KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi izgubili u produžetku, serija je izjednačena 1 - 1

Novost 26.02.2013.
Red Bull je u Salzburgu pobijedio 4:3 i time izjednačio seriju na 1 - 1.

Već je od prve trećine bilo posve jasno da će ovo biti triler utakmica koja bi mogla završiti u produžetku. Nakon pogotka Marka Cullena u 5. minuti za vodstvo domaćina, nekoliko sekundi kasnije zaiskrilo je između braniča Medveščaka Kennya MacAulaya i napadača Red Bulla Justina Di Benedetta zbog čega su obojica poslani na dvije minute na klupu za kazne. Sedam minuta kasnije i Medvjedi su postigli svoj prvi gol. Kyle Greentree dodao je pak do Gala Korena koji se sam nalazio ispred vratara Bernda Brücklera i bez većih problema pospremio ga u mrežu.

Početkom druge trećine, točnije u 25. minuti, igrači Salzburga ponovo su osigurali vodstvo za što je bio zaslužan Daniel Richmond. Ipak zagrebački oklopnici nisu odustajali, a trud im je bio nagrađen u 36. iz situacije s igračem više. Steven Regier je dobio dvominutnu kaznu zbog ometanja, a Roman Tomas, Adam Naglich i Kyle Greentree odmah su krenuli u akciju. Nakon samo 45 sekundi powerplaya na semaforu se promijenio rezultat u 2:2. Strijelac drugog Medveščakovog gola bio je Greentree, dok su asistencije pripale Tomasu i Naglichu. Minutu nakon što su Medvjedi izjednačili i sve vratili na početak, napadač Salzburga Daniel Welser napravio je prekršaj (napada tijelom) na vrataru Robertu Kristanu koji je zbog udarca odmah morao napustiti led, a Lixa je na golu zamijenio Michael Ouzas.

- Robert Kristan je tijekom utakmice, naletom protivničkog igrača, zadobio udarac u gornji dio tijela. Vratar je preventivno odvezen u lokalnu bolnicu na pregled, a na golu ga je zamijenio drugi vratar Ouzas. U srijedu tijekom dana Kristan će obaviti preglede u Zagrebu te ćemo izvjestiti o njegovom zdravstvenom stanju - izjavio je glasnogovornik Medveščaka Ranko Vučinić.

Welser je zbog udarca dobio dvije minute, a ubrzo su se zaredale i dvominutne kazne za Richmonda, Raffla i Lyncha sa Salzburgove strane te Greentreea, Naglicha i Tomas s Medveščakove. Uzavrela atmosfera i tenzije na ledu nastavile su se i u posljednjoj trećini. U 43. i 45. minuti Salzburg je imao dva powerplaya, tijekom prvog nije uspio ugurati pak u Medveščakovu mrežu, ali tijekom drugog u posljednjoj sekundi to je uspjelo Douglasu Lynchu. Ipak, Medvjedi im nisu dugo ostali dužni. Samo dvije minute kasnije i treći put su resetirali rezultat (3:3) i to iz još jednog powerplaya. Naime, u trenutku kada je Dominique Heinrich trebao uklizati na led s klupe za kazne s plave linije ''bombu'' je u mrežu Brücklera poslao branič Andy Sertich. S obzirom da do kraja trećine nije više pao niti jedan pogodak, pobjednika je odlučivao zlatni gol u produžetku (u doigravanju se ne igra klasični produžetak, već nakon treće trećine je pauza i nakon toga se igra još 20 minuta do zlatnog gola). Nakon minute i 18 sekundi produžetka dosuđen je kazneni udarac za Salzburg. Kazneni je izvodio Raffl Thomas i pogodio te osigurao pobjedu domaćina i izjednačenje četvrtfinalne serije.

Treće četvrtfinalna utakmica između Medveščaka i Salzburga igra se u četvrtak u 19:15. u Ledenoj dvorani Doma sportova.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje.