KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi izgubili u Grazu od 99ersa

Novost 29.01.2013.
Medvjede je u utorak dočekala još jedna teška i tijesna utakmica, u Grazu kod Graz 99ersa. Ipak, unatoč borbenosti zagrebačkih oklopnika, pobjeda (2:1) je pripala domaćinima.

U prvoj trećini, koja je protekla bez golova, Medvjedi su više napadali. Omjer udaraca na gol bio je 16:12 u korist zagrebačkih oklopnika, ali vratar Graza Frederic Cloutier ''skinuo'' je svaki pak usmjeren prema njegovim vratima. Tijekom prve trećine Medvjedi su dvaput igrali s igračem manje, u 4. minuti na dvije minute bio je isključen Dario Kostović, a u 13. Kyle Greentree. No, niti jednom nisu dopustili da Grazeri realiziraju powerplay.

Za razliku od prve dionice, u drugoj su navijači imali priliku vidjeti čak tri pogotka. Nakon nekoliko neuspješnih pokušaja, domaćinima se posrećilo u 33. minuti. Asistenciju Kevina Moderera i Matthiasa Iberera iskoristio je Robert Wren. Minutu nakon pogotka Wrena odličnu priliku za izjednačenje imao je napadač Medveščaka Francois Bouchard, ali pločica se nije otkotrljala u mrežu, da bi u 35. Grazeri uz pomoć Zintis-Naurisa Zusevicsa osigurali vodstvo 2:0. Bez obzira što su zaostajali dva gola za 99ersima, Medvjedi su se nastavili boriti, a plod toga ubrali su u 38. minuti. Naime, tada je dvominutnu kaznu zbog spoticanja dobio Manuel Ganahl, a nakon samo 27 sekundi powerplaya Adam Miller, Brandon Buck, Curtis Fraser, Nathan Perkovich i Alan Letang nadigrali su Grazere na čelu s Cloutierom. Letang je dodao pak Bucku, a 24-godišnji napadač zatim ga je proslijedio do Millera koji ga je s gotovo plave linije smjestio u mrežu domaćina.

- Kada odigrate jednu ovako dobru utakmicu, poraz vam još teže pada. Mislim da smo zaslužili barem bod jer Graz nas nije nadigrao niti je na ledu izgledao bolje od nas. Previše isključenja i pad koncentracije u pojedinim trenucima razlozi su poraza u ovom susretu. Ali idemo dalje, i vjerujem da ćemo već na Šalati vratiti dobre navike pobjeđivanja te prije pauze vratiti drugu poziciju uoči odlučujućih utakmica međurunde. Najvažnije je da mi doigravanje dočekamo u dobroj formi jer to su najvažnije utakmice sezone - rekao je branič Saša Martinović.

U posljednjoj trećini zagrebački oklopnici počeli su još više pritiskati Grazere, omjer udaraca na gol bio je 14:11, sa željom da izjednače i preokrenuo susret. No koliko god pokušavali, pak nije ulazio u mrežu Cloutiera, a sve to još su otežavale i kazne. U 45. minuti zaiskrilo je između Nathana Perkovicha i  Kristofa Reinthalera. Perkovich je dobio 5 minuta zbog grube igre te 2 + 2 zbog visoke palice, dok je Reinthaler dobio pet minuta zbog grube igre. U 57. pala je još jedna kazna za Medvjede, disciplinsku kaznu dobio je Kyle Greentree.  Minuti i pol prije kraja susreta trener Medveščaka Marty Raymond izvadio je s leda Roberta Kristana te je do izjednačenja pokušao doći sa šest igrača. Nažalost, rezultat je ostao 2:1 i dva boda su pripala Grazu.

Medvjedi iduću utakmicu igraju u petak na klizalištu Šalata, a u sklopu Nescafe Šalata Winter Classica ugostit će Vienna Capitalse.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .