KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi poraženi u Beču

Novost 23.12.2012.
Derbi kola Erste Bank hokejske lige između Medveščaka i Vienna Capitalsa, koji se igrao u Beču, završio je pobjedom domaćina 2:1. No, Medvjedi će priliku za revanš protiv glavnog konkurenta za prvo mjesto lige imati već u srijedu u Ledenoj dvorani Doma sportova.

Medvjedima je ovo bilo drugo ovosezonsko gostovanje u Beču. Budući da su Capse u kolu prije skinuli s prvog mjesta lige, već su unaprijed znali da će ih u Albert Schultzu dočekati nabrijani suparnik. Igrači Vienne pokušali su već u prvoj trećini doći do gola, ali vratar Medveščaka Michael Ouzas obranio je svaki udarac (14 njih), upućen prema njegovim vratima. Imali su i četiri powerplaya, ali ni to nisu uspjeli iskoristiti. S druge strane, Medvjedi, koji su osam minuta igrali s igračem manje, u prvoj trećini imali su šest udaraca na gol, a jedan od njih su i realizirali. U 14. minuti Andy Sertich dodao je pak Kyleu Greentreeu koji je odmah iz Medveščakove trećine krenuo u napad, doklizao u suparničku trećinu i zatim pak dodao Davidu Brineu koji ga je pospremio u mrežu. Mattew Zaba pokušao je zatvoriti mrežu s rukom i palicom i blokirati pločicu, ali neuspješno.

U 25. minuti, 12 sekundi nakon što su se Medvjedi uspjeli obraniti s igračem manje, domaćini su izjednačili zahvaljujući Justinu Kelleru, a četiri minute kasnije imali su i vodstvo 2:1 koje im je osigurao Philipp Pinter. Zagrebački oklopnici pokušali su do kraja druge trećine ponovo sve vratiti na ''nulu'', a s borbom su nastavili i u posljednjoj. No, Vienna im nije dopuštala da se približe golu. Dvije minute prije kraja susreta trener Medveščaka Marty Raymond tražio je time-out nakon kojeg su do izjednačenja pokušali doći sa šest igrača, ali rezultat je ostao isti.

U srijedu 26. prosinca (17:30) Medvjedi će ponovo odmjeriti snage s Vienna Capitalsima, ali tada će se utakmica odigrati u Ledenoj dvorani Doma sportova.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .