KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi izgubili u Beču od Capsa

Novost 07.10.2012.
Medvjedi su u prvoj trećini čak 10 minuta igrali s igračem manje. Po dvije minute dobili su Dario Kostović, Brandon Buck, Adam Naglich, David Brine i Liam Huculak. Bečani su od tih pet powerplaya iskoristili jedan i to u 5. minuti. U posljednjoj sekundi kada se Kostović trebao vratiti na led s klupe za kazne, pak u mrežu Roberta Kristana pospremio je Zdenek Blatny.

U drugoj trećini Medvjedi su pokušali doći do preokreta. Izbjegavali su klupu za kazne, samo su se jednom, u 40. minuti, našli u situaciji s igračem manje, a i više su napadali, nego u prvoj dionici - omjer udaraca na gol bio je 13:7 u korist Medveščaka. Imali su i četiri powerplaya, ali izjednačenje nikako nije stizalo. S druge strane, domaćinima je sve polazilo od ruke. U 31. minuti, iako su imali igrača manje, povisili su vodstvo na 2:0 golom Francoisa Fortiera.

- Nažalost u Beču je prekinut naš niz od tri uzastopne utakmice na kojima smo osvajali bodove. Znali smo da nas protiv Vienne očekuje težak posao. Ova utakmica, u kojoj su pobjednika odlučili mali detalji, je i pokazala. Gol s igračem manje svakako je usmjerio utakmicu u njihovu korist, a mali pad koncentracije Beču je donio važna dva boda - prokomentirao je napadač Adam Naglich.

Posljednja trećina završila je bez golova, iako su zagrebački oklopnici, kojima je u 56. minuti kaznu 10 + 2 + 2 dobio Geoff Waugh, ponovo imali bolji omjer udaraca na gol (15:5). U 60. minuti pokušali su sa šest igrača smanjiti rezultat, ali Fabian Weinhandl zaključao je svoju mrežu i ostvario shutout.

- Kristan je ponovo bio odličan, ali Weinhandl je branio nemoguće i zapravo je najzaslužniji za pobjedu Bečana. Ništa, idemo se malo odmoriti, i u petak protiv Znojma tražiti novu pobjedu pred našim navijačima - rekao je Naglich i dodao:

- I utakmicu protiv Vienne posvećujemo svim našim navijačicama i mjesecu borbe protiv raka dojke.

Iduće kolo EBEL-a na rasporedu je 12. listopada. Medveščak se nakon dva gostovanja vraća doma u Ledenu dvoranu Doma sportova gdje će dočekati češki Znojmo.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .