KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi izgubili u Linzu, Gašparovič debitirao s tri boda

Novost 15.02.2013.
Nakon tijesne pobjede u Bečku kod Vienna Capitalsa, Medvjedi su u Linzu bili nadomak još jedne, ali dva boda su na kraju u posljednjim minutama pripala Black Wingsima. Aktualni prvaci pobijedili su sa 6:5.

Medvjedima se u Linzu vratio branič Geoff Waugh, koji je zbog ozljede bio izvan stroja od 06. siječnja, a pridružio im se i novi igrač Jakub Gašparovič. Dvadesetdvogodišnji slovački napadač odlično se snašao u premijernoj utakmici unatoč tome što se Medvjedima pridružio na sam dan utakmice. Zaigrao je u četvrtoj navali zajedno sa 21-godišnjim Galom Korenom i 24-godišnjim Anthonyem Yelovichem te upisao tri boda - gol i dvije asistencije. Mladi napadački trio odmah je kliknuo što su pokazali već u prvoj trećini. U 13. minuti Gašparovič je dodao pak Saši Martinoviću, Medveščakov branič pucao je prema gol, a Yelovich ga je, koji se nalazio kod vratnice s lijeve strane mreže Davida Leneveua, samo lagano skrenuo u gol. Minutu kasnije aktualni prvaci su zahvaljujući Brettu Engelhardtu izjednačili, ali nakon samo dvije minute Medvjedi su ponovo imali vodstvo. Naime, igraču Linza Brianu Lebleru bila je dosuđena dvominutna kazna, zagrebački oklopnici napravili su pritisak u trećini Linza i nakon deset sekundi realizirali powerplay, a u strijelca se upisao Brandon Buck.

Druga trećina, koju je na nekoliko minuta prekinulo puknuće pleksiglasa, protekla je u gotovo istom tonu kao i prva. U 25. su domaćini izjednačili iz powerplaya (Lebler), da bi u 29. za Medveščak s plave linije bio točan Koren iskoristivši asistencije Andya Serticha i Gašparoviča, ali 45 sekundi nakon što je Medveščakova 20-ka upisala svoj peti ovosezonski pogodak i drugi u posljednje dvije utakmice, Engelhardt je opet sve vratio na početak zabivši za 3:3.

Početkom posljednje trećini Medvjedi su nanizali brza dva gola. Prvo je u 41. pogodak postigao Adam Miller, a u 46. je svoj prvijenac iz neposredne blizine zabio i Gašparovič. Nakon toga su u 49. uslijedile dvominutne kazne za Millera i Linzovog napadača Mikea Ouellettea, a devet sekundi kasnije i za Martinovića i Linzovog napadača Dannya Irmena. Ipak obje su momčadi sačuvale mrežu netaknutom. U posljednjih šest minuta susreta uslijedio je preokret. Aktualni prvaci počeli su redati golove, u 55. Patrick Leahy za 4:5, zatim u 57. iz powerplaya Andrew Hedlund za 5:5 i 46 sekundi prije kraja Danny Irmen za pobjedu 6:5.

Medvjedi se u nedjelju nakon nešto više od mjesec dana vraćaju u Ledenu dvoranu Doma sportova gdje će u 17:30 ugostiti Graz 99erse.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje.