KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi pobijedili Innsbruck, Kristanu shutout

Novost 18.12.2012.
Pobjednički niz je nastavljen. Medvjedi su u Ledenoj dvorani Doma sportova slavili nad posljednjeplasiranoj momčadi Innsbrucku 3:0, spojili tri pobjede zaredom i zadržali se samo bod od Vienna Capitalsa koji se nalaze na prvom mjestu. No, pobjeda nije jedino što su Medvjedi večeras poklonili navijačima, tu je i produženje ugovora s Dustinom Jeffreyem. Napadač Pittsburgh Penguinsa u Zagreb je stigao zbog lockouta u NHL-u, a plavi dres nastavit će nositi i dalje ukoliko ne počne NHL.

Susret između zagrebačkih oklopnika i Innsbrucka počeo je desetominutnom šutnjom navijača koji su na taj način iskazali prijateljstvo napadaču Tomu Zanoškom koji je prošli tjedan Medveščak zamijenio KAC-om, a tom simboličnom gestom ujedno su dali podršku i hrvatskoj reprezentaciji te razvoju hokeja na ledu u Hrvatskoj. Navijači su se oglasili tek u 10. minuti skandirajući ''Tom Zanoški'', a nakon toga krenulo je navijanje i za Medvjede.

- Navijači imaju pravo izraziti svoje mišljenje, a s druge strane bila je to lijepa gesta prema Zanoškom. To pokazuje koliko je značio navijačima. Drago mi je zbog njega što je dobio tu lijepu gestu. Znam da ta akcija navijača nije bila uperena protiv nas. Oni su strastveni i odlučili su izraziti ono što misle. Kada sam igrao po Europi, znalo se dogoditi da navijači na tribinama iskazuju svoje mišljenje. Kada smo igrali loše, znali su nam okrenuti leđa, te su pisali poruke na transparentima. Nedostajat će nam Zanoški, no to je sport. Možda nam se jednom vrati - rekao je kapetan Alan Letang.

Iako su Medvjedi u tih prvih deset minuta, tijekom kojih je u Ledenoj vladala tišina, pokušali čim prije doći do prvog pogotka koji bi im olakšao daljnji tijek utakmice, prilike koje su im se otvarale nikako nisu završavale golom. No, nakon što su navijači podigli atmosferu na tribinama i Medvjedima je krenulo. U 18. minuti poveli su 1:0 zahvaljujući dvojici Adama - Adamu Naglichu i Adamu Milleru. Naglich, koji se nalazio s lijeve strane dodao je pak na drugu stranu do Millera koji ga je bez problema pospremio u prazan kut vratara Innsbrucka Patricka Machreich.

- Ovo sigurno nije bila baš najuzbudljivija utakmica na svijetu, ali osvojili smo dva boda i uzet ćemo ih. Koren, Naglich i Martinović  igrali su dobro, zadovoljan sam njihovim učinkom na ledu. Nadam se da ćemo nastaviti u pobjedničkom tonu kako bismo dobili još više samopouzdanja - rekao je trener Marty Raymond dodavši:

- Innsbruck je mlada momčad. Imaju dobre igrače i ne treba ih podcijeniti.

Za razliku od prve trećine u kojoj su zagrebački ledeni dečki na gol čekali 18 minuta, u drugoj i trećoj to nije bio slučaj. Nakon minute i 54 sekunde u drugoj dionici Medvjedi su imali dva gola razlike. Asistenciju Nathana Perkovicha i Kylea Greentreea odlično je iskoristio Brandon Buck za 2:0. Minutu kasnije, dobru šansu imao je i Anthony Yelovich koji je sam krenuo na vratara Innsbrucka, ali na kraju ipak nije uspio pak poslati u mrežu, već je prošao mimo nje. U posljednjoj trećini Medvjedi su lagano završili ono što su počeli u prvoj i pomogli Robertu Kristanu da ostvari svoj treći ovosezonski shutout, ali i 14 u Erste Bank hokejskoj ligi otkako nosi dres Medveščaka.

- Oni inače nisu toliko loši. Danas su bili izrazito slabi i nisu nam mogli parirati - izjavio je Kostović.

Idući susret Medvjeda očekuje u petak 21. prosinca u Znojmu kod Orlova.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .