KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi pulski AIF zatvorili pobjedom nad Capsima

Novost 16.09.2012.
Medvjedi su povijesni spektakl u pulskoj Areni završili pobjedom 4:1 protiv Vienna Capitalsa.

Drugu EBEL utakmicu pulskog Arena Ice Fevera otvorio je glazbenik koji je na roženici izveo ''Serbus Zagreb'' te hrvatski poznati pjevač Toni Cetinski koji je otpjevao ''Caruso''.

Poraz od Telemach Olimpije u petak na otvaranju Arena Ice Fever očito je Medvjedima bio dobar vjetar u leđa jer su u nedjelju Vienna Capitalse potpuno nadigrali. Već se u prvoj trećini moglo primijetiti da će dva boda protiv Bečana teško ispustiti. Nakon što su se u 7. minuti obranili u situaciji s igračem manje (na dvije minute isključen Nathan Perkovich), u 12. im se otvorila odlična prilika. Naime, Igrači Vienne Peter Schweda i Philippe Lakos zaradili su dvominutne kazne te su Medvjedi imali nešto više od minute dva igrača više što su iskoristili u posljednjoj sekundi. Kyle Greentree, koji se nalazio kod bulija, pak koji mu je dodao Adam Sertich odmah je ispucao prema Fabianu Weinhandlu i u idućem trenu crna pločica nalazila se u desnom kutu golmanove mreže. Četiri minute prija kraja prve trećine Medvjedi su ponovo imali powerplay koji su zamalo i iskoristili, ali nakon gužve ispred vrata Vienne, pak je završio ''na palici'' igrača Beča koji je doklizao do Ouzasa prije Medveščakove obrane i pucao. No, Ouzy je izbio pak, da bi on ponovo završio kod igrača Beča koji je opet pucao, ali je tada Medveščakova 40-ka samouvjereno uhvatila pak rukavicom.

- Nismo si mogli priuštiti još jednu utakmicu kakvu smo odigrali u petak protiv Olimpije. Protiv Vienne, koja je uz Red Bull najbolja momčad lige, bili smo na razini, puno bolji nego u petak. Razgovarao sam s dečkima oko toga kako želimo igrati i kakva želimo biti momčad. Sada smo pokazali svoj identitet. Tražio sam od igrača da budu borbeni i agresivni, težak protivnik, što su i napravili. Ako ćemo igrati ovako na ovaj način, teško će nas bilo tko pobijediti - rekao je zadovoljno trener Medveščaka Marty Raymond.

U drugoj trećini, nakon samo četiri minute igre, ''hrvatski ledeni gladijatori'' napravili su gužvu ispred vratara Weinhandla i zahvaljujući braniču Saši Martinoviću povisili na 2:0. Tri minute kasnije uslijedila je još jedna odlična akcija Medveščaka koja je završila pogotkom. Nakon neuspješnog pokušaja gostujuće momčadi, Greentree je preoteo pak, dodao ga Adamu Naglichu koji je iz Medveščakove trećine doklizao do Weinhandla i dodao pak Davidu Brineu koji se nalazio s lijeve strane. Brine je pucao, pak je udario vratnicu i otkotrljao se ravno iza leđa golmana Vienne. U 34. priliku da smanje razliku imali su gosti. Dvominutne kazne dobili su prvo Sertich, a ubrzo i Martinović, no, dva igrača više nisu pomogla Bečanima jer su se Medvjedi odlično obranili.

- Željeli smo vratiti navijačima što smo izgubili u petak. Igrali smo dobro od prve trećine. Nakon što smo primili gol u posljednjem periodu, nismo postali nervozni, ali smo igrali opreznije i koncentriranije - izjavio je Martinović.

U posljednjoj trećini, u 45., Capsi su zabili powerplay gol. Medvjedi su pak često bili na klupi za kazne, čak osam minuta. No, unatoč tome nisu ispustili vodstvo ni pobjedu, već su je samo 31 sekundu prije kraja susreta podebljali golom u praznu mrežu od strane Toma Zanoškog.

- Dobili smo najbolju momčad u ligi i jako nam je drago da smo mogli ovaj spektakl u pulskoj Areni, pred ovakvom publikom, završiti pobjedom. Nismo željeli otići s dva poraza. Ovaj ''tulum'' smo trebali imati prije tri dana - rekao je Zanoški koji u kojoj god novoj dvorani igrao zabije pogodak.

Medvjede sada očekuje kratki odmor i treninzi jer iduće kolo EBEL-a na rasporedu je tek u petak 21. rujna. Medvjedi tada gostuju u Klagenfurtu.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .