KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi s petardom pobijedili Innsbruck, Ouzasu shutout

Novost 19.10.2012.
Vratar Medveščaka Michael Ouzas ostvario je prvi ovosezonski shutout! U Innsbrucku je zaključao svoja vrata, obranio svih 26 udaraca upućenih od strane igrača Innsbrucka i uz pomoć ostatka družine koja je nanizala pet pogodaka potpuno ''razoružao'' domaćine i donio čistu pobjedu Medvjeda, ali i treću u nizu.

- Treća pobjeda u nizu je najvažniji dio ove priče. Naravno da sam sretan zbog shutouta jer je prvi ove sezone, a i zato što će mi to sigurno još podići samopouzdanje u utakmicama koje dolaze. Hvala dečkima što su svih 60 minuta bili odlični i što im u nijednom trenutku nije popustila koncentracija - prokomentirao je Ouzy.

Zagrebački oklopnici su dva boda osigurali već u prvoj trećini, a s golijadom su počeli u 9. minuti kada su bili u situaciji s igračem više. Naime, u posljednjoj sekundi kada se napadač Innsbrucka Francis Lemieux trebao vratiti u igru s klupe za kazne, Kyle Greentree asistirao je Davidu Brineu koji je zabio svoj treći ovosezonski pogodak. Šest minuta kasnije pao je i drugi pogodak čiji je realizator bio Curtis Fraser, da bi u 19. mrežu Thomasa Tragusta zatresao i Greentree.

Druga trećina, iako Medvjedi nisu prestajali napadati gol Innsbrucka, završila je bez pogodaka. No, zagrebački ledeni dečki pobjedu su na kraju ipak začinili s još dva gola u posljednjoj dionici. U 49. se igračima Medveščaka ponovo otvorila odlična šansa koju je iskoristio Fraser, a tri minute prije kraja susreta Andy Sertich je puknuo pak s plave linije koji je u mrežu skrenuo Brine. Medveščakov napadač s četvorkom na leđima tako je došao i do svog četvrtog ovosezonskog pogotka, Fraser ih sada ima 6, a Greentree 7.

- Dižemo se iz utakmice u utakmicu, odlično igramo i u gostima i stvarno se veselim svakom sljedećem susretu. Ovaj shutout poklanjam i svim našim navijačicama. Neka im ovo bude podstrek u njihovoj borbi, a i podrška akciji 'Uz Medvjede do pobjede'! Veselimo se povratku u Ledenu i nadam se da ćemo i protiv Albe nastaviti ovaj pozitivan niz - rekao je Ouzy.

Osim što su Innsbrucku zabili petardu, igrači Medveščaka uspjeli su se obraniti u svih sedam situacija s igračem manje te realizirati dva od osam powerplaya.

Medvjedi utakmicu 14. kola neće igrati u nedjelju kao i ostali klubovi, već u utorak 23. 10. u 19:15, a u Ledenoj dvorani Doma sportova ugostit će Albu Volan.

Statistiku igrača Medveščaka od ove sezone možete pogledati ovdje .