KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Graz revanširao poraz u Zagrebu

Izvještaj 15.10.2017.

Hokejaši Medveščaka doživjeli su sedmi ovosezonski poraz u EBEL-u, bolji od njih na svojem ledu bili su Graz 99ersi 7:5 (2:2, 4:0, 1:3).

'Grazeri' su nakon samo četiri minute utakmice vodili 2:0, ali je golovima Morleyja i Boivina Medveščak do kraja prvog dijela uspio doći do aktivnog rezultata.

Zagrebački oklopnici su na gostovanju u Grazu izgubili zbog iznimno loše odigrane druge trećine, koju je domaća momčad dobila 4:0 te u posljednjih 20 minuta ušla s četiri pogotka prednosti. U 43. minuti Graz je poveo 7:2, a do kraja dvoboja Medveščak je uspio ublažiti poraz do prihvatljivih 7:5.

Po dva pogotka za Medvjede postigli su Morley (8, 58) i Boivin (20, 51), a jednom je strijelac bio Aviani (58).

Medvjedi su s 15 bodova na 7. mjestu ljestvice EBEL-a.

Sljedeći nastup zagrebački oklopnici imaju za 11 dana, u četvrtak 26. listopada (19.15 sati) kad će u zagrebačkom Domu sportova gostovati Vienna Capitalsi.

EC MOSER MEDICAL GRAZ99ers : KHL MEDVEŠČAK ZAGREB

7:5 (2:2, 4:0, 1:3)

Sudci: FICHTNER, ANGERER, TRILAR, HRIBAR

01:54 1:0   EQ G99 Setzinger O. (91) Ograjensek K. (18) Zusevics Z. (10)
04:00 2:0   EQ G99 Weihager P. (7) Brophey E. (47) Petrovitz M. (59)
07:23 2:1   SH1 MZA Morley T. (86)
19:55 2:2   EQ MZA Boivin M. (28) Aviani M. (93)
23:19 3:2   EQ G99 Higgs B. (23) Buzzeo J. (90)
26:38 4:2   EQ G99 Pirmann M. (44) Nixon B. (19) Laakso A. (34)
31:20 5:2   EQ G99 Laakso A. (34) Setzinger O. (91) Ograjensek K. (18)