KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medveščak upisao poraz u Ravensburgu

Novost 26.08.2012.
KHL Medveščak Zagreb nakon nanizane četiri pobjede upisao je prvi poraz u predsezoni. Njemački drugoligaš Ravensburg Towerstars u svojoj je dvorani pobijedio 5:2.

Medvjedi su utakmicu počeli dobro te su već nakon tri minute igre imali vodstvo. Liam Huculak i Adam Miller stvorili su odličnu priliku za Alexa Leavitta kojemu je ovo bio četvrti pogodak u ovih pet pripremnih utakmica koje su dosada odradili. Iako su u 11. domaćini izjednačili uz pomoć Tommija Hannusa, zagrebački oklopnici su prvu trećinu završili s golom više. Naime, 13 sekundi prije kraja trećine, unatoč tome što su imali igrača manje jer je dvominutnu kaznu zaradio Andrej Hebar, Medvjedi su stigli i do drugog pogotka, a u strijelca se upisao Adam Naglich.

- Vratiti se u Ravensburg i vidjeti stare prijatelje i suigrače za mene je bilo nešto posebno. Naša momčad je bila malo umorna i ovo nam je bila prva loša utakmica u predsezoni. No, nastavit ćemo dalje naporno raditi na treninzima, popraviti nekoliko stvari i spremni dočekati utakmice u Puli - izjavio je Leavitt.

Omjer udaraca na gol u prvih 20 minuta bio je 16:8 u korist Medveščaka, da bi u drugoj trećini više udaraca na gol imali igrači Ravensburga, 17:13, što je rezultiralo i preokretom vodstva. Domaćini su počeli nizati golove, prvo je u 29. izjednačio Konstantin Schmidt, a minutu kasnije na 3:2 je povisio Radek Krestan. Medvjedi su u posljednjoj dionici pokušali doći do izjednačenja, ali sreća je bila na strani Ravensburga. U 59. minuti prvo je isključenje dobio Saša Martinović, a nakon 26 sekundi i Tom Zanoški, što je odmah iskoristio Krestan za 4:2, a 36 sekundi prije kraja susreta za konačnih 5:2 powerplay gol je zabio još jedan igrač Towerstars Matt Kelly.

Medvjedima je ovo bila peta pripremna utakmica. Prije susreta s Ravensburgom upisali su pobjede protiv norveških aktualnih prvaka Stavanger Oilersa, austrijskih klubova iz EBEL-a Villacha i Innsbrucka te protiv slovenskih Acroni Jesenica.

RAVENSBURG TOWERSTARS - KHL MEDVEŠČAK 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

RAVENSBURG - Eissporthalle Ravensburg. Gledatelja 1300. Suci: Maier, Bertele, Haas.

0:1 MED Leavitt (Miller, Huculak, 4)
1:1 RAV Hannus (Bräuner, 11)
1:2 MED Naglich (Vedlin. 20) SH1
2:2 RAV Schmidt (Thiel, 29)
3:2 RAV Krestan (Oravec, 30)
4:2 RAV Krestan (Cabana, A. Katjuščenko, 59) PP2
5:2 RAV Kelly (Oravec, 60) PP1

RAVENSBURG TOWERSTARS: Rohde, Nemec, Thiel, Schwarz, Kirsch, Oravec, Heckenberger, Bräuner, Schmidt, M. Miller, J. Katjuščenko, Wedl, Tausend, Hannus, Kelly, A. Katjuščenko, Slavetinsky, Vogt, Kapzan, Friedrich, Krestan, Cabana.

KHL MEDVEŠČAK: Ouzas, Kristan, Brine, Vedlin, Naglich, Buck, Zanoški, Leavitt, Bozic, Sertich, Del Grosso, Koren, Huculak, Martinović, Yelovich, Letang, Hebar, Blagus, Perkovich, A. Miller, Kostović.

ISKLJUČENJA: Ravensburg 14, Medveščak 43.

UDARCI NA GOL: Ravensburg 33, Medveščak 38.