KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi pobijedili Stavanger u prvoj pripremnoj utakmici

Novost 16.08.2012.
KHL Medveščak Zagreb na najbolji je mogući način otvorio Ljetnu ligu Rudi Hiti Bled 2012. i niz provjera za 2012./2013. EBEL sezonu - pobjedom 6:3 nad norveškim aktualnim prvacima Stavanger Oilersima.

Medvjedi s golmanom Michaelom Ouzasom na vratima, koji je branio svih 60 minuta, odlično su krenuli od samog početka utakmice, a vodstvo su osigurali već u 7. minuti pogotkom napadača Toma Zanoškog. Igrači Stavangera pokušavali su izjednačiti do kraja trećine, ali Ouzas nije dopuštao da pak završi iza njegovih leđa. Drugu trećinu Medvjedi su ponovo počeli s golom. Naime, u 22. minuti u strijelca se opet upisao Zanoški iskoristivši asistenciju Andreja Hebara i Brandona Bucka. Tri minute kasnije Stavanger je smanjio na 1:2, da bi već u 29. situaciju s igračem više iskoristio Hebar za 1:3. Ipak, na kraju druge trećine na semaforu je stajao rezultat 2:3.

U posljednjoj trećini  Medvjedi su slomili suparnike iz Norveške. Prvo je Zanoški povisio na 4:2 i ostvario hat trick, zatim se, nakon pogotka Oilersa u 52., u strijelca upisao tri minute kasnije iskusni Curtis Fraser, da bi samo 33 sekundi kasnije konačnih 3:6 postavio mladi napadač Anthony Yelovich.

Medvjedima je ovo bila prva pripremna utakmica za 2012./2013. EBEL sezonu. U subotu ih očekuje druga, također u bledskoj dvorani, protiv austrijskog prvoligaša Villacha. Susret počinje u 19:30.

STAVANGER OILERS - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)

BLED - Ledena dvorana Bled. Suci: Kamšek, Fajdiga, Markizeti, Lešnjak.

0:1 MED Zanoški (Hebar, 7)
0:2 MED Zanoški (Hebar, Buck, 22)
1:2 STA Trettenes (Kunes, 25)
1:3 MED Hebar (Naglich, Bozic, 29) PP1
2:3 STA Davis (Nagel, Strandfeldt, 37)
2:4 MED Zanoški (Letang, 49)