KHL Medveščak Mladi // EBEL

Dvostruka pobjeda Medvjeda!

Novost 15.01.2013.
Medvjedi su u utorak navečer dvostruko slavili! Jedni su se u Szekesfehervaru u sklopu Erste Bank hokejske lige borili za dva boda protiv Sape Fehervar AV19, dok su drugi na Klizalištu Velesajam u sklopu Prvenstva Hrvatske lovili tri boda protiv Zagreba. Kakav je rezultat? Dvostruka pobjeda Medvjeda. Prva momčad je Szekesfehervar napustila s dva boda (rezultat 2:3), a druga momčad Velesajam s tri (rezultat 6:4).

Medvjedi su u Gabor Ocskay dvorani prekinuli niz od četiri poraza i ostvarili četvrtu ovosezonsku pobjedu protiv Sape Fehervar AV19. Zagrebačkim oklopnicima, koji su već kolo prije osigurali mjesto među top šest i doigravanje Erste Bank hokejske lige, ovo je bila 14 utakmica ove sezone koju su dobili nakon što su suparnici poveli 1:0.

Susret u Szekesfehervaru bio je tijesan do posljednjih minuta. Obje su momčadi već od prvih minuta pokušale doći do ranog vodstva, omjer udaraca na gol bio je 10:8 u korist Medvjeda, ali više sreće u tome imali su Fehervarski vragovi. U 19. minuti Marton Vas i Andras Horvath namjestili su pak za Arpada Mihalya koji je domaćinima osigurao 1:0.

- Ovo su za nas dva velika boda jer smo imali kratku klupu. Nedostajala su nam dva braniča, a i Domen Vedlin je tijekom utakmice izašao iz igre jer je zadobio jak udarac. Utakmicu smo na kraju morali završiti sa samo petoricom braniča, stoga moram pohvaliti dečke na učinku koji su ostvarili. Nije lako igrati s pet braniča - rekao je trener Medveščaka Marty Raymond.

Medvjedi, koji su igrali bez braniča Alana Letanga i Geoffa Waugha te napadača Nathana Perkovicha, nisu dugo čekali na osvetu. Odmah na početku druge trećine napravili su pritisak nad igračima Albe i nakon samo 43 sekundi igre resetirali rezultat, a glavna uloga u toj akciji pripala je Adamu Naglichu kojemu je ovo bio deseti ovosezonski pogodak. Sedam minuta kasnije svoju osobnu statistiku korigirao je i Brandon Buck. Dvadesetčetverogodišnji napadač iskoristio je asistenciju Saše Martinovića i Adama Millera, pospremio pak u lijevi kut mreže vratara Adama Munroa i upisao 19 ovosezonski gol. Ipak, druga dionica je završila 2:2. Naime, u 37. je mrežu Michaela Ouzasa zatresao Frank Banham, a gol je priznat nakon pregledavanja snimke.

- Dan prije odlaska u Szekesfehervar gledali smo video i razgovarali o utakmici s Innsbruckom, a rezultat toga se vidio u ovom susretu. Učinak na ledu nam je bio puno bolji, kao i forcheck i obrana, Ouzas je bio jako dobar... Alba je dobra momčad. Igrali su čvrsto i morali smo se dobro potruditi za ta dva boda. No, nismo odustajali i zbog toga smo ih i zaradili.

U posljednjoj trećini nastavila se borba za dva boda. I Medvjedi i Fehervarski vragovi radili su pritisak u suparničkoj trećini. Fehervarski vragovi su imali i mrvicu bolji omjer udaraca na gol, 10:8, ali Ouzas nije dopustio da pak završi u njegovoj mreži. S druge strane, Medvjedima se u 54. otvorila odlična prilika u situaciji s igračem više. Branič Saša Martinović ušuljao se iz daljine, iznenadio Munroa i osigurao pobjedu Medveščaku.

Medvjedi se sada vraćaju u Arenu Zagreb gdje će u sklopu Pan Arena Ice Fevera u petak (19:05) ugostiti VSV.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .