KHL Medveščak Mladi // EBEL

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB PRVAK MEĐUNARODNE LIGE!

Izvještaj 26.08.2018.

Od prvog sučevog zvižduka, Medvjedi su preuzeli inicijativu i nametnuli svoj ritam. U 18. minuti John Armstrong zatresao je mrežu Olimpije nakon asistencije Nika Simšiča i Marka Čepona  te su Zagrepčani na predah otišli s minimalnom prednosti. Povratkom na led, vratila se i glad za pobjedom te je već u prvoj minuti nastavka Jordan Samuels-Thomas pospremio pak u protivnička vrata uz pomoć Mikke Lehtonena i Sondrea Oldena. Nakon drugog pogotka obje su strane zamijenile vratare, no niti Tilen Spreitzer nije zaustavio nalet Medvjeda u kojemu Nathan Perkovich postiže pobjednički pogodak nakon asistencije Yanna Sauvea za sjajnih 0:3 na polovici susreta. Igrači HK SŽ Olimpije do kraja druge trećine uspjeli su smanjiti razliku te se na drugu pauzu išlo s rezultatom 2:3 u korist KHL Medveščaka.

Zadnji izlazak na led večeras Medvjedi su iskoristili da dokažu koliko su željni pobjede. Posljednji dio susreta probudio je tako i strijelca iz prve utakmice – Sebastiena Sylvestra koji je u nepune tri minute dva puta lomio protivničkog vratara, prvo sam, a drugi puta uz pomoć Yanna Sauvea i Nathana Perkovicha. Konačni rezultat na semafor postavlja zagrebački dečko – Ivan Janković na asistenciju Davida Brinea i Brune Fičura za velikih 2:6 na semaforu bledske ledene dvorane i prvo mjesto za KHL Medveščak Zagreb na 15. međunarodnoj ljetnoj hokej ligi.

Strijelac koji je započeo večerašnju golijadu na Bledu i koji je proglašen igračem utakmice, John Armstrong, dao je svoj komentar na utakmicu i turnir: Odlično je stvoriti pobjednički mentalitet već na početku sezone. Vidjelo se na dečkima kako postaju bliski tijekom ovoga turnira. Večeras smo odigrali jako dobro, a osobito u posljednjih pet minuta kada smo pospremili velik broj pakova u gol Olimpije. Vratari su također bili u dobroj formi i smatram da smo cijeli turnir obrambeno dobro odigrali. Ne mogu dočekati da krene EBEL sezona!

Nadolazeće utakmice jedva čeka i Ivan Janković, strijelac posljednjeg večerašnjeg pogotka: Odradili smo dvije utakmice stvarno odlično, ostvarili smo dobar rezultat i osvojili smo turnir. Krećemo u sezonu s jednim peharom, a želimo ju završiti sa što većim brojem pehara u vitrini.

HK SŽ OLIMPIJA LJUBLJANA : KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 2:6  (0:1, 2:2, 0:3)

0 : 1  MZA Armstrong J. (17:58/Simšič N., Čepon M.)

0 : 2 MZA Samuels-Thomas J. (20:30/Lehtonen M., Olden S.)

0 : 3 MZA Perkovich N. (30:20/Sauve Y.)

1 : 3 HKO Orehek J. (33:33/Kujavec A.)

2 : 3 HKO Mušič A. (39:31/Koren G.,Kranjc A.)

2 : 4 MZA  Sylvestre S. (57:02/Sauve Y., Perkovich N.)

2 : 5 MZA Sylvestre S., (59:29/Sauve Y., Perkovich N.)

2 : 6 MZA Janković I (59:43/ Brine D., Fičur B.)

ISKLJUČENJA: 10 - 6

KHL Medveščak Zagreb: Corbeil, Rosandić, Armstrong, Aviani, Brine, Čepon, Deutsch, Hardy, Janković, Kudelka, Lehtonen, Manavian, Mauldin, Olden, Perkovich, Puzić, Samuels Thomas, Sauve, Šijan, Simšič, Sylvestre, Zanoski

HK SŽ Olimpija Ljubljana: Spreitzer, Us, Batič, Bernard, Bohinc, Čepon, Chvatal, Grahut, Jakopin, Jezovšek, Koblar, Koren, Kranjc, Kujavec, Mušič, Orehek, Planko, Rajsar, Sever, Ulamec, Zajc, Zorko