KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi pobijedili VSV, u finalu ih čekaju Acroni Jesenice

Novost 18.08.2012.
Medveščak je položio i drugi ispit. U bledskoj dvorani u drugoj pripremnoj utakmici koju je odigrao u sklopu Ljetne lige Rudi Hiti Bled 2012. slavio je nad EC VSV-om sa 3:2. Ova pobjeda dobar je znak za nadolazeću sezonu jer je Villach jedan od klubova s kojim će se Medvjedi 2012./2013. boriti za ulazak u doigravanje EBEL-a.

Vrata Medveščaka ponovo je čuvao Michael Ouzas koji je pokazao da se u Zagreb vratio u jako dobroj formi. No, i ostatak momčadi je bio na razini zadatka. Iako su igrači Villacha u prvoj trećini dvaput imali vodstvo, Medvjedi su oba puta brzim kontrama izjednačili. Prvo je u 6. minuti na 1:1 izjednačio iz gužve napadač Liam Huculak koji se još uvijek bori za mjesto u momčadi, da bi u 19. minuti, samo 42 sekunde nakon pogotka Markusa Peintnera, 2:2 osigurao Alex Leavitt. Napadač koji je u Medveščak stigao iz finske SM-liige upisao se u strijelca i u drugoj trećini te osigurao pobjedu nad Villachom, ali i finale Ljetne lige Rudi Hiti.

- Zadovoljni smo kako smo odigrali tim više što s Villachom igramo u EBEL-u. Momčad im je malo drukčije od prošle sezone i siguran sam da nam utakmice s njima neće biti lagane. Što se našeg tima tiče, još se uvijek uigravamo jer imamo dosta novih igrača, ali početak sezone ćemo dočekati spremni - rekao je vratar Ouzas.

Medvjedi će se u nedjelju u 19:30 u finalu susresti s Acroni Jesenicama koje su dvostruki pobjednici Ljetne lige Rudi Hiti.

- Ne znam što da očekujemo od te utakmice jer ne znam kakav im je sastav, ali drago mi je što ćemo igrati s njima budući da ih ove sezone neće biti u EBEL-u - zaključio je Ouzas.

EC VSV - KHL MEDVEŠČAK 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

BLED - Ledena dvorana Bled. Suci: Lešnjak, Fajdiga, Rakovič, Turk.

1:0 VSV Hartl (Pewal, 3)
1:1 MED Huculak (Miller, 6)
2:1 VSV Peintner (Petrik, Nageler, 19)
2:2 MED Leavitt (Vedlin, Hebar, 19)
2:3 MED Leavitt (Hebar, Perkovich, 27)

EC VSV: Lamoureux, Höneckl, Alltmann, Bacher, Unterluggauer, Wiedergut, Hotham, Ofner, Steiner, Damon, Göhringer, Hartl, Peintner, Petrik, Pewal, Nageler, Pusa, Taylor, Hughes.

KHL MEDVEŠČAK: Ouzas, Kristan, Vedlin, Waugh, Sertich, Martinović, MacAulay, Bozic, Miller, Leavitt, Perkovich, Hebar, Buck, Zanoški, Fraser, Kostović, Naglich, Yelovich, Petit, Huculak.