KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi pobjedom u Znojmu ponovo skočili na prvo mjesto

Novost 21.12.2012.
Medvjedi su upisali četvrtu pobjedu zaredom, ali i ponovo skočili na prvo mjesto Erste Bank hokejske lige! Semafor u Hostan Areni nakon 60 minuta igre pokazao je 2:4 te su Medvjedima pripala dva boda, dok su igrači Znojma morali priznati poraz.

Unatoč tome što su igrači Znojma u početku susreta radili pritisak na Medvjede, prva trećina je završila vodstvom zagrebačkih oklopnika. Odličnu priliku za 1:0 Medvjedi su imali u 5. minuti s igračem manje, kada je na dvije minute bio isključen Nathan Perkovich, ali pokušaj Daria Kostovića zaustavio je vratar Filip Landsman. Do 16. minute Medvjedi su pokušali još nekoliko puta ugurati pak u mrežu čeških Orla, a na kraju je to u 17. uspjelo Brandonu Bucku kojemu je ovo već 15. ovosezonski pogodak. Buck je uspio proći kroz dvojicu igrača Znojma i pospremiti pak iza leđa Landsmana.

- Igrači Znojma krenuli su čvrsto u utakmicu, što je normalno kod svakog domaćina, i odigrali su jako dobru domaću utakmicu. Bili su dosta agresivni, pogotovo u drugoj trećini kada su preuzeli vodstvo. No, mi smo se u posljednjoj uspjeli vratiti jer smo igrali jednostavno i iskoristili smo prilike. Ovo nam je bila jako važna utakmica i pobjeda - zadovoljno je prokomentirao trener Medveščaka Marty Raymond.

U 21. minuti domaćini su uspjeli izjednačiti zahvaljujući Ondreju Fiali. Nekoliko minuta nakon tog pogotka uslijedile su dvominutne kazne, prvo za Nathana Perkovicha (24.), zatim Petra Trstenjaka (27.) te Dennisa Bozica (28.), a kasnije, u 38. minuti, dvije minute dobio je i Nathan Perkovich. Situacije s igračem više igrači Znojma nisu iskoristili, ali im se posrećilo sekundu prije kraja druge trećine. Gol Antonia Borute suci su priznali nakon pregledavanja snimke.

U posljednjoj trećini ponovo je uslijedio preokret. Medvjedi su, iako su imali manji omjer udaraca na gol 10:13, od 46. minute do 60. nanizali tri gola. U 46. je točan bio Curtis Fraser, u 52. Francois Bouchard, a 23 sekunde prije kraja susreta i David Brine. Bouchardu, koji je ovog tjedna pojačao napad Medveščaka, ovo je bio debi u plavom dresu i u Erste Bank hokejskoj ligi i odmah ga je okrunio golom.

- Bouchard je zabio važan gol, gol koji nam je donio pobjedu. Zadovoljan sam kako je odigrao. Zapravo, svi su tu zadnju trećinu odigrali jako dobro što mi je posebno drago - pohvalio je trener Raymond igrače.

Iduća utakmica Medvjede očekuje u nedjelju (17:30) u Beču kod Vienna Capitalsa koji se trenutačno nalaze na prvom mjestu.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .