KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi 2012. godinu ispratili pobjedom protiv Linza

Novost 30.12.2012.
Medvjedi su nastavili pobjednički niz u Ledenoj dvorani Doma sportova. Ovo im je bila četvrta pobjeda zaredom na domaćem ledu. Nakon Sape Fehervar AV19, Innsbrucka i Vienna Capitalsa na red su došli i aktualni prvaci Black Wingsi iz Linza koje su slomili sa 5:2 i tako 2012. godinu ispratili s još jednom pobjedom.

- Zadovoljan sam, svi su bili aktivni i igrali smo svoju igru. Unatoč tome što smo se u subotu vratili tek u šest ujutro iz Salzburga, odigrali smo energično i pokazali smo karakter. Drago mi je zbog toga i ponosan sam na igrače. Momčad smo s velikim samopouzdanjem. Iako je Linz zabio prvi gol, uspjeli smo se vratiti u igru i pobijediti - rekao je trener Medveščaka Marty Raymond.

Već u prvoj trećini obje su momčadi nametnule brzi tempo. Medvjedi su imali više prilika za pogodak od Linza, omjer udaraca na gol bio je 13:11, ali je trećina završila u egalu. Prvi pogodak pao je od strane aktualnih prvaka, u 12. minuti točan je bio Brian Lebler. Nešto manje od minute i vratar Linza David Leneveu morao je vaditi pak iz svoje mreže. Branič Andy Sertich, koji se nalazio s desne strane, doklizao je s pakom u sredinu i pospremio pločicu iza leđa Linzovog golmana. Dvije minute kasnije Mike Ouellette je Black Wingsima ponovo osigurao vodstvo, ali ono nije dugo trajalo. Naime, u 17. je jedan od igrača Linza pokušao zaustaviti pak ispred mreže, ali to mu nije uspjelo jer je pločica došla do Kylea Greentreea koji ju je poslao iza leđa Leneveua.

- Igrali smo dobro, pogotovo naš golman, a i učinak na ledu nam je bio jako dobar. Za momčad je iznimno važno da u ovom dijelu sezone igramo ovako jer želimo doigravanje dočekati spremni i želimo u njemu biti opasan protivnik - rekao je Greentree, dvostruki strijelac Medvjeda.

U drugoj trećini Medvjedi su počeli još više raditi pritisak u suparničkoj trećini. Nakon nekoliko propuštenih prilika, zagrebački oklopnici su u 30. minuti iskoristili dvominutnu kaznu Philippa Lukasa. Andy Sertich, koji se nalazio u trećini Linza, vratio je pak na plavu liniju do Greentreea koji ga je zatim, praktički s plave, pospremio u gol za 3:2. Tri minute kasnije prvom ovosezonskom pogotku veselio se i napadač Anthony Yelovich. Prvo je mrežu Leneveua pokušao zatresti Dennis Bozic, ali se pak odbio od vratara Linza do 24-godišnjeg Yelovicha koji ga je bez problema ugurao u mrežu.

- Osjećam olakšanje nakon ovog pogotka. Skinuo sam veliki teret s leđa - kratko je prokomentirao svoj prvijenac Yelovich osvrnuvši se usput na susret.

- Utakmica je bila tijesna ili bolje rečeno bila je ovo playoff utakmica. Moramo se naviknuti na takve utakmice jer će ih biti sve više.

U posljednjoj trećini, iako su Black Wingsi imali veći omjer udaraca na gol 20:5, Medvjedi su uspjeli sačuvati svoja vrata netaknutim te u 57. povisiti rezultat na 5:2 i zacementirati pobjedu zahvaljujući Davidu Brineu.

Medvjedi iduću utakmicu igraju u utorak 01. 01. 2013. u Znojmu kod Znojma.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .