KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi se iz Klagenfurta vraćaju s bodom

Novost 19.02.2013.
Bilo je ovo peti put ove sezone da se na utakmici između Medveščaka i KAC-a nije znao pobjednik nakon što je istekla 60. minuta, ali i treći put da su u Klagenfurtu između ove dvije momčadi bodovi podijeljeni nakon izvođenja kaznenih udaraca. Dva boda i pobjedu 2:1 uzeo je KAC, dok je Medvjedima pripao bod kojim su se zadržali na četvrtom mjestu.

U prvoj trećini koliko god domaćini i Medvjedi pokušavali zatresti mrežu, to se nije dogodilo. Čak im ni situacije s igračem više nisu olakšale da dođu do pogotka. U šestoj minuti dvominutnu kaznu dobio je igrač KAC-a Michael Siklenka, ali nakon 60 sekundi powerplaya i Medvjedi su ostali bez jednog igrača. Na klupu za kazne bio je poslan napadač Roman Tomas. Tako da su i KAC-eri i Medvjedi imali samo po minutu igrača više. No, niti golman Medveščaka Robert Kristan ni golman KAC-a Andy Chiodo nisu propustili niti jednu crnu pločicu kroz svoja vrata. Omjer udaraca na gol u prvoj trećini išao je u prilog domaćinu, 14:10.

Prvih deset minuta druge trećine obilježile su opet dvominutne kazne. Prvo je u 23. zbog spoticanja bio isključen branič Klagenfurt Paul Schellander, da bi u 28. zbog visoke palice bio isključen i branič Medveščaka Saša Martinović. Tijekom te situacije, u kojoj su Medvjedi imali igrača manje, Lix je u gužvi koju su KAC-eri napravili ispred njegovih vrata bio srušen. Slovenski reprezentativac, koji je prije nešto više od tjedan dana zajedno sa svojim suigračima u reprezentaciji izborio zimske Olimpijske igre u Sočiju 2014., ostao je ležati na ledu nekoliko sekundi, ali ubrzo se ustao, nastavio s igrom i zajedno s obranom ubio još jedan penalty killing. Rezultat je stoga i dalje ostao 0:0, ali ne zadugo. U 33. su zagrebački oklopnici iskoristili trenutak nepažnje domaćina. Brandon Buck i Kyle Greentree namjestili su pak za Adama Millera koji ga je samouvjereno pospremio iza leđa iskusnog 29-godišnjeg kanadskog vratara. Milleru je ovo bio 18. ovosezonski pogodak.

U posljednjoj trećini Klagenfurt je pojačao napade na Medveščakovu mrežu te je imao gotovo duplo više udaraca na gol (21:11). Lix je od 21 udarca, obranio njih 20, dok je onaj iz 45. minute završio u njegovoj mreži. Strijelac tog pogotka koji je KAC-erima osigurao izjednačenje bio je Tyler Spurgeon. S obzirom da se do kraja trećine rezultat nije mijenjao na semaforu, susret je otišao u produžetak. Ipak, pobjednika su na kraju odlučili kazneni udarci i to četvrti put ove sezone (jednom u Zagrebu, triput u Klagenfurtu). Nažalost, u izvođenju kaznenih više sreće imali su igrači Klagenfurta, pakovi Tylera Scofielda i Johna Lammersa pronašli su put u mrežu Medvjeda, dok oni Adama Millera i Romana Tomasa nisu.
Kristan je u klagenfurtskoj dvorani obranio 45 udaraca na gol i ostvario 98 % obrana.

Idući susret, i to posljednji u međurundi, Medvjedi igraju u Ledenoj dvorani Doma sportova u petak u 19:15, a u goste im dolazi Villach.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje.