KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi navijače u Ledenoj nagradili sa 2 boda protiv Graza

Novost 17.02.2013.
Medvjedi su povratak u Ledenu dvoranu Doma sportova nakon više od mjesec dana obilježili pobjedom 3:2 protiv Moser Medical Graz 99ersa i s dva velika boda kojim su sada preskočili Grazere na ljestvici Skupine za poredak te se trenutačno nalaze na četvrtom mjestu.

Zagrebački oklopnici koji su svojim navijačima željeli priuštiti dobru predstavu na ledu, već su u prvoj trećini bili na dobrom putu da to i ostvare. Nakon što im se u četvrtoj minuti nije posrećilo u situaciji s igračem više te nakon što su se u šestoj, kada je na dvije minute bio isključen Nathan Perkovich, obranili s igračem manje, u 10. im se otvorio još jedan powerplay koji Medvjedi nisu željeli propustiti. Kapetan Alan Letang, koji se nalazio u trećini Graza, dodao je pak na plavu liniju do Brandona Bucka koji ga je zatim proslijedio do Perkovicha. Medveščakova 74-ka našla se u pravo vrijeme na pravom mjestu, ispred gola Grazera, te je bez problema zatresla mrežu Frederica Coutiera. Samo četiri minuta kasnije punu Ledenu odličnom akcijom počastio je Buck, a sve se počelo odigravati još ispred Medveščakovog gola. Grazeri su pokušali iznenaditi vratara Roberta Kristana, ali to im nije uspjelo. Za pak se izborio Roman Tomas koji ga je zatim proslijedio do Bucka. Medveščakov 24-godišnji napadač odmah je krenuo u akciju, proklizao cijelo klizalište po desnoj strani do vratara Coutiera i pospremio pak u desni kut njegove mreže. Bucku je ovo bio 24. ovosezonski pogodak. Unatoč pokušajima s obje strane, prva trećina je završila sa 2:0.

- Odigrali smo pristojnu utakmicu i zaslužili smo ovu pobjedu. Utakmice s Grazom su uvijek teške jer su momčad koja nikada ne odustaje. Dobro smo odigrali prve dvije trećine i pola treće, a u posljednjih deset minuta smo se malo opustili. No, za razliku od utakmice u Linzu gdje smo se na kraju raspali, protiv Graza nije bilo panike, samo nekoliko individualnih pogrešaka. Nekolicina igrača nije bila fizički na razini na kojoj je trebala biti, ali su zato mladi igrači odigrali odlično - prokomentirao je trener Medveščaka Marty Raymond dodavši:

- Prije doigravanja moramo podići našu igru na višu razinu. Moramo poraditi na još nekim stvarima kako bismo u doigravanju bili odlična momčad. Zasad još uvijek nismo na toj razini, ali smo na dobrom putu.

U drugoj trećini Grazeri su imali bolji omjer udaraca na gol, 11:8, ali pločicu nisu uspjeli ugurati u Kristanovu mrežu. No, zato su zagrebački ledeni dečki od onih osam pokušaja, jedan i realizirali. I to iz situacije s igračem manje. Naime, u 38. je zbog zadržavanja igre sudac isključio Perkovicha na dvije minute, a samo 12 sekundi nakon što je Perkovich sjeo na klupu za kazne pao je shorthanded gol. Adam Naglich je dodao pak na drugu stranu do Geoffa Waugha, da bi ga zatim branič, koji je već drugu sezonu s Medvjedima, s nekoliko metara udaljenosti pospremio iza leđa vratara 99ersa.

- Uzeli smo dva važna boda. Graz je dobra momčad koja će svakako biti još opasnija u doigravanju, kao i Linz - kratko je prokomentirao novi napadač Roman Tomas koji je protiv Graza upisao asistenciju usput se osvrnuvši na Medveščakove navijače:

- Ovako nešto, navijanje i izlazak igrača na led nakon utakmice, u Slovačkoj se može doživjeti samo u derbi utakmicama, kada igraju najbolje slovačke momčadi. Nisam dugo dvojio oko dolaska ovdje jer sam čuo puno dobrih stvari o Medveščaku, a i već sam bio jednom u Hrvatskoj. Ljetovao sam u Dubrovniku.

Početkom posljednje trećine Grazeri su lagano počeli smanjivati gol razliku te su već u 41. zahvaljujući Jean-Michelu Daoustu imali 3:1, da bi se u 55. u strijelca upisao i Kevin Moderer. Grazeri su Medvjede s ta dva zgoditka stavili u nezgodan položaj, ali zagrebački oklopnici izdržali su do kraja susreta, sačuvali su prednost i uzeli dva važna boda kojim su se vratili na četvrto mjesto.

Spomenimo još kako je Medvjede s tribina, zajedno sa svojom škola hokeja u Zvolenu, gledao i nekadašnji igrač Medveščaka Miroslav Brumerčik.

Medvjede idući susret očekuje već u utorak (19:15) kod Klagenfurta.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje.