejaši Medveščaka napravili su veliki povratak i ubilježili drugu ovosezonsku pobjedu u 8. kolu EBEL lige.

Momčad Aarona Foxa pokazala je borbeni karakter tijekom cijele utakmice, što se na kraju i isplatilo te Medvjedi odlaze sa 3 boda na put u Salzburg.

Početak utakmice obilježio je lagani pritisak Innsbrucka zahvaljući isključenju igrača Medveščaka – Johna Armstronga u 5. minuti utakmice. Domaćini su odlično otvorili utakmicu pogotkom 29-godišnjeg češkog napadača Ondreja Sedivya u 7. minuti. Otvorena utakmica i dobar tempo ponudili su neizvjesnost te se Medvjedi pogotkom sa igračem više vraćaju u utakmicu. Kanadski napadač John Armstrong bio je precizan i vratio rezultat na 1:1. U sljedećoj minuti igrač Medveščaka - Antonin Manavian odlazi na klupu za kažnjenje igrače te momčad Innsbrucka ima priliku doći ponovno u vodstvo sa igračem više, međutim raspoloženi golman Mathieu Corbeil zaključao je svoja vrata. Tri minute kasnije domaćini dolaze ponovno u vodstvo pogotkom 27-godišnjeg amerikanca Andrew Yogana na asistenciju strijelca prvog pogotka, Čeha Ondreja Sedivya.

Pritisak Medveščaka urodio je plodom, u 17. minuti isključen je domaći igrač Nick Ross te su Medvjedi imali priliku za izjednačenje sa igračem više, međutim golman domaćina, Finac Janne Juvonen bio je na visini zadatka.

Prva trećina završila je vodstvom Innsbrucka 2:1 i udarcima na gol 8:10 u korist Medveščaka.

Početak druge trećine ponudio je nešto oprezniju i zatvoreniju igru obje momčadi. Veći dio igre se odvijao u neutralnoj srednjoj trećini, što je omogućilo momčadima stabilizaciju igre i vrijeme za nove taktičke zamisli. U 29. minuti momčad Medveščaka ostaje dvije minute sa igračem manje, radi povlačenja palicom na klupu za kažnjene igrače morao je Šveđanin Bjorn Svensson. Golman Mathieu Corbeil bio je na visini zadatka te pritisak domaćina nije rezultirao pogotkom, međutim pet minuta kasnije momčad Innsbrucka povećava vodstvo pogotkom kanadskog napadača Johna Lammersa. Do kraja druge trećine Medvjedi su pritiskali te pokušali smanjiti rezultat, međutim na odmor se otišlo s dva gola prednosti domaće momčadi pod vodstvom 51-godišnjeg Amerikanca Roba Pallina koji je zadnje tri sezone trener momčadi Innsbrucka. Duplo manji broj udaraca obje ekipe u odnosu na prvu trećinu obilježio je zatvoreniju i tvrđu igru u drugoj trećini utakmice.

Zadnja trećina krenula je u dobrom smjeru za Medvjede. U 41. minuti utakmice isključen je igrač domaćina Andrew Clark, međutim dvije minute pritiska na gol domaćina nisu urodile plodom. Borbeni Medvjedi se nisu predavali i nagrada je stigla pet minuta kasnije kada pogodak postiže Tom Zanoški. Medvjedi su počeli preuzimati inicijativu na ledu, pritisak na gol domaćina se nastavio i uslijedilo je izjednačenje na 3:3 pogotkom kanadskog napadača Sebastiena Sylvestrea na asistenciju Norvežanina Sondre Oldena. Postignuti pogodak kao da je ulio dodatnu energiju u momčad Medveščaka te se pritisak nastavio. Medvjedi su okrenuli utakmicu četiri minute prije kraja pogotkom raspoloženog braniča Yanna Sauvea. Do kraja utakmice odlično je branio Mathieu Corbeil te momčad Medveščaka slavljem i sa 3 boda napušta Innsbruck arenu. Velika pobjeda u kojoj su Medvjedi pokazali karakter i borbu do samoga kraja utakmice. Slijedi brza regeneracija te put u Salzburg na nedjeljnu utakmicu i obračun od 17:15h protiv šesterostrukih prvaka EBEL lige - momčad Red Bull Salzburga.

HC TWK INNSBRUCK - KHL MEDVEŠČAK Zagreb 3 : 4 ( 2:1, 1:0; 0:3 )

12 KHL MEDVEŠČAK Zagreb 44 6 35 21
UTAKMICE I DOGAĐAJI U ORGANIZACIJI KHL MEDVEŠČAK ZAGREB MJESTA SU NULTE TOLERANCIJE NA NASILJE I DISKRIMINACIJU! HVALA NA PODRŠCI.