Izvještaj 23.08.2018

Villach bolji u produžetku

KHL Medveščak Zagreb na svom je prvom predsezonskom ispitu na 15. međunarodnoj ljetnoj hokej ligi na Bledu poražen od momčad EC Panaceo VSV rezultatom 2:3 (1:1, 0:0, 1:1, 0:1).

Već u osmoj minuti susreta, Medvjedi su poveli pogotkom Sebastiena Sylvestra, no EC Panaceo VSV je izjednačio u 15. minuti zahvaljujući Coreyu Trivinu te su momčadi na odmor otišle s po jednim golom u mreži. U drugoj trećini zaredala su se se tri isključenja u pet minuta. Prvi je isključen Stefan Bacher, a nakon njega dvojica Medvjeda – Jordan Samuels – Thomas te Mark Čepon, no nažalost nije se dogodila niti jedna promjena rezultata na semaforu.

Ni posljednji dio utakmice nije prošao bez isključenja za Zagrepčane – u 45. minuti dosuđeno je hlađenje Niku Simšiču, a ubrzo ga je slijedio i protivnički igrač Jerry Pollastrone. Brandon Alderson pokušao je svoju momčad odvesti do pobjede zabivši pogodak, no strijelac prvog pogotka za na utakmici, Sebastien Sylvestre, nije mu to dozvolio te je vratio izjednačen rezultat na semafor u manje od minute. Ipak, u produžecima EC Panaceo VSV opet postiže pogodak te je na semaforu stoji 2:3, rezultat kojim su Medvjedi izgubili svoju prvu pripremnu utakmicu.

Za prvu utakmicu, mislim da je sve u svemu bilo dobro. Naravno, moramo poraditi na još nekim stvarnima, obrambena zona, napad, veća kontrola nad pakom, isto tako i veća smirenost  s pakom jer mi se činilo da smo u nekim trenucima samo gurali pak od sebe. Ipak, mislim da što više budemo igrali zajedno, bolje ćemo se upoznati i sve će biti kako treba. Što se tiče mene, osjećao sam se dobro, bio sam brz, igrao sam čvrstu obranu, imao sam šanse u napadu, no  puno je igrača u momčadi i mislim da igramo dobro te da će sljedeće utakmice donijeti puno dobroga, rekao je poslije utakmice strijelac oba pogotka za Medveščak - Sebastien Sylvestre.

Svoj komentar na utakmicu dao je i trener Medvjeda, Aaron Fox: Za prvu utakmicu igrali smo prilično dobro - imali smo svoje šanse, dečki su se borili cijelo vrijeme,brzo smo se vratili nakon što su oni poveli 2:1, brzo smo izjednačili. Nismo imali sreće u produžecima, ali ima puno dobrih stvari koje se mogu izvući iz ove utakmice, radili smo naporno zadnja dva tjedna, igrali smo agresivno, no nažalost nismo izvukli pobjedu na kraju. Igrali smo na dobar način i nastavit ćemo ovim putem, bit ćemo bolji svakoga dana i 14. rujna bit ćemo potpuno spremni.

KHL Medveščak Zagreb – EC Panaceo VSV 2:3 (1:1, 0:0, 1:1, 0:1)

1 : 0 MZA  Sylvestre S. (07:51/ Manavian A., Olden S.)

1 : 1 ECV Trivino C. (14:58/ Fraser J.)

1 : 2 ECV Alderson B. (51:38/Lahoda A., Fraser J.)

2 : 2 MZA Sylvestre S. (52:32/Zanoski T.)

2: 3 ECV Trivino C. (60:53/ Down B., Fraser J.)

ISKLJUČENJA: 8-4

KHL MEDVEŠČAK: Corbeil, Rosandić, Armstrong, Aviani, Brine, Čepon, Deutsch, Hardy, Janković, Kudelka, Lehtonen, Manavian, Mauldin, Olden, Perkovich, Puzić, Samuels-Thomas, Sauve, Šijan, Simšič, Sylvestre, Zanoski

EC Panaceo VSV: Bakala, Schluderbacher, Alderson, Bacher, Brunner, De Santis, Down, Fraser, Jennes, Kromp, Lahoda, Lanzinger, Maxa, Petrik, Pollastrone, Schlacher, Sharp, Steurer, Trivino, Wohlfahrt, Wolf